FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
14-07-18 11:10  [R] Messerschmitt Me-109 G2 1:33 - Orlik
awokado2323 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć!

Mój pierwszy model. Zainteresowało mnie modelarstwo kartonowe, bo jest wymagające a jeszcze trudniejsze, jeśli... trzęsą ci się ręce. Ćwiczę, bo chcę w przyszłości sklejać ogromne modele - takie jak potężny pancernik, który widziałem na wystawie, będąc szczenięciem.

Wychodzi, jak wychodzi, ale najważniejsze, że mam ogromną frajdę z tego! Wczoraj zakupiłem nóż OLFA AK-5, także znacznie milej się tnie.



Post zmieniony (16-07-18 11:33)

 
14-07-18 13:33  Odp: [R] Messerschmitt Me-109 G2 1:33 - Orlik
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Witaj na forum. Jak na pierwszy model to idzie ci dobrze. Mógłbyś bardzo polepszyć efekt rezygnując z czarnego retuszu i dobierając odpowiedni kolor. Możesz kupić w sklepie plastycznym zestaw sześciu temper i z nich mieszać dowolny kolor - wyjdzie cię to o wiele taniej niż kupno akryli modelarskich (które prawie zawsze trzeba i tak potem mieszać żeby odcień się zgadzał).

I bardzo duża pochwała za stopniowanie sobie trudności modeli, tzn. że cierpliwie zacząłeś od czegoś mniejszego, a nie od wielkiego pancernika :-) To podejście na pewno zaprocentuje.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
14-07-18 14:17  Odp: [R] Messerschmitt Me-109 G2 1:33 - Orlik
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witaj - całkiem nieźle. Tak jak napisał "killy9999" - na początek wystarczą do retuszu zwykłe plakatówki.
Widzę, że otworki na zegary wycinałeś a może na przyszłość poszukaj rurek o różnych średnicach jako wybijaków a jak nie to spróbuj od zewnętrznej strony "wywiercić" otwór potem włóż wykałaczkę i od wewnętrznej strony obetnij nożykiem wypchnięty karton.
Powodzenia w klejeniu życzę.

 
15-07-18 01:28  Odp: [R] Messerschmitt Me-109 G2 1:33 - Orlik
PAWEL  

Na Forum:
Galerie - 1
 

witam jezeli chodzi o otworki to stance biopsyjne sa rewelacyjne

--
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski

 
16-07-18 01:19  Odp: [R] Messerschmitt Me-109 G2 1:33 - Orlik
awokado2323 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki za porady. Powoli będę kompletował narzędzia do wybijania otworów. Co do farbek to mam i plakatówki i stare akwarele, ale szczerze mówiąc, nie chce mi się mieszać kolorów - szczególnie że jestem już daleko (chyba?) w pracach.

Zrobiłem oszklony kawałek kabiny i brakuję mu kilku milimetrów, aby zgrać się z kadłubem. Bałem się, że zepsułem i model poleci do kosza, ale spróbowałem dokleić poszycie i... pasuje. Wykorzystam naddatki koloru, żeby skleić całą szybę, ale zostawię to sobie na sam koniec.

Przednie karabiny wyglądają fatalnie. Wymienię je na coś innego. Ogólnie rzecz biorąc, każda część/element to coś nowego dla mnie. Dużo kombinowania. Większość co robię - zrobiłbym drugi raz inaczej.



Post zmieniony (16-07-18 11:03)

 
16-07-18 09:27  Odp: [R] Messerschmitt Me-109 G2 1:33 - Orlik
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 


Dobrze obrobione zdjęcie i od razu lepiej się ogląda :)
Jest info na forum jak to robić z fotosikiem -
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=343071&t=342956#reply_343071

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
16-07-18 09:28  Odp: [R] Messerschmitt Me-109 G2 1:33 - Orlik
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 


albo tak :)

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
16-07-18 11:57  Odp: [R] Messerschmitt Me-109 G2 1:33 - Orlik
awokado2323 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuje za zwrócenie mi na to uwagi. Już poprawiłem zdjęcia.

Trochę offtopic, ale już myślę nad kolejnym modelem do sklejenia i to z pełnym retuszem. Lubię samoloty, ale kocham czołgi i pływadła. Czy po skończeniu tego modelu dam radę zabrać się za ten model niszczyciela? Czy może lepiej najpierw zabrać się za czołg? Jeśli chce docelowo robić ogromne okręty to czy są jakieś modele pośrednie godne polecenia?

 
16-07-18 12:03  Odp: [R] Messerschmitt Me-109 G2 1:33 - Orlik
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> nie chce mi się mieszać kolorów

No to możesz kupować np. akryle Pactry, które mają całkiem niezłą paletę kolorów. Jeśli chcesz uniknąć mieszania to do każdego modelu będziesz musiał kupić z 5-6 farbek, co przy koście 5PLN za słoiczek nie jest dużym wydatkiem, a z czasem da ci pełną paletę barw.

> Zrobiłem oszklony kawałek kabiny i brakuję mu kilku milimetrów, aby zgrać się z kadłubem.

Pomyśl nad zrobieniem otwartej kabiny. Ja zawsze mam problemy żeby to wszystko dobrze zgrać, dlatego większość moich modeli ma otwarte kabiny.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
16-07-18 14:55  Odp: [R] Messerschmitt Me-109 G2 1:33 - Orlik
awokado2323 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Właśnie coraz bardziej przekonuję się do otwartej kabiny. Trochę mi żal, że namęczyłem się tak z wnętrzem, a teraz je już kiepsko widać, a co dopiero będzie po zamknięciu. Na razie będę szczęśliwy, jak model cały skleję.

Co do mieszania farbek to mam plan taki, że następny model to czołg podany wcześniej i do niego potrzebuję chyba tylko 3 kolory. Także zakładam tak: od początku pomieszam akwarele tak, aby dobrać w miarę sensownie kolory i większą ilość przeleję do opakowań po lekach, a to do jakiegoś zamykanego pudełeczka. Mam nadzieję, że tak będę mógł z nich korzystać na bieżąco. Strasznie mi się nie widzi co posiedzenie mieszać kolory. Jestem totalnym laikiem w tej kwestii, także muszę sporo doczytać, jak to robią spece.

Wręgi kleiłem magickiem - klej wodny i wygina. Idealny byłby butapren, ale ja koniecznie muszę używać "zdrowych" klejów. Także wyczytałem, że do podklejania wręg ktoś używa "Glue Stick" i zaopatrzyłem się w niego. Zobaczę czy zdaje egzamin. Ewentualnie mogę jeszcze przetestować później UHU. Nie chcę spartolić szkieletu skrzydeł.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024