FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
26-03-18 13:57  [R/G] Dortmund Stadion 1:1000 ŚzK
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Witam wszystkich.
Za miesiąc szwagier mieszkający aktualnie w Dortmundzie bierze ślub, a że zaprosił mnie już dwa razy na mecz na Signal Iduna Park to postanowiłem mu sprezentować modelik tego stadionu.

Po otrzymaniu wycinanki zabezpieczyłem ją caponem, zmieszałem sobie tylko jeden kolor do retuszu i zabrałem się za wycinanie.
Wycinanie w sumie proste, same wielokąty, mało łuków, mało wyobleń czy finezyjnych kształtów, sklejanie klocków.
Niestety od groma błędów, brak zapasu koloru, niektóre elementy nieponumerowane, niezadrukowane ścianki, bałagan z odbiciami lustrzanymi niektórych elementów. Domniemam że wycinanka nie była sklejona przed ostatecznym wysłaniem do drukarni.




Pierwszy babol - wejście na murawę...powinno byc jak jest na zdjęciu i wycięte ale biały prostokącik znajduje się na górze trybun.


Niezadrukowane ścianki boczne (popaprane lustrzane odbicia tych elementów


Za krótka dolna trybuna


No i tu największe błędy przez co w moim mniemaniu model jest niesklejalny ponieważ błędy te są po obu stronach modelu i nawet jakby chciało się je schować stawiając model na półce "błędem" do ściany to i tak nie mozna - za krótkie elementy na dole oraz na drugiej ścianie zamiast czterech części nr 20 w wycinance są 4 części nr 21.



Ostatecznie twierdzę, że model będzie się podobał oglądającemu z odległości nie mniejszej niż 2 metry :D



Pozdrawiam
Przemek

--

 
26-03-18 19:42  Odp: [R/G] Dortmund Stadion 1:1000 ŚzK
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Błędy które wskazałeś w swojej relacji świadczą, że to jeden wielki bubel wydawnictwa (podobnie jak Caudron G.III ) .

 
26-03-18 19:53  Odp: [R/G] Dortmund Stadion 1:1000 ŚzK
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A już miałem kupić... Ale ostudziłeś nieco mój zapał. Poczekam na narodowy...

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
20-04-18 14:35  Odp: [R/G] Dortmund Stadion 1:1000 ŚzK
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Borusseum ma gablotkę z modelem stadionu zrobionym, o ile dobrze pamiętam, z cukierków. Mam to gdzieś na zdjęciach ale nie mogę ich znaleźć teraz.



Mój model po dorobieniu gablotki prezentuje się jakoś lepiej. Jakoś bardziej profesjonalnie. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Ze zwykłego kasztana stał się teraz pełnoprawną makietą :D
Z podstawką i szkłem droższymi od samego modelu :D
Za niecałe 2 tygodnie szwagier w dniu swojego ślubu, z moimi wyrazami kondolencji, otrzyma ode mnie taki prezent, który mam nadzieje dumnie będzie dumnie prezentował się na półce w gniazdku nowożeńców.



Pozdrawiam
Przemek

 
20-04-18 19:20  Odp: [R/G] Dortmund Stadion 1:1000 ŚzK
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Obecna forma BVB jest mniej więcej tożsama z jakością tego projektu :P Aczkolwiek, w gablotce - niczego sobie. Szkoda tych baboli o których pisałeś...

--
54323031

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024