FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
10-09-19 12:11  [G] Messerschmitt Me-1101- Super Model 2/98
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Witam po krótkiej przerwie.
Dzisiaj galeria prototypowego niemieckiego odrzutowca. Opracowanie wiekowe i niestety nie najlepsze. Wygląda na komputerowe ale rysunki są kreślone ręcznie.. Dużo rzeczy nie pasuje ale udało się to jakoś skleić.. Kabinka gotowa prod. GPM. Zapraszam do oglądania i pozdrawiam.



--
Żyję by kleić, Kleję by żyć ;-)

Moja strona na Fb
Modele kartonowe

 
10-09-19 20:01  Odp: [G] Messershchmitt Me-1101- Super Model 2/98
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Gratuluję fajnego, nieopatrzonego modelu!
Poprawiłem nazwę maszyny w tytule ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
11-09-19 11:05  Odp: [G] Messerschmitt Me-1101- Super Model 2/98
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Dzięki Mariusz. Zawsze miałem problem z tymi niemieckimi nazwami ;-)

--
Żyję by kleić, Kleję by żyć ;-)

Moja strona na Fb
Modele kartonowe

 
11-09-19 11:08  Odp: [G] Messerschmitt Me-1101- Super Model 2/98
MarcinS 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 4

Bardzo fajny niestandardowy model! Chyba wcześniej nie widziałem go sklejonego...

--
pozdrawiam,
MarcinS

 
11-09-19 13:08  Odp: [G] Messerschmitt Me-1101- Super Model 2/98
MarioTechNet 

 

Brawo, ładny, podoba mi się - Pozdrawiam

 
11-09-19 13:50  Odp: [G] Messerschmitt Me-1101- Super Model 2/98
Marek   

Fajnie zrobiony model. Pogratulować.
U mnie czeka w kolejce zwłaszcza, że zrobiłem jego brata z Fly Model.


--

 
11-09-19 14:06  Odp: [G] Messerschmitt Me-1101- Super Model 2/98
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Ten z Fly modelu wydaje się fajniejszy i jest chyba lepiej opracowany. Bardzo ładnie wygląda.

--
Żyję by kleić, Kleję by żyć ;-)

Moja strona na Fb
Modele kartonowe

 
11-09-19 16:44  Odp: [G] Messerschmitt Me-1101- Super Model 2/98
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Co do Messera z Super Modelu, to dawno temu rozmawiałem z jego autorem. Model ten był w całości kreślony ręcznie, a potem został przerysowany komputerowo przez niezbyt ogarniętego grafika, który na dodatek nie wiedział co to jest modelarstwo kartonowe. Do tego grafikowi nie starczyło czasu na rysunki i efekt jest, jaki każdy widzi.
Który jest lepszy, czy ten Super Modelu, czy Fly Modelu? Fly na pewno lepiej się skleja, ale to Superowy P.1101 jest lepszy merytorycznie względem oryginału, bo Fly'owy to trochę fantazja z cyklu Luft'46- kwestię kamuflażu w obu opracowaniach pomijam :)

 
12-09-19 12:29  Odp: [G] Messerschmitt Me-1101- Super Model 2/98
Kazik R   

Hej..dzięki PiterATS za zabranie głosu...wszystko się zgadza co napisaleś...Model wykreśliłem i skleiłem surówkę w skali 1:24..następnie został pomniejszony do 1:33...Grafik miał problem z tzw.wygładzaniem łuków..co rzutowało na kształt oklejek,,które nie zawsze pasowały.Mój model pwstał na podstawie paru kartek z rysunkami i zdjęciami czarno-białymi z monografii Davida Myhr-y....Model z Fly jak słyszałem powstał na podstawie modelu plastikowego z Dragona.W monografii było trochę zdjęć modeli własnie wykonanych z Dragona i Revell-a..co zainspirowało mnie go wersji z pokazaniem silnika...Takie były czasy wtedy....Do projektu warto wrócic prawda PiterATS jak i do B&V 194...pozdrawiam.Kazik.R

--

Post zmieniony (12-09-19 21:21)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024