FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
10-01-18 23:42  [G] Su-85 - Exclusive Models 1:72
Skaldodziej 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam serdecznie, jestem nowy na forum, ale zaglądam tutaj już od dłuższego czasu i w końcu po kilkuletniej przerwie od klejenia mogę pochwalić się ukończonym modelem :-).

Zabrałem się za tę wycinankę może z trzy lata temu w nadziei, że ponownie załapię bakcyla do modelarstwa. Pierwotnie miał być sklejony standardowo, bez żadnych udziwnień. Po złożeniu do kupy kadłuba obrałem sobie za cel zrobienia krat wentylacyjnych, bo namalować tego nie szło. Po tym doszedłem do wniosku, że jeżeli nie uplastycznię "od siebie" tego modelu to kiepsko to będzie wyglądać po zamalowaniu ;-). Niestety dorobiwszy parę detali we własnym zakresie brak weny dał mi się ponownie we znaki. Model wylądował w kartonie na długi czas, aż któregoś razu wymyśliłem sobie zakup aerografu... Nie zmotywowało mnie to co prawda od razu do sklejania, ale ile może leżeć nowy sprzęt bez użytku (no dobra używany był... do wydmuchiwania syfów z komputera :D).
Niecały miesiąc temu pierwszy raz wlałem farbę do aerka i tak mi się spodobało, że musiałem jak najszybciej wypróbować go na jakimś modelu. I tak su-85 ponownie wylądował na macie.

Dobra koniec sentymentów, do rzeczy.

Model jest darmowy do pobrania z tej strony. Wiele ciekawych projektów jest do ściągnięcia, niestety autor zakończył chyba działalność, bo cisza tam od paru lat - a szkoda bo Maus był w trakcie projektowania).

Ze względu na traktowanie modelu dużą ilością farby, kadłub musiałem złożyć z oddzielnych kawałków tektury. Kraty z żyłki wędkarskiej i plastra opatrunkowego, reszta wszystko z papieru poza rzecz jasna drutami i lufą (z ciekawości kupiłem, bo nigdy nie bawiłem się gotowymi elementami). Śruby z kropelek kleju introligatorskiego. Spawy również z kleju, ale część ze szpachlówki.

Cały model był moim poligonem doświadczalnym. Pierwszy raz malowałem aerografem, wszystkie efekty (błoto, rdza, zacieki, odbarwienia, obicia) były robione na bieżąco po obejrzeniu/przeczytaniu jakiegoś poradnika. Stąd też w niektórych miejscach jest za bardzo ubłocone, za dużo brązu itp. - w skrócie nie znam się :P. Chciałem przekonać się samemu co można uzyskać. Z za grubych drutów zdaję sobie sprawę, ale były one robione jeszcze zanim podjąłem decyzję w jakim kierunku pójdę z tym modelem, tj. większy realizm, a nie czołg-zabawka :P. Już potem bałem się rwać je, żeby nic nie uszkodzić. Niestety nie impregnowałem niczym wycinanki przed przystąpieniem do pracy, przez co papier zmechacił się miejscami.
Wszystko malowane Pactrą. Efekty farbami olejnymi i startymi suchymi pastelami.

Oto galeria:





No i to chyba tyle. Prawdopodobnie zabiorę się niedługo za kolejny model w tej skali, ale nie jestem zdecydowany jeszcze na żaden konkretny. Niecierpliwie czekam na opinie :-).

P.S. Oświetlenie na zdjęciach jest dobre? Mam mieszane uczucia...

Pozdrawiam.

 
11-01-18 00:05  Odp: [G] Su-85 - Exclusive Models 1:72
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Diabli wiedzą czy dobre, bo zdjęcia nie działają.

--
serwusik

 
11-01-18 00:19  Odp: [G] Su-85 - Exclusive Models 1:72
Skaldodziej 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Hmm, nie wiem o co chodzi. U mnie działają na komputerze jak i na telefonie.

 
11-01-18 00:36  Odp: [G] Su-85 - Exclusive Models 1:72
wasia 

Na Forum:
Galerie - 21
 

Wszystko ładnie, pięknie. Szkoda tylko, że to taka malizota.

 
11-01-18 09:57  Odp: [G] Su-85 - Exclusive Models 1:72
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Malizota, ale nieźle zrealizowana. Fajny model. A oświetlenie chyba w porządku.

--
serwusik

 
11-01-18 10:37  Odp: [G] Su-85 - Exclusive Models 1:72
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jak na takie maleństwo to podoba mi się Twoje wykonanie. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-01-18 11:17  Odp: [G] Su-85 - Exclusive Models 1:72
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ładny pimpek,ale chyba troszkę za grube spawy,na niektórych elementach wierzchu trochę za gruba faktura farby,np siatki,klapy.Jak wycinałeś gąski ?pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
11-01-18 17:32  Odp: [G] Su-85 - Exclusive Models 1:72
Skaldodziej 



Na Forum:
Galerie - 1
 

marek1, gąsienice są zrobione z jednego elementu podklejonego na tekturę 0,5mm. Przerwy między ogniwami lekko nacinałem skalpelem od zewnętrznej strony, dzięki temu przy kształtowaniu wyraźnie uwydatniły się poszczególne ogniwa. Niestety w niektórych miejscach farba zakleiła te szczeliny i musiałem ratować się imitacją błocka :-).

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024