FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
09-11-21 01:19  [P] odnośnie gablot/y
greg   

Witam serdecznie Szanowną brać modelarską, zwracam się do koleżanek i kolegów -szczególnie zamieszkałych w Kielcach lub bliskiej okolicy- z zapytaniem, gdzie w Kielcach można dostać/zlecić zrobienie dużego akwarium/gabloty z plexi na model pancernika w skali 1:200 ?
Staram się dowiedzieć za pomocą internetu ale jak dotąd nie namierzyłem żadnej firmy mającej siedzibę w Kielcach, która wyceniłaby i podjęła się wykonania takiego zlecenia. Może Ktoś z Was dysponuje namiarem na takową lokalną/kielecką firmę usługowo handlową, która jeszcze "nie zedrze z człowieka skóry" bo póki co odezwała się firma z Warszawy i Mazur z ofertą cenową około 700-800 zł.?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc

 
09-11-21 08:36  Odp: [P] odnośnie gablot/y
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Stanplex sp z o.o. Bytom


ceny z Bytomia 2020r

3mm
900x250x150 - 120 zł/szt + VAT
750x200x100- 90 zł/szt + VAT
580x160x80 - 63 zł/szt + VAT

Witryna wykonana z PMMA # 5 mm cn
1300x300x250 - 315 zł/szt + VAT

Post zmieniony (16-11-21 14:36)

 
09-11-21 09:34  Odp: [P] odnośnie gablot/y
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Pewną alternatywą są gablotki z tworzywa z firmy Trumpeter (Master Tool). Najtaniej wychodzi. Kwestia czy wymiar spasuje. Podstawka czarna, plastikowa, a klosz przeźroczysty. Poszukaj na stronach modelarskich.

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
09-11-21 12:00  Odp: [P] odnośnie gablot/y
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Wbrew pozorom 700-800 za tak dużą gablotę z pleksi to nie jest tak dużo. W Szczecinie zlecałem gablotę dla wraku Bismarcka 1:400 i o ile pamiętam, kosztowało to mnie bodajże 300 złotych - ale efekt znakomity, żadnych śladów kleju na stykach arkuszy pleksi. Wcześniej sam próbowałem skleić ale wyglądało gorzej niż strasznie. Gablota ma już sporo lat i wciąż wygląda jak nowa.

Jeśli model jest bardzo dobrze sklejony, warto - moim zdaniem - odżałować 700-800 złotych, bo dzięki temu model cały czas będzie wyglądać jak świeżo zrobiony. Oczywiście jeśli nie wystawisz go na bezpośrednie działanie słońca, które lubi "wyblakać" kolory :-)

 
09-11-21 16:28  Odp: [P] odnośnie gablot/y
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Podaj wymiary , zapytam u siebie w Mińsku . Jest u mnie firma która robi w plexi i gablotki . Ostatnio w zeszłym tyg. zamawiałem gablotkę na wymiar 136x15x22 z plexi 3mm , koszt 155 zł. Krawędzie zaginane . Klejone tylko boczne . Tak się składa, że w piątek będę w Kielcach z tą właśnie gablotką :) .

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
10-11-21 11:26  Odp: [P] odnośnie gablot/y
greg   

Dzięki Wszystkim za dotychczasowe wpisy, Partyzant, wysłałem Ci wymiary na adres poczty z Twojego profilu.
Radomir dzięki, wysłałem zapytanie do Bytomia, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Pozdrawiam serdecznie.

Post zmieniony (10-11-21 22:11)

 
11-11-21 18:39  Odp: [P] odnośnie gablot/y
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

@Partyznat

Też się zastanawiam nad gablotami do okrętów, i mam pytanie, dlaczego 3 mm?Nie wystarczyła by 2mm ? Do tej pory próbowałem sam robić gabloty z plexi 0,5mm i 1 mm na czołgi i efekt nie jest zły. Problemem na razie jest klejenie plexi, ale myślę ze to dopracuje,

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
11-11-21 19:43  Odp: [P] odnośnie gablot/y
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Przemku , firma która mi robi gablotki i robi w plexi sami na początku zasugerowali użycie plexi 2 mm przy małogabarytowych gablotkach , na czołg , pojazd . Im większy okręt tym doradzali 3 mm . I mieli racje . Sa stabilniejsze przy zdejmowaniu , transporcie , nakładaniu . Przy tak dużych i długich to nawet zalecili 4 mm bo faktycznie już przenosząc tak długa gablotkę 136 cm plexi 3 mm , dochodziło do ugięć i jak to określił fachowiec może dochodzić do łukowania gablotki przy przenoszeniu , przemieszczaniu . 4mm dużo gabarytowe to jest stabilność i pewność że nic się nie zakosuje , uszkodzi . Nie kleje sam bo gościa są takimi fachowcami że nic nie widać , czyściutko i profesjonalnie to wygląda . Kiedyś kiedy zaproponowałem że sobie sam skleję tylko by mi plexi zrobili na wymiar to się zaśmiali i powiedzieli że jak skleję by nie było widać kleju to mnie od razu zatrudnią :) .
Ufam im i im to zostawiam :) .

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
11-11-21 21:27  Odp: [P] odnośnie gablot/y
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Partyzant, koniecznie wrzuć zdjęcie gotowej gablotki, jak już odbierzesz :) Sam się przymierzam do zakupu gabloty pod pancernik, więc z chęcią zobaczę jak wygląda efekt końcowy z zaginanymi krawędziami (do tej pory szukałem gabloty z klejonymi wszystkimi ściankami). A że do Mińska Mazowieckiego mam nie tak daleko, to może i ja złożę zapytanie w tej firmie. Tylko nie napisałeś chyba, jak się nazywa ta firma?

 
12-11-21 09:07  Odp: [P] odnośnie gablot/y
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Jedna rada. Przy tak dużych wymiarach gabloty nie ryzykujcie przesyłki firmą kurierską. Tylko transport osobisty.
Widziałem już efekt transportu obcego.
Pomimo wizualnie dobrego zabezpieczenia na wszystkich łączeniach pojawiły się spękania - gablota o wymiarach ok 150x 50x50 poszła do kubła.

Z własnych doświadczeń, niektórzy kurierzy potrafią dać radę nawet beczce dębowej :-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024