FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
06-04-18 14:33  [G] King George V (wyd. JSC 2006, skala 1:400)
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

Witam serdecznie wszystkich ekspertów d/s obróbki kartonu.
Powiem Wam, że modele z wyd. JSC mają tendencję uzależniającą, bo to jest mój drugi model z tego wydawnictwa , a już spoglądam na następny.
Ale do rzeczy (...)
Po ukończeniu United States, z założenia miałem wziąć się za coś lżejszego na matę. Więc patrzę i wybieram, ot !! król Jurek V i pomyślałem sobie.
Eeee (...) pyknę go w niecały miesiąc, tym bardziej , że Michał ( Zablo1978) w przeszłości także go sklejał, więc był materiał poglądowy w postaci relacji.
I co się okazało?
JSC w 2006r. wydało naprawdę zdetalizowany i trudny model do sklejenia.
Tym bardziej, że pasowanie od samego początku raczej nie było idealne.

Szkielet kadłuba wykrzywiał się w banana, choć nie zastosowałem ani grama kleju wodnego.
Pas burtowy (przeciwtorpedowy) mocno przekombinowany.
Długość pokładu głównego była krótsza o ok. 2 mm od długości szkieletu. Nadbudówki także miały odchyły wymiarowe.
Tylny pancerz wież artylerii głównej na wszystkich działach był za krótki o ok. 3-4 mm. Górny kołnierz kominów , za krótki o ok. 2 mm. I można by było wymieniać , bo trochę tego było. I tak zeszło mi półtora miesiąca.

W każdym razie , model ukończyłem i jestem z niego zadowolony. Od siebie dodałem relingi wycinane laserowo, gotowe lufy od GPM (nie polecam, gdyż lufy artylerii średniej nie pasują do wzorca szablonowego), łańcuchy kotwiczne

Model trudny ,zdetalizowany, drobnica bardzo mała (niektóre elementy musiałem uprościć gdyż moje paluchy ich nie chwytały), dlatego nie polecam go dla początkujących modelarzy.

Długość całkowita modelu - 57 cm
Wysokość ok. 16 cm.

Oceńcie sami ...



















pozdrawiam
Piterkowiec

--

Post zmieniony (30-04-18 18:07)

 
06-04-18 15:43  Odp: [G] King George V (wyd. JSC 2006, skala 1:400)
bezdzik 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

W 1987 roku dostaliśmy KGV z MMa do sklejania w ramach zajęć praktyczno-technicznych. Skala była trochę większa, bo 1:300. Nigdy żeśmy tego modelu nie ukończyli, ale sentyment do konstrukcji pozostał. To był pierwszy model kartonowy z jakim miałem do czynienia.
Twój model wygląda bardzo przyjemnie. Szkoda tylko, że taki "bezbarwny", ale to cecha modeli w 400-setce - brak części podwodnej powoduje, że nie ma gdzie czerwieni używać :D. Podoba mi się olinowanie. Jak na tę skalę to czysto i równo. Jakich nici używałeś?

--
Na półce: F7F (Fly), P-51D (GPM), Tempest (MM), P-47D (GPM), P-66 Vanguard (Modelik) i inne
w budowie: Garland (MM), MC.202 (nn), He-162 (Modelik)
w planach: P-38 (wszystkie! :D) i polska flota WWII
Modele polskich okrętów WWII

 
06-04-18 18:15  Odp: [G] King George V (wyd. JSC 2006, skala 1:400)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ładnie sklejony model,ciągle się łudzę ,że skleję swoje ,czekam na następne,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
06-04-18 22:22  Odp: [G] King George V (wyd. JSC 2006, skala 1:400)
Tomek 

 - 2

Ogólnie nawet fajnie, ale dla mnie wieże artylerii średniej nie odpowiadają prawdzie historycznej. Lufy powinny wchodzić do wieży w połowie jej długości. Były rozdzielone od siebie taką "nadbudóweczką". W oryginale siatkę powinno się zagiąć dwukrotnie pod kątem prostym i na białe miejsce nakleić cz. 167. Wtedy te lufy toczone wyglądałyby inaczej jeśli chodzi o ich długość w stosunku do całej wieży.

 
06-04-18 23:18  Odp: [G] King George V (wyd. JSC 2006, skala 1:400)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Gratulacje za ukończenie modelu.
Ucz się, ucz. Bardzo ładnie sklejony i lepiej niż US pomimo opisanych trudności.
Przyjdzie czas, a może już przyszedł, na full-wypasy przodujących wydawnictw.
Ja również skleiłem kilka modeli z JSC, do których mam wielki sentyment.
I jeszcze mam kilka w planach.
Życzę Koledze wiele satysfakcji z klejenia i czekam na następne prace.
Powodzenia!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
07-04-18 09:12  Odp: [G] King George V (wyd. JSC 2006, skala 1:400)
Józef   

" Szkoda tylko, że taki "bezbarwny", ale to cecha modeli w 400-setce"..... Tutaj bym się nie zgodził... Wcale nie są takie bezbarwne..To tylko kwestia doświadczenia którego się nabiera z każdym modelem. Można zrobić wycinane bulaje, okienka w nadbudówce, podkleić folią, zrobić bardziej "delikatniejszy" maszt np. z drutu , dźwigi można zrobić również z drucików, żurawiki szalu również, delikatnie zrobić jakieś zacieki i wiele innych rzeczy które przyjdą na pewno z doświadczeniem. Już sam reling ślicznie się prezentuje... Wprawdzie ja sklejam 700- setki ale jestem na tym forum bo można się wiele ciekawych rzeczy nauczyć i podejrzeć ...Mimo że to karton :)...

 
07-04-18 13:40  Odp: [G] King George V (wyd. JSC 2006, skala 1:400)
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

Dzięki chłopaki za zainteresowanie.
Wiem, że na forum są super zrobione modele w większych skalach (1:200, 1:100) , lecz ja jestem amatorem, a modele sklejam tylko dla przyjemności i w miarę dopasowane do ilości czasu którym dysponuję. Dlatego unikam tych super wypasionych.

Bezdzik - użyta nić to nić elastyczna z GPM. Dobra jest to "trzyma" naprężenia i nie ma tendencji do powstawania zwisów. Natomiast ma ona pewien minus, nie ma przekroju okrągłego, tylko jest taka tasiemkowata. I gdzieniegdzie to widać. Ładnie chwyta farbę, lecz malować trzeba po przyklejeniu, bo nić rozciągając się będzie powodowała kruszenie się farby..

Marku1 - następny będzie model Queen Mary także z JSC. Belka szkieletowa już sklejona. Może pokuszę się o relację.

Tomku - artylerię średniego kalibru nie potrafiłem okiełznać i skleić , tak jak autor projektu to wymyślił. Masz rację, powinna ona wyglądać trochę inaczej. I to nie wina wydawnictwa tylko braku moich umiejętności i cierpliwości.

Winek - Panie Wiesiu , na te full wypas to ja jestem za cienki :) , a i czasu i cierpliwości także brakuje. Chociaż może kiedyś się wyrobię.

Józef- starał się jak mogłem, dla weteranów modelarstwa moje wykonanie to zapewne niewiele wart standard, ale mi się podoba. Od siebie dodałem relingi, liny w szalupach oraz liny i haki w żurawikach. maszt wykonałem z drutu stalowego zgodnie z szablonem.

Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam

 
07-04-18 19:12  Odp: [G] King George V (wyd. JSC 2006, skala 1:400)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Nie bądź taki skromny Kolego.
Szanuję postawę i mimo wszystko będę kibicem Twoich relacji/galerii.
Przy okazji - przez Forum jesteśmy zaprzyjaźnieni i zwracamy się po imieniu. Ten "Pan" brzmi zbyt wzniośle.
Już czekam na relacje z KM.
Powodzenia.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
07-04-18 20:31  Odp: [G] King George V (wyd. JSC 2006, skala 1:400)
Tomek 

 - 2

Piterkowiec! Napisałeś, że wieże artylerii średniej wygląd swój zawdzięczają brakowi umiejętności i cierpliwości. Skoro skleiłeś taki model, to nie jest brak cierpliwości, czy umiejętności. Patrząc na te wieże wydaje się mi, że mimo wszystko dołożyłeś sobie roboty.Owszem! Siatki wież są skomplikowane, jednakże wydaje się mi, że po rozcięciu ich na mniejsze części, przekserowaniu ich i użyciu niektórych elementów jako wzmocnień po podklejeniu tekturą powinno to wyjść. Ja obecnie kleję ORP Orkan z JSC. Tam wieże są rozrysowane podobnie, jednak autor/a może komputer(?) chciał oddać mechanizm podniesienia, więc jest tam element szerokości ok 1,5- 2 mm, który ma być sklejony półokrągło i jeszcze ma tam być dziura na lufę. Porozcinałem to na mniejsze elementy i jakoś się to skleiło, ale ponieważ kształt wieży nie odpowiadał rzeczywistości, więc skserowałem sobie wieże Orkana z Answera w pomniejszeniu o 50%. Pomimo większej ilości części kleiło się to dużo lepiej. To takie moje kombinowanie. Może Ty wymyślisz jeszcze coś lepszego w kolejnych modelach przy podobnie trudnych elementach? Żadna nauka w las nie idzie, więc następny model powinien wyjść jeszcze lepiej! Życzę sukcesu i nie poddawania się!

 
07-04-18 21:12  Odp: [G] King George V (wyd. JSC 2006, skala 1:400)
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witam,
sklejałem ten model pierwsze wydanie, ale nie kojarzę aby były problemy z kadłubem. Pierwsze wydanie było wydrukowane na dość grubym papierze/kartonie. Ale go nie skończyłem, a nowe wydanie leży u mnie na półce i czeka...
W każdym razie gratuluję ukończenia, bardzo ładny model. :-)

PZDR

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024