FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
23-11-13 22:52  [G] - Drezyna pancerna Tatra T18 (GPM 161) - podejscie drugie ;)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Witam serdecznie,

Wzialem sie za Tatre po raz drugi. Efekty pierwszego razu mozna znalezc tutaj:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=103153&t=103153&filtr=0&page=1

Drugie podejscie sprowokowaly te oto zdjecia, wygrzebane bodajze na forum Odkrywcy, przedstawiajace naszą Tatre i Renault FT-17 na prowadnicy, zapewne juz po kampanii wrzesniowej:



Tak wiec zabralem sie za sklejanie... Poniewaz model prosty, to i zdjec z tego etapu niewiele, moze tez dlatego, ze klejony byl po nocach, a termin czerwcowego Zlotu zblizal sie nieublaganie. W przeciwienstwie do pierwszej wersji zalozylem, ze model zostanie zwaloryzowany, pomalowany i ciut pobrudzony. Przyklejanie srubek snilo mi sie po nocach :) Ciut pogrzebalem rowniez we wnetrzu, upodabniajac je bardziej do rzeczywistego wygladu. Generalnie model prosciutki, w sam raz dla poczatkujacych, a i kilka relacji juz na forum bylo...



Malowanie za pomoca aerografu, farbami Tamyii, brudzing gotowym washem MIGa, przetarcia miekkim olowkiem, pomiedzy i na koniec lakierowanie polmatem.



Ucieszylo mnie bardzo wyroznienie otrzymane we Wroclawiu :)



Na chwile obecna Tatra czeka na "braciszka", czyli FT-17 i gdy calosc z podstawka bedzie gotowa, wowczas pewnie jeszcze ja ciut przykurze i dorobie kilka brakujacych elementow.

--

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

Post zmieniony (17-03-24 00:49)

 
24-11-13 09:34  Odp: [G] - Drezyna pancerna Tatra T18 (GPM 161)
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Piękny model, widziałem na żywo...
Zainteresowały mnie zdjęcia, ciekawe co ciągnęło co? A może to tylko jakieś przypadkowe zestawienie? Wiadomo coś więcej na temat tych zdjęć?
Możesz napisać, jakich farb i konkretnych kolorów używałeś?

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
24-11-13 09:39  Odp: [G] - Drezyna pancerna Tatra T18 (GPM 161)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo mnie cieszy,że znowu coś pokazujesz. Zawsze jest na co popatrzeć, ale jednak zbyt rzadko...;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
24-11-13 09:48  Odp: [G] - Drezyna pancerna Tatra T18 (GPM 161)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Śliczne maleństwo :). Podoba mi się ,,brudzing". Delikatny, ale widoczny i dający fajny efekt.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-11-13 13:25  Odp: [G] - Drezyna pancerna Tatra T18 (GPM 161)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Dziekuje, dziekuje :)

Stealth - z tego co czytalem na temat Tatry, to podobno mialy one bardzo cienkie silniki, dlatego nie skladano je w wieksze sklady. FT-17 jezdzily w komplecie z dwoma tankietkami TKS, wiec zakladam, ze mial nieco wiecej pary. A w tym konkretnym przypadku to chyba tylko i wylacznie inwencja Niemcow, ze taki sklad zmontowali, bo nasi takiego ukladu nie stosowali, a jesli juz, to do zrodel nie dotarlem. Moze ktos ma wiecej informacji na ten temat.

Zapomnialem dodac, ze drzezyna jest celowo w stanie rozbrojonym, na zdjeciach nie widac tez tych belek bo bokach. Do dorobienia mam stopien pod drzwiami i uchwyt ckm-u w wiezyczce, pokazany na zdjeciu w Technice Wojskowej - Historia 5/2013, gdzie jest artykul na temat drezyn. Drzwi i gorny wlaz sa wykonane jako ruchome. Farby uzyte do malowania to XF-60 (piaskowy), XF-64 (braz), XF-51 (oliwka).

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
24-11-13 13:28  Odp: [G] - Drezyna pancerna Tatra T18 (GPM 161)
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Oto jak z małego modelu można wycisnąć niezłe cacunio, gratulacje jeszcze raz RAFAEL.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
24-11-13 13:44  Odp: [G] - Drezyna pancerna Tatra T18 (GPM 161)
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Właśnie mam ten artykuł z TW, dlatego zdziwiłem się, że ze swoim silniczkiem Tatra mogłaby uciągnąć Renault z prowadnicą.
Swoją drogą, mam zamiar wziąć się za ten model niedługo, w standardzie we wszystkich trzech wersjach jednocześnie.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
24-11-13 13:45  Odp: [G] - Drezyna pancerna Tatra T18 (GPM 161)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, cztery kółeczka ,trochę nitów, a efekt ekstra,czekam na zestawik,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
24-11-13 15:14  Odp: [G] - Drezyna pancerna Tatra T18 (GPM 161)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Witam, taka mała rzecz a cieszy. Gratuluję :-)
marek1 to nie nity tylko śruby. Pamiętam była kiedyś o tym dyskusja na Sjeście :-)

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
25-11-13 08:26  Odp: [G] - Drezyna pancerna Tatra T18 (GPM 161)
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo fajny i nietuzinkowy model. Gratulacje.

--
Pozdrawiam Darek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024