FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
04-01-18 17:39  [R] WSK SM-1 1:33 Orlik
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

No, to czas w nowym roku zadać pierwszą zagadkę i chociaż modelarstwo kartonowe zaczyna przypominać sport ekstremalny to mimo wszystko zaryzykuję. :-)

Przeszedłem pierwszy z decydujących etapów budowy nowego modelu, drugi z trudnych etapów przede mną, ale może jakoś pójdzie...

Wy sobie po zgadujcie, a ja cichaczem kleję dalej. :-)

Proszę. :-)


Post zmieniony (04-01-18 19:45)

 
04-01-18 18:04  Odp: [R] Zagadka ;-)
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Mi-1 ?

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
04-01-18 18:06  Odp: [R] Zagadka ;-)
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czy to będzie jakaś designerska kanciasta umywalka z odpływem w przedniej części?

--
GG 6801515

 
04-01-18 18:17  Odp: [R] Zagadka ;-)
AleksWro 

 

SM-1 z Orlika :)

 
04-01-18 18:24  Odp: [R] Zagadka ;-)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Tak prawdę mówiąc czy Mi-1 czy SM-1 to jedno i to samo, najprawdopodobniej to właśnie ten model.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
04-01-18 18:45  Odp: [R] Zagadka ;-)
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

I jak tu przeżyć te trzy dni do galerii Panowie, jak?

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
04-01-18 19:38  Odp: [R] Zagadka ;-)
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

SM-1 smętkiem zwany.

 
04-01-18 19:44  Odp: [R] Zagadka ;-)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Poszło szybko, bravo. :-)

Chwyciłem się za SM-1, który już od dawna u mnie leżakuje, bo dopiero wczoraj olśniło mnie w kwestii w miarę sensownego wykonania szczelin wentylacyjnych na osłonie silnika. No, a skoro to był jeden z hamulców to jakoś zaczęło się turlać.
Model wydany przez Orlika, jest zmienionym graficznie projektem Mi-1 wydanym kiedyś przez WMC, a którego autorem jest Aлексей Ямшиков. Ten wydany przez WMC poprzez grafikę wyglądał jak n-ta kserokopia. Orlikowy jest bez żadnej waloryzacji czy też efektów graficznych, cienka kreska i kółeczka imitujące nity i wystarczy. Mnie pasuje.

Bez zdjęcia podklejonych wręg zacząć nie wypada, więc... ;-)

Do modelu wykorzystam, a przynajmniej miałem taki zamiar, oszklenie prod GPM.

Po rozpakowaniu zacząłem się zastanawiać co do czego i w którym miejscu będzie użyte. Nos wiadomo, małe szybki no niby na boki, ale są za małe, pozostała wytłoczka okazała się być umieszczona nad fotelem pilota, no ale jest chyba za duża...

Poszycie kabiny pilota zmodyfikowałem poprzez zmianę sposobu klejenia i podklejenie dodatkową warstwą kartonu. Projekt przewidywał łączenie poszycia na pasek papieru i również papierową oklejkę wnętrza kabiny. Z pasków zrezygnowałem, podobnie jak w niektórych miejscach z łączenia na dwie wręgi. Poprzez te modyfikacje musiałem zmniejszyć obwody wręg co było zupełnie oczywiste. Sklejkami będą wysunięte spod poszycia zewnętrznego podposzycie i fragmenty folii.
Pierwszy przygotowany fragment poszycia.

Drugi z ciekawości też, ale wewnętrzna oklejka musi być przyklejona później, po połączeniu tych dwóch poszyć.

I próba, raczej udana, formowania otworów wentylacyjnych.

Otwory wentylacyjne w moim wykonaniu będą raczej zaakcentowaniem ich obecności na poszyciu niż odtwarzaniem ich rzeczywistego dość dużego odchylenia.

CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
04-01-18 19:57  Odp: [R] WSK SM-1 1:33 Orlik
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Ceva jaki masz ,,patęt" na wykonanie tych żaluzji ? Pytam bo w lokomotywie na którą patrzę łaskawym okiem jest ich kilkadziesiąt i to mnie zniechęca do jej pociachania.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
05-01-18 02:40  Odp: [R] WSK SM-1 1:33 Orlik
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bez zdjęcia podklejonych wręg zacząć nie wypada,



A podobno nie wypada zaczynać od zdjęć okładki... No, ale, co ja się tam znam. Przy okazji- zapytam, czym rozcieńczacie kleje polimerowe?

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024