FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
29-11-19 14:16  [R/G] Sturmpanzer I BISON Answer +
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Jedna relacja na forum tego pojazdu już jest ale ja postanowiłem rozpocząć własną.
Na początek okładka.


Początkowo model miał być budowany w standardzie. Jednak już po pierwszych kfiotkach dałem sobie spokój i chociaż nie lubię, ale będę model malował.


Postanowiłem więc tą konstrukcję doposażyć o elementy z innych posiadanych wycinanek.


Bardzo ale to bardzo ubogie i źle opracowane wnętrze answerowskiego modelu wzbogaciłem o elementy PzKpfw I z ORLIKA




Uzupełniłem płytę nadsilnikową oraz powstało miejsce "dokowania" armaty



Nawertowałem się zdjęć, planów i coś mi ciągle nie pasowało. Aż doznałem olśnienia, że miejsce na koła armaty jest jakieś dziwne. a już na pewno nie ma tam tej listwy za plecami kierowcy.


W ruch poszła żyletka i miejsce wolne.


Pierwsza przymiarka "budy" też nie napawa optymizmem. Może to moje subiektywne odczucie ale jest jakby zbyt przesunięta do przodu.





Pozdrawiam

Post zmieniony (19-02-20 08:15)

 
29-11-19 15:01  Odp: [R] Sturmpanzer I BISON na bazie Answer
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Czy wnętrze wersji a jest identyczne z wersją b ? Bisony były budowane tylko na wersji b bo była dłuższa. Na poprzedniej nie mieściła się haubica. To może sugerować trochę różnic. I jeszcze jedno. Sig 33 z Answer jest w wersji z kołami drewnianymi stosowanymi do holowania to chyba koniec 1942 czy początek 43 roku. Wydaje mi się, że na Bizonach stawiano sig z metalowymi kołami całkowicie lub z niską/cienką oponą. Mam dwie monografie, przejrzałem trochę net i nie znalazłem żadnego Bizona na drewniakach. Koła były blokowane nie tylko wyprofilowaną blachą ale i śrubami przechodzacymi przez dość pełną metalową tarczę kół. Taki sposób nie sprawdziłby się chyba w przypadku drewnianych szprych koła.

--

Post zmieniony (29-11-19 15:03)

 
29-11-19 17:17  Odp: [R] Sturmpanzer I BISON na bazie Answer
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

Na pewno "buda" jest za bardzo do przodu. Przyjrzał bym się gdzie w oryginale zaczynają się błotniki i wtedy się chyba trochę wyjaśni...

 
29-11-19 18:15  Odp: [R] Sturmpanzer I BISON na bazie Answer
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Wg rysunków i zdjęć przedni obrys budy jest za blisko przedniej części pojazdu. Obrys przedni nie przekraczał obrysu koła napędowego (widok z boku). Dodatkowo obrys nie zachodził na właz na przedniej płycie inspekcyjnej patrząc z góry.

Tu jeszcze fotka prototypu i to o czym pisał Jarek...koła SiG-a:

Hosted on Fotki

 
29-11-19 19:16  Odp: [R] Sturmpanzer I BISON na bazie Answer
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Dobre zdjęcie Przemek. Widać śrubę o której pisałem.

Post zmieniony (29-11-19 20:39)

 
08-12-19 10:41  Odp: [R] Sturmpanzer I BISON składak
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Dziękuję za zdjęcie bardzo się przydało. W międzyczasie wygrzebałem w necie taką grafikę:


A co do modelu to powstały kółka.
Napędowe (wycinanka ANSWER)


Rolki podtrzymujące ( ORLIK )


Koła jezdne (ORLIK)


Koła napinające (inwencja własna)


Prace trwają
Pozdrawiam

--

 
08-12-19 11:31  Odp: [R] Sturmpanzer I BISON składak
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Kołom napinającym brak specyficznych wzmocnień miedzy szprychami. Możesz je bez problemu dokleić. Są to elementu w kształcue litery V ułożonych naprzemiennie w ten sposób że czubek V raz jest przy wewnętrznej częsci osi a ramiona idą do zewnetrznej części obręczy a kolejna odwrotnie.

URL=https://drive.google.com/file/d/16VtrECxC1tqq9Mfsjz7mBSN7iB4zfEEz/view?usp=drivesdk[/URL

Post zmieniony (08-12-19 11:39)

 
08-12-19 11:47  Odp: [R] Sturmpanzer I BISON składak
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Dawałem wzmocnienie na szprychach. Faktycznie słabo je na tamtym zdjęciu widać.
Może teraz będzie lepiej. Czy o to chodziło?


Pozdrawiam

Post zmieniony (08-12-19 11:50)

 
08-12-19 14:55  Odp: [R] Sturmpanzer I BISON składak
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

I tak i nie. Chodzi o to że te V nie są rozłożone identycznie pomiędzy szprychami. Raz nachylone są w kierunku kadłuba a raz na zewnątrz czołgu i są minimalnie szersze. Prześlę Ci zdjęcie na maila.
Koła jezdne jak oryginał. Model orlika jest naprawdę świetnie opracowany.




Post zmieniony (08-12-19 15:32)

 
09-12-19 07:15  Odp: [R] Sturmpanzer I BISON składak
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

To ja bym też prosił o te fotki na @ ;)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024