FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 24Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
05-06-12 18:06  [R/G]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Wątek w tym dziale zakładam, z tego względu, że może się z niego coś urodzi......

A więc jak w temacie, zapraszam do aktywnego udziału w rozmowie o w/w okrętach. Nie będzie to typowa relacja, tylko chodzi mi o stworzenie czegoś w rodzaju zbioru informacji o konstrukcji i historii, tych ciekawych i pięknych na swój sposób jednostkach. Czyli nie skupiamy się tylko na "modelu", ale ogólnie luźna rozmowa typu podoba się, albo nie.

Zobaczymy co z tego wyjdzie, może coś fajnego, albo zniknie w odmętach forum...

PZDR

--

Post zmieniony (22-07-14 11:14)

 
05-06-12 18:12  Odp: Wątek typu calling all fans ISE/HYUGA :)
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
ADAM 12: Wstaw jakąś fotkę modelu, bo moderatorzy przerzucą wątek do innego działu.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
05-06-12 19:39  Odp: Wątek typu calling all fans ISE/HYUGA :)
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

I to dość szybko wyląduje w dziale okrętowym :-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
05-06-12 22:31  Odp: Wątek typu calling all fans ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Fajnie się zaczyna niema co....

Ale coby zaspokoić co niektórych zapodaje foto "modelu" , a dokładnie to co zrobiłem do tej pory:



Następnym KROCZKIEM będzie wykonanie plotek 25mmx3 tylko 31 szt....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
06-06-12 07:36  Odp: Wątek typu calling all fans ISE/HYUGA :)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

ISE/HYUGA- czyli japońce, czyli "z automata" się podobają. Pliz więcej fotek :)

 
06-06-12 07:52  Odp: Wątek typu calling all fans ISE/HYUGA :)
DaFiX 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5


 - 1

WoW! Czy mi się tylko wydaje, czy to bardzo możliwe, że ISE będzie wydany?

--
Pozdrawiam Kacper

 
06-06-12 08:34  Odp: [R]Wątek typu calling all fans ISE/HYUGA :)
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Zmień tytuł na "Relacja..." i będzie ok, bo rzeczywiście "calling all..." to to działu okręty bardziej pasuje:)

A żeby mój wpis nie był postem o niczym to:
Z 127mm w 1/300 jest ten problem, że w porównaniu do 1/200 trudniej je wykonać tak, aby wyglądały jak najbardziej naturalnie.
- Lufy - mają stożkowy kształt. Pozostaje więc użycie toczonych, lub np. igła. W drugim przypadku warto zamaskować jej "rurowatość". Moja propozycja:dwie igły o średnicach tak dobranych aby jedna wchodziła w drugą. Tworzymy schodkową lufę a krawędź przejścia maskujemy np wikolem by było ono bardziej płynne.
- Na Twoim zdjęciu od frontu widać wielką, pustą dziurę pomiędzy częścią z lufami a trzymającą ja podstawą. Plany znajdziesz w np w Anatomiach Takao i Fuso, są także szczegółowe rysunki 3D. W miejscu dziury znajdują się mechanizmy podnoszenia luf. Z tego co pamiętam znajduje się tam prostokątna osłona z małym wcięciem w dolnej krawędzi, która to skutecznie maskuje wspomniana dziurę.

PS. Kotwice mało japońskie :)

Pozdrawiam
Tomek

Post zmieniony (06-06-12 08:58)

 
06-06-12 09:00  Odp: [R]Wątek typu calling all fans ISE/HYUGA :)
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

No kolega zaskakuje, choć pewnie w mniejszości,nie jestem fanem Japońców - ale fanem okrętów :-)
A po tym co pokazałeś z Nagato spokojnie spobied podpatruję,
Przyznam jednak że z floty Wschodzącego Słońca to zrobiłeś już jak dla mnie najciekawszą jednostkę, a teraz robisz drugą z kolei :-)
pzdr

 
06-06-12 11:41  Odp: [R]Wątek typu calling all fans ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

DaFiX po czym wnosisz? ;). Tak na poważnie to bardzo wątpliwa sprawa, nie chce robić nadziei, po prostu model ma być tłem do rozmowy o okrętach. A ja "projektuje" go moją frajdolarską metodą, tylko na mój użytek (31szt 3x25mm narysowałem w pół godziny). Temat założyłem po to abyście mi trochę w kwestii konstrukcji pomogli, co nie oznacza, że nie można o samych okrętach. A więc w kwestii pomocy na posterunku jak zawsze Tomek.

A więc: Lufy bardzo dobry pomysł, ale te już zostaną(są z igły), chyba że starczy czasu.
Co do osłony masz rację, ale wystarczy dokleić prostokącik i po sprawie. Jeśli chodzi o plany czy rendery, to mój Mentol (wie o kogo chodzi) już zadba, aby dokumentacja była ok, za co jestem bardzo wdzięczny.


Dokker fanem nie tylko japońców jestem, co udowodnię na jesieni, ale to potem...

PS: Kotwic, to ja mogę jescze z 10 zrobić ;)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
06-06-12 12:03  Odp: [R]Wątek typu calling all fans ISE/HYUGA :)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ciekawa dyskusja , a dodatkowo poprzez pokazywanie elementów modelu trudna do zakwalifikowania co do odpowiedniego działu ( forum główne / dział tematyczny-okręty). Moim zdaniem forum główne to dobre miejsce. Moje zastrzeżenia budzi jedynie dość fantazyjny tytuł wątku ; ja bym Cię w ogóle "calling" do napisania tego po prostu i po Polsku ; np. dyskusja modelarska przy budowie modelu ISE / HYUGA.
Z daleka będzie widać o co "kaman" ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 24Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024