FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-10-23 18:32  [R/G] Ścigacz rzeczny KU-30 1:100 Orlik
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Witam wszystkich,

jakiś czas temu zacząłem sklejać KU-30 z Orlika. Kadłub ma 14cm. Model jest dość wymagający wg mnie, bo nie dość że mały to w wielu miejscach wszystko widać od zewnątrz i od wewnątrz... a dowód poniżej jak to maleństwo wygląda. W modelu przewidziano podposzycie, ale po wstępnych przymiarkach ja z tego zrezygnowałem biorąc pod uwagę też skalę oraz fakt że kadłub będzie przyklejony do podstawki i nikt go w łapki brał nie będzie. Tak poprostu łatwiej kontrolować mi połączenia przy zewnętrznym widocznym poszyciu.

Na początek okładka:


I jeszcze szkielet:


Widok od spodu:


Widok od góry na podstawce:


W pierwszą wnękę wchodzi podłoga pod która i z boku której są cieniutkie i wiotkie żeberka. Postanowiłem odciąć to co pod podłogą osobno, żeby mieć większą kontrolę nad tymi żeberkami. Przypasowując je w całości miałem wątpliwości czy mi się uda to rozsądnie skleić.

Tutaj podłoga przedniej wnęki kadłuba w widoku od spodu:


A tutaj sposób odcięcia żeberek:


I to co pozostało po odcięciu:


Co jest istotne to na te żeberka nachodzi jeszcze kabina/nadbudówka, więc żeberka są w sposób ciągły pod podłogą, na bocznych ściankach kadłuba, a takżę bocznych i niekiedy górnych ściankach nadbudówki. Masakra ;P Może się komuś uda to złożyć bez rozcinania, które wykonałem. Czekam na info ;P

--

Post zmieniony (18-12-23 23:02)

 
24-10-23 23:32  Odp: [R] Ścigacz rzeczny KU-30 1:100 Orlik
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Siedzę i podziwiam!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
27-10-23 07:17  Odp: [R/G] Ścigacz rzeczny KU-30 1:100 Orlik
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Na razie dopiero się wykluwa ;) Chociaż części na papierze nie zostało już wiele..

--

Post zmieniony (18-12-23 23:07)

 
27-10-23 11:07  Odp: [R] Ścigacz rzeczny KU-30 1:100 Orlik
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

1:100 a i tak nieco ponad 2cm szerokości - masakra ....no chyba, że to cale na macie

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
02-11-23 20:05  Odp: [R/G] Ścigacz rzeczny KU-30 1:100 Orlik
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

W środkowej części kadłuba prawie 3cm szerokości. Doszły żeberka, pokazuje bo niedługo będzie wszystko zakryte. Dojdą jeszcze silniki.



--

Post zmieniony (18-12-23 23:07)

 
02-11-23 20:12  Odp: [R] Ścigacz rzeczny KU-30 1:100 Orlik
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Podoba mi się coraz bardziej, chyba trzeba będzie zakupić.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
02-11-23 20:20  Odp: [R/G] Ścigacz rzeczny KU-30 1:100 Orlik
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

No fajny jest! Bałem się że polegnę... Dla mnie to nowe doświadczenia.. wszystko widać mniej lub bardziej od zewnątrz i od środka. No i małe to wszystko.

Widzę że będę musiał jeszcze szlifnąć trochę podstawkę, bo są uskoki po grubości. Oryginalnie powinny być na jednej tekturze, ja się rozpędziłem i podkleiłem obie "oklejki" na tekturę. Jak szlifowałem miałem już marny pilniczek do paznokci, niestety się wykrusza. Używam takiego metalowego. Teraz kupiłem od razu kilka ;P

--

Post zmieniony (18-12-23 23:07)

 
09-11-23 13:12  Odp: [R/G] Ścigacz rzeczny KU-30 1:100 Orlik
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Doszła jeszcze nadbudówka:



Jakby ktoś był zainteresowany tematem to wyszło opracowanie jak niżej:



--

Post zmieniony (18-12-23 23:07)

 
09-11-23 17:28  Odp: [R] Ścigacz rzeczny KU-30 1:100 Orlik
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Noo muszę przyznać, że coraz bardziej mi się ta łajba podoba :)

--
GG 6801515

 
17-12-23 13:38  Odp: [R/G] Ścigacz rzeczny KU-30 1:100 Orlik
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Karabin gotowy - karabin maszynowy Hotchkiss 13,2mm wz.30. Lufy wykonane z dwóch igieł, mniejsza włożona w większą. Na końcu wciśnięty kawałek drugu mosiężnego i nałożony wikol. Jak klej był świeży dałem lufę pionowo tak żeby wikol spływał na dół tworząc stożek na końcu lufy. Przy tej wielkości elementów myślę, że efekt zadowalający. Lufa pomalowana Vallejo Gunmetal 71.072. Pokrętła - okręgi zrobione z cyny a środek z drucików z polistyrenu. Wszystko klejone cyjanoakrylem.



Z ciekawszych rzeczy to kupiłem przeźroczysty swiatłowód o średnicy 1mm. Chciałem użyć też kolorowego na światła burtowe, ale wg sprzedawców nie są przeźroczyste.
Ten przeźroczysty użyłem na lampę z tyłu - taki mały przeźroczysty element za masztem z flagą ;P Od góry zamknięty okrągłym elementem o średnicy 1mm.



Tutaj jedna z dwóch lamp przednich w trakcie powstawania. Widoczna obudowa lampy i jej podstawa. Podstawka z pręcika polistyrenowego i drutu cynowego. Klejone razem cyjanoakrylem. Kleję na kawałku szyby. Zaletą jest to, że klej i klejone elementy nie trzymają się szyby



Następna odsłona to już będzie galeria końcowa. Pojawi się na dniach...

--

Post zmieniony (18-12-23 23:08)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024