FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
22-10-08 23:05  [Galeria] Messerschmitt BF-109E/4 1:33 AH
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Witam w galerii tego ,,modelu''

Model zacząłem hmm...jakoś pod koniec września tamtego roku. Wielokrotnie podczas budowy miałem ochotę go wywalić, ale, że wyznaje'' lepiej zwalić jeden model i czegoś się nauczyć niż zwalić kilkanaście i prawie nic się nie nauczyć. Ten kto powiedział, że w modelach od Hala nawet najmniejszy błąd ciągnie się do końca budowy miał świętą racje, wszystko się zaczęło od tego, że albo podłoga kabiny[w następstwie wręga W1], albo po prostu lekko przechylona wręga W1 [chyba w prawo], odchylenie od osi było ok.1mm u góry i ok.0,5mm u dołu, niby nic, a w następstwie jedną z burt kabiny musiałem skrócić przy wrędze W1 ok.1-1,5mm, dalej wiadoma sprawa, ramiona podszycia [cz.28] dopasowałem do otworu w kabinie (nie myślałem, że ten 1mm coś zaważy), dzięki czemu cały ogon jest lekko przekręcony nie tylko w prawo, ale też prawa strona jest w dół, a lewa w górę, ostatni segment ze statecznikami trochę przekręciłem, dzięki czemu to się nie rzuca w oczy, zresztą maska silnika też jest przekręcona (podczas wklejania wnęk na rury wydechowe, musiałem w prawej stronie szlifować do góry, a lewą do dołu, żeby w widoku od przodu wyglądało na prosto.

Największe problemy miałem z osłonami kroplowymi i z rurami wydechowymi (tu to najbardziej widać). Choć osłony wiem już jak robić, (następnym modelu to przetestuje)
Z modelu jestem średnio zadowolony (albo i mniej :???:), ale nie ma co ukrywać bardzo dużo zebrałem na nim doświadczenia (kształtowanie, retusz itp.) Najbardziej byłbym zadowolony ze śmigła, gdyby nie kołpak (szczególnie jego czubek).

I parę fotek:


PS Czekam na wszelkiego typu porady na przyszłość, przyjmę nawet najcięższą krytykę.
PS2 Dopiero na zdjęciach zauważyłem i se przypomniałem, że zapomniałem wkleić, popychaczy steru kierunku (kawałek prostego drutu) i kawałka drutu na cz.78, na końcu skrzydła ma wyglądać jak litera T (to chyba jakaś antena), i troszkę poprawić retusz.
Sama cz.78 powinna być chyba na prawym skrzydle, ale na rysunkach 3D jest lewym, na rysunku złożeniowym na prawym, a na samych częściach i na lewym i na prawym (i to miejsce przyklejenia jest 2razy za długie), więc skopiowałem tą część i przykleiłem i na jednym i na drugim skrzydle.
PS3 Na zdjęciach widać jak na prawej lotce odkleiło się wyważenie (trzymało się na małej nitce butaprenu-dlatego na każdym zdjęciu wygląda inaczej).

Aha jest to mój pierwszy samolot od ponad 2lat, a że wcześniejsze nie można było nazwać modelami to inna gadka.

Pozdrawiam Ciebie za to, że chcesz wogóle to oglądać.

--

U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

Post zmieniony (22-10-08 23:16)

 
24-10-08 19:46  Odp: Messerschmitt BF-109E/4 1:33 AH
Glutation 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Nikt nie chce Ci oslodzic tej galerii koncowej, to ja to uczynie ;)
Po rzucie okiem tu i owdzie, wlasciwie to chce Ci powiedziec jedno: nie przesadzaj z ta krytyka swoich mozliwosci. To oczywiscie cenne, zeby umiec ocenic surowo swoja wlasna prace i postawic sobie wysoko poprzeczke - wszak nadmiar dumy i samozadowolenie niejednego popchnely na manowce a nawet do zguby ;)
Tu jest sporo roznych bledow, to fakt ale jesli to model po 2-letnim nielepieniu samolotow, a do tego wiesz co zrobiles zle, to jest juz co najmniej dobrze. Wazne, ze dotarles konsekwentnie do konca budowy i pokazujesz caly model - lepiej czy gorzej sklejony. Nastepne wyjda tylko lepiej. Wiec nie strasz tu ludzi, ze ich podziwiasz ze to ogladaja, bo po to wlasnie nam pokazujesz tego Mesia ;) Ja gratuluje konsekwencji i zakonczenia prac. Dajesz dalej do przodu z tym koksem. Pytanie: czym wycinasz i jak retuszujesz?

--
Baka ni tsukeru kusuri wa nai

 
24-10-08 20:07  Odp: [Galeria] Messerschmitt BF-109E/4 1:33 AH
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Krystian- na Papermodels podałeś swój wiek, - wierz mi, ja mając tyle lat co Ty nie potrafiłbym tak dobrze skleić niczego. Jak będziesz mieć tyle lat, co ja teraz, to Twoje modele będą na takim poziomie, że oglądający je ludzie powymiękają... Tak więc klej i dawaj relacje, bo masz talent!!!!
Pozdrawiam.

--

 
25-10-08 08:28  Odp: [Galeria] Messerschmitt BF-109E/4 1:33 AH
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Dzięki za komentarze;)

Odnośnie wieku-mam 15lat.

Na początku budowy wycinałem nożykiem do tapet (szkielet kadłuba +kabina), a wszystkie elementy podszycia, drobnostki na wierzchu to już AK-1 Olfy.
Retuszuje farbkami Humbrol/Revell, pędzelkiem od 4 do 00 ( a mam w planie zakupić 0/10 [tam jest dopiero chyba ze 3włosy;]).

Glutation -jesteś już drugi, który mnie się czepia za krytykę ;) pierwszy był na Papermodels w relacji USS. Ale mimo to dzięki.

--

U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

Post zmieniony (25-10-08 08:31)

 
25-10-08 11:58  Odp: [Galeria] Messerschmitt BF-109E/4 1:33 AH
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Ważne że masz odwage pokazać, a reszta jest kwestią czasu i praktyki w klejeniu modeli.
Mój pierwszy model też nie nadawał się do pokazania :)
Ale ładnie płynął i ładnie zatonął :)

Klej dalej i poprawiaj swoje błędy

--

Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%




Post zmieniony (25-10-08 12:03)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024