FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
15-02-18 22:08  [R/G] SUPER MYSTERE B2 French Livery - @1:33 - YOAV HOZMI (Yaron repaint)
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Cześć

Zapraszam do mojej kolejnej relacji. Będzie to kolejny model ze "stajni" YOAV'a przeskalowany podobnie jak pozostałe moje modele do skali @1:33 (91%). Model ten dostępny jest w 2 wariantach malowania: Izraelskim (oryginalny) i Francuskim (Yaron repaint). Relacja będzie przedstawiała budowę modelu w tych drugich barwach. Tak naprawdę oba warianty mają ten sam schemat kamuflażu, a różnice dotyczą głównie oznaczenia jednostki.

Dość dziwna sprawa wyszła mi z wydrukiem. Nie wiem czemu, ale wersja izraelska wychodzi jaśniej od wersji francuskiej. Wersja francuska wychodzi bardziej bura i przykładowo jasny brąz wychodzi jako bury, ciemny brąz. Konieczne okazało się rozjaśnienie arkuszy z częściami do wersji francuskiej. Przypadłość ta została sprawdzona na 3 różnych drukarkach (2 laserówki i atramentówka) i we wszystkich przypadkach efekt był podobny.

Kilka fotek na początek

Dodatkowe wloty


Środkowy segment z wklejonymi wlotami




Kolejny segment (w stronę ogona) - widoczne wklejone dodatkowe wloty powietrza




Oba segmenty złożone "na sucho". Ujawniło się małe niedopasowanie segmentów i trzeba będzie tylni lekko naciąć by dopasować do środkowego.



Post zmieniony (10-03-18 15:44)

 
15-02-18 22:27  Odp: [R] SUPER MYSTERE B2 French Livery - @1:33 - YOAV HOZMI (Yaron repaint)
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Gdyby nie Twoje relacje nie miał bym pojęcia, że takie samoloty w ogóle istnieją...
Zajrzę tu czasem :)
Powodzenia.
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
16-02-18 13:23  Odp: [R] SUPER MYSTERE B2 French Livery - @1:33 - YOAV HOZMI (Yaron repaint)
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Miałbym prośbę abyś w każdej twojej relacji darmowego modelu zamieścił link do niego. Nie trzeba by szukać, A może sobie coś tam skleję jak już przetarłeś szlaki.

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
16-02-18 14:08  Odp: [R] SUPER MYSTERE B2 French Livery - @1:33 - YOAV HOZMI (Yaron repaint)
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@tineo - prosze bardzo:

katalog z modelami w skali 1:30: http://dgapapermodels.com/Yoav/
katalog z modelami w skali 1:50: http://dgapapermodels.com/Yoav%201-50/
katalog z modelami Yoav'a w skali 1:30 w "alternatywnym" malowaniu wykonanym przez Yaron'a: http://dgapapermodels.com/Yaron/

W katalogach są foldery z obrazkową instrukcją i osobny z arkuszami części

Relacja będzie przedstawiała budowę modelu "Super Mystere B2" w malowaniu wykonanym przez Yaron'a http://dgapapermodels.com/Yaron/Super%20Mystere%20B2%20French%20Livery/

--

Post zmieniony (16-02-18 14:27)

 
16-02-18 15:26  Odp: [R] SUPER MYSTERE B2 French Livery - @1:33 - YOAV HOZMI (Yaron repaint)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kolejna wciągająca relacja. Dzięki za linki, poprzeglądałem sobie F-15 i zbieram gibisa z podłogi... Powodzenia w budowie- będę śledzić.

--

 
16-02-18 18:08  Odp: [R] SUPER MYSTERE B2 French Livery - @1:33 - YOAV HOZMI (Yaron repaint)
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Walkiria pięknie dziękuję! O to mi właśnie chodziło. Przejrzę je sobie i wybiorę coś dla siebie...

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
18-02-18 14:18  Odp: [R] SUPER MYSTERE B2 French Livery - @1:33 - YOAV HOZMI (Yaron repaint)
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Cześć

Dziś fotki z kilku dni prac nad modelem. Model klei się dość przyjemnie (musiałem naciąć poszycie 2 segmentów, by pasowały do siebie).

Kolejny segment w stronę ogona


Segmenty kadłuba z serią dodatkowych wlotów


Dysza wylotowa silnika - trochę szkoda, że z tego zew. poszycia dyszy później prawie nic nie widać :(.




I kolejny segment ogona - póki co nie wycinałem otworu na dyszę, a jedynie naciąłem lekko cyrklem by łatwiej zamontować wręgę. Otwór wyciąłem dopiero gdy klej wysechł.


W/w segment z wsuniętą "na sucho" dyszą (tak potem będzie wklejona, bo koniec dyszy opiera się na wrędze segmentu wcześniejszego.



Segment końcowy (część zewnętrzna + wewnętrzna) - konieczne okazało się lekkie zwężenie obu części.







Widok na kadłub


Pierwszy segment z częścią wnęki na kokpit - wręga jest wklejona głębiej, nie na sklejce. By uniknąć odznaczenia wręgi na poszyciu, została ona wsunięta na ścisk, przyklejona jedynie u góry, a w pozostałych miejscach ustabilizowana jedynie kilkoma kroplami.


Kokpit




Kolejny segment z drugą częścią wnęki na kokpit. To poprzedniego klejony jest w dość odmienny sposób. Cześć obwodu klejona jest do sklejki poprzedniego segmenty, część od zewnątrz nachodzi na jego poszycie (imitacja pokryw). Wręga póki co nie jest przyklejona, jest jedynie wsunięta dla stabilizacji i obrysu. Ułatwi to potem montaż "wanny" kokpitu poprzez wsunięcie całości w rurkę od przodu, a nie wpychanie go przez otwór w poszyciu.


Oba segmenty z kokpitem - połączenie po sklejeniu. Niestety dopasowanie obu segmentów (zwłaszcza czerwonych ramek) sprawiło, że wyszła lekka szparka na połączeniu.




Wklejona "wanna" kokpitu


 
18-02-18 16:58  Odp: [R] SUPER MYSTERE B2 French Livery - @1:33 - YOAV HOZMI (Yaron repaint)
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

I jeszcze dziób - sklejony jedynie na sklejce (brak wręgi, bo część wew. musi się gdzieś zmieścić :) )





Wlot


Razem do kupy




Przyklejony segment wlotu




Kadłub w całości



 
22-02-18 21:57  Odp: [R] SUPER MYSTERE B2 French Livery - @1:33 - YOAV HOZMI (Yaron repaint)
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Cześć

Z racji nawału pracy, tym razem niewiele, raptem fotel pilota





Pa

 
23-02-18 10:44  Odp: [R] SUPER MYSTERE B2 French Livery - @1:33 - YOAV HOZMI (Yaron repaint)
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

czy mi się zdaje, czy wszystkie krawędzie są pomalowane/retuszowane? ;-)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024