FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
23-11-17 23:21  [P] Tektura modelarska
tofiki 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Witam. Kupiłem kiedyś na allegro tektura modelarską tzw. piwną 1mm i mam z nią same problemy przy wycinaniu małych elementów podklejonych na takowa tekturę rozdwaja się i nie można precyzyjnie wyciąć detalu. Używam nożyków Olfy i zakładam nowe ostrza a i tak tekturka się szarpie. Może ktoś coś doradzi lub poleci inną tekturkę.

--
IN-NY Dom Kultury Ruda Ślaska

 
24-11-17 01:41  Odp: [P] Tektura modelarska
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Introligatorska.
A co do piwnej jak do każdej rzeczy trzeba mieć odpowiednie podejście. Ja po odcięciu jednej krawędzi tekture nasączam CA.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
24-11-17 06:55  Odp: [P] Tektura modelarska
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Toficzku, ano piwna nie do wszystkiego się nadaje. Jest od szarej wygodniejsza, jeśli chodzi o szlifowanie i obróbkę "przestrzenną", jednak w miejscach, gdzie trzeba twardości, szara jest lepsza. Jak pisał Bizon - piwna tektura jest świetnym podłożem przy pracy z cyjanoakrylem, gdyż lepiej go chłonie. Robi na sie wtedy niemal plastikowy element.

--

Post zmieniony (24-11-17 10:14)

 
24-11-17 12:45  Odp: [P] Tektura modelarska
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jak kiedyś nie miałem nic innego poza piwną a chciałem szkielet wyciąć to, żeby mi się nie rozdwajała, tę tekturę kilkukrotnie potraktowałem caponem po obu stronach. Przesączyła się i włókna się lepiej skleiły efekt nie był porażający, ale przynajmniej się tak nie rozchodziła...

--
Pozdrawiam Tomek C.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024