FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
04-07-18 13:27  [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości





Tematem najnowszego, 30-tego numeru Kartonowej Kolekcji jest śmigłowiec bojowy AH-1F "Tzefa". Jest to zmodernizowana przez Izraelskie Siły Powietrzne (IAF) standardowa wersja amerykańskiej "Cobry". Prezentowany w tym numerze model przedstawia śmigłowiec w malowaniu i oznakowaniu 160 Dywizjonu IAF stacjonującego w bazie Palmachim około 2008 roku.

Model bazuje na wcześniejszym opracowaniu "Cobry" sprzed 10 lat (nr 4 Kartonowej Kolekcji). W projekcie wprowadziłem szereg poprawek w stosunku do starego wydania oraz co oczywiste, zmiany merytoryczne uwzględniające modernizację izraelskich maszyn przeprowadzoną na przełomie wieków.


Kilka informacji "technicznych" na temat nowego numeru KK. Autor opracowania: Paweł Mistewicz, skala modelu oczywiście 1:33. Objętość zeszytu to 6 arkuszy kartonu offsetowego, w tym 5 z elementami modelu (436 części) i 1 z szablonami. Instrukcja tekstowo-rysunkowa została zawarta na 5 stronach. Uzupełnia ją rys historyczny śmigłowca oraz rysunek zestawieniowy. Model średniotrudny w budowie, bez przesadnej detalizacji i z "rozsądnymi" uproszczeniami. Posiada możliwość wykonania ruchomych wirników i podkadłubowego działka oraz otwartych drzwi kabiny załogi. Model waloryzowany graficznie.


Numer KK będzie dostępny w sprzedaży od czwartku 5 lipca, tradycyjnie w salonach Empik, sklepach modelarskich i sprzedaży wysyłkowej bezpośrednio u wydawcy. Cena detaliczna 25 zł. Do modelu przygotowałem standardowy zestaw wycinany laserem w cenie 15 zł. Szczegóły jak zwykle na stronie internetowej KK.


Poniżej okładka, zdjęcia modelu roboczego jaki udało mi się skleić i przykładowy arkusz z częściami.






No to do następnego modelu.


Pozdrawiam,

Paweł Mistewicz

--

Post zmieniony (04-07-18 13:49)

 
04-07-18 13:38  Odp: [N] AH-1F
RAVEN6   

Temat dla mnie niezbyt ciekawy, ale muszę przyznać że cena bardzo atrakcyjna a malowanie ciekawe. Podoba mi się waloryzacja graficzna. Wypadkowo pewnie i tak zakupię.

 
04-07-18 13:50  Odp: [N] AH-1F
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

No i to mi sie podoba, bo mialem moja Cobre przemalowywac wlasnie w ten kamuflaz :) Bedzie zamowienie na Przeciszow ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
04-07-18 14:14  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Ekstra malowanie. Kupuję :-)

 
04-07-18 14:17  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
kari   

... "cobra", jeden z najtajniejszych ;-) projektów; ... hmmm warto było czekać, przynajmniej nikt inny nie "podprowadził" tematu ;-)
... to już chyba będzie taka nowa/stara tradycja: odsmażany kotlet ;-) ...dobrze, że chociaż w nowej panierce ;-)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
04-07-18 15:16  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Mi się podoba i to bardzo. Kleiłem poprzednią wersję to wiem czego mogę się spodziewać. Dziękuje Panie Pawle za ten temat :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
04-07-18 15:27  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Falon   

Panie Pawle super temat ,co do malkontentów to olewać.

 
04-07-18 16:15  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Krzysztof NT 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16
 

Kari, zenek - przecież nie ma ustawowego obowiązku kupowania modeli kartonowych. Chyba, że coś się zmieniło.
Więc ja również proszę o rozwagę i większe przemyślenie tego co piszecie.

Zamiast cieszyć się, że nasze hobby się rozwija, poziom opracowań jest rewelacyjny, na rynku jest modeli do wyboru i do koloru, to my wiecznie narzekamy.
Jeśli ta wersja modelu Was nie interesuje, pomińcie temat.

Panie Pawle - z mojej strony brawa za wydany model i podziękowanie za miły gest w postaci przystępnej ceny.

--

 
04-07-18 16:19  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Bardzo mi sie podoba! Jutro zahacze o Empik wracając z pracy

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
04-07-18 16:24  Odp: [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Łe, fe, be, źle, niedobrze. To tak gwoli tradycji. Świetny wybór malowania, pozycja obowiązkowa :)

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024