FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
15-08-02 22:52  [sonda]Malo znane wydawnictwa
PzKpfw 

 

Z racji tego ze, interesuja mnie wylacznie modele pojazdow wojskowych ( klapki na oczach ) ,poszukuje wszystkich wydawnictw jakie ukazaly sie w Polsce na ten temat .
Ci co znaja temat wiedza ze,istnialo wiele wydawnictw ktore nazwe np.tzw "sezonowych " czyli tych ktore wydaly najwyzej kilka ( nascie ) modeli .Moge jako przyklad podac :
-Mikro Model ( Gdynia ) z lat `90 gdzie wydano 4 modele pojazdow ( Panther, Tiger, Pzkpfw IV , Hetzer ) w skali 1:35
-Graf Model ( Bydgoszcz) - model Sdkfz 231 i model Sdkfz 124 "Wespe"
-Imita ( Wa-wa) model czolgu Matilda
-Sigma ( Wa-wa ) dwa pojazdy ( M 3 A1 scout car i M 113 A.P.C.)
-Modelarstwo Kartonowe ( wyd.Grafpime-Bydgoszcz ) wloski czolg Fiat M 11/39
-Terpol (wyd .... brak danych ) czolg Cromwell
-Tapaja( Ladek Zdroj ) czolg z I w Sw "Whippet " ( patrz foto)



Pytanie ....
Czy ktos moglby dodac do tej listy inne wydawnictwa lub inne modele wydane przez
w/w wydawnictwa .Moze udaloby sie stworzyc liste co w ogole zostalo wydane w Polsce .
Mysle ze ,przydaloby sie to kazdemu ktory kolekcjonuje modele kartonowe.Spis modeli firm takich jak np GPM , FLY MODEL,HALINSKI,MODELIK( MODELCARD)
itp. znamy chyba wszyscy ? Jesli nie .... to zrobmy . O ile mi wiadomo spis modeli
GPM i dodatku "Kartonowka" byl juz publikowany przez Konradusa na tym forum
.

Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 
16-08-02 00:03  Re: [sonda]Malo znane wydawnictwa
MAREK       

Około 1992 roku ukazał się samochód terenowy M151A2 (1:25) nakładem wydawnictwa AGWIPO z Łodzi, w opracowaniu Piotra Mazurka. O innych modelach z tego wydawnictwa nic mi nie wiadomo.
Pozdrawiam
Marek

 
16-08-02 21:12  Re: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Krakus       


Około 1991-92 r. ,,Fejs Model,,z Gliwic wydała ,, P-47 Thunderbolt ,, miała również wydać ,, F 4 F Wildcat ,, ale chyba na ,, P-47 ,, się skończyło, a szkoda bo jak na owe czasy wyśmienicie opracowany model.

Około 1988-89 r. ,, Design ,, chyba z Warszawy, wydała:

,,RWD-14,, ,, Folgore,, ,, Mig-29,, ,, F-5 ,, Opracowanie tego ostatniego można bez pszesady jak na owe czasy porównać do obecnych opracowań tego typu modeli / nawet plastikowa kalkomania /

 
19-08-02 09:07  Re: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Grzegorz Nowak (W)       

Co do Sigmy - był jeszcze Willis Jeep w skali 1:12, Design puścił jeszcze Avię 534 i Fokkera D XXI, Terpol - modele opracowania B . Wasiaka ( sklejalne, jak na tamte czasy - świetne) Crowell i MiG 23, wydawnictwo to było z Sieradza
pzdr

 
19-08-02 12:53  Re: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Monster Top       


ModMor - Zuikakku w skali 1:300.............nie wiem czy cos jeszcze - jak w zapowiedziach wyszło

 
20-08-02 18:12  Re: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

i jeszcze pare to co sobie przypopmniałem -
1:400 lotniskowiec Hermes(II wojna) - wydawnictwo Arsenał - Wrocław
1:200 korweta Nanuchka (nie pamiętam kto wydał)
1:50 F-104 Starfighter 9 (jw.)
seria 1:400 niszczycieli polskich (6 sztuk - Łódź)
w serii do Whippeta ( prawdopodobnie to to samo wydawnictwo - b. podobne edytorsko) wyszedł jeszcze 2x1 - TKS lub TK3 do wyboru i 7TP - można zrobić za...stą wersję modelu - prototyp 7TP (innaczej wyglądające pare szczegółów) i naewt malowanie sie zgadza!
pzdr

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
20-08-02 20:33  Re: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Aviator 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 8

Czołem.
Dorzucę Ci jeszcze kilka:
1.PP "Sztuka Polska" Poznań Spitfire Mk IXc Nr.1 skala 1:33
2.Wydawnictwo SO z Krakowa Samoloty Aeroklubu Krakowskiego Nr 1/95 PZL-104 Wilga-35A SP-AGW i RWD-8 SP-AMW skala 1:48
3.Design LWS-14 "Czapla" 1:33
4.Modelarstwo Nr 1 PZL-38 Wilk 1:33
Nr 3 PZL-50 Jastrząb 1:33
Nr 4 Potez 63.11 1:33
5.Peleng Rosja Mig-23 "Flogger" 1:48
6.Antares Rosja Zlin Z-526 1:33 latający model kartonowy.

To są te które mam. Napewno było ich więcej.
Pozdrawiam

aviator
http://aviator48.blog.onet.pl

 
21-08-02 11:04  Re: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Orinoko       

Nanutschkę wydał ModelCARD. Nie wiem, jak innym, ale mi ani za cholerę
burty nie chciały pasować.

Poza tym jakieś poznańskie wydawnictwo wydało flotę Kolumba:
Ninę, Pintę i Santa Marię. Skala, tak na oko, 1:100.

Wydawnictwo Model kartonowy wydało kilka samolotów: Avię S-99 (tudzież
Me 109), jakiś samolot holenderski i chyba Whirlwind.

Pozdrawiam,
Tomek

 
21-08-02 14:49  Re: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Ten holenderski to Fokker G1.B - podobny nieco do P-38 Lockheed „Lightning" (budowa kadluba)
Mam jeszcze dwa modele z firmy JARO w 1:200 (Prinz Eugen i M/S Sobieski)

SuperModel - Mig 29 UB - wyglada jakby go wydrukowano na drukarce w 300DPI (a w zapowiedziach byly modele okretow i statkow w 1:100 (np. Titanic) - ale tylko na zapowiedziach sie skonczylo)

Henshel 129
F4 Phantom - tych nie pamietam wydawcow a jestem chwilowo poza domkiem

Pozdrawiam
Kemot

 
29-08-02 19:00  Re: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Krakus       

Połowalat 80-tych firma Alfa z Warszawy wydała ,, Ła-5 ,, którego autorem opracowania był Pan Zbyryt. Co dalej było to nie wiem.
Pozdrawiam !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024