FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
26-11-17 14:27  [G] Jelcz 325. 1:25 Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Skończyłem kolejny model, tym razem Jelcza 325 holownik z Anświra. Podsumowując, model prosty, ale niedopracowany na poziomie projektu, Nie wdawałem się w sprawdzanie merytoryki, więc moje uwagi dotyczą tylko sklejalności:
Koła są delikatnie mówiąc niespasowane, zwłaszcza opony.
Kabina a zwłaszcza przednia szyba i "parapet" pod nią to prawdziwa udręka.
W zabudowie też było kilka niespasowań.
Plany moim zdaniem są zbyt lakoniczne.
Utrapieniem jest też druk cyfrowy, który łamie się na zagięciach, oraz czasami się ściera.
Poza tym model sklejał się szybko. Zrobiłem go w dwa tygodnie. Z tak zwanego tuningu przeszkliłem jedynie reflektory i koguty zmieniłem na "dzyndzle" odcięte od mydelniczki, które otrzymałem od PABLOS-a. Model był robiony na zamówienie.











--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
26-11-17 15:08  Odp: [G] Jelcz 325. 1:25 Answer.
pawcio37   

Kabina z przodu to totalna klapa projektanta - nie wiem po co ta szyba ma taki promień od strony dachu? Parapet pod szybą ma nieprawidłowy kąt. Co do boku to te błotniki są kanciaste a gdzie się zagubiły promienie? Wiadomo model ma być prosty ale te babole popełnione przez autora/ projektanta to skandal. Na okładce modelu jest jelcz dużo bardziej przypominający oryginał szkoda że wycinanka to fantazja... czyżby dokumentacja była mało dostępna. Czy może autor nigdy nie widział na żywo tego Jelcza? Jak tak to proszę fotki.




Co do sklejonego modelu to gratulację za ukończenie na odpowiednim wysokim poziomie pomimo wielu baboli projektanta i wydania w druku laserowym.

Post zmieniony (26-11-17 15:26)

 
26-11-17 18:17  Odp: [G] Jelcz 325. 1:25 Answer.
MK747 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Nie wnikajac w zgodnosc merytoryczna fajnie sklejony model.
Gratuluje i pozdrawiam.

 
26-11-17 20:45  Odp: [G] Jelcz 325. 1:25 Answer.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję ukończenia i efektu końcowego.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-11-17 17:59  Odp: [G] Jelcz 325. 1:25 Answer.
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Witam
Ostatnio zainteresowałem się budową pojazdów cywilnych , więc z dużym
zainteresowaniem obejrzałem galerię . Model wygląda porządnie , chociaż
kilka potknięć można zauważyć . Chyba z dachem były jakieś drobne problemy .
Wydaje mi się również ,że oś przednia jakby nie zgrywała się z błotnikiem .
Przydałoby się więcej fotek .
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
27-11-17 18:15  Odp: [G] Jelcz 325. 1:25 Answer.
pawcio37   

PABLOS to co piszesz to nie wina sklejającego model a wynik fantazji autora wycinanki jak pisałem wcześniej. Kabina a właściwie cały model jest fatalnie zaprojektowany. Totalny brak proporcji. Miałem z tymi Jelczami (315, 317, 325) dość dużo do czynienia i to co przedstawił projektant to porażka.

 
27-11-17 19:11  Odp: [G] Jelcz 325. 1:25 Answer.
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

pawcio37 masz rację ... dlatego sklejając Jelcze z tego wydawnictwa trzeba trochę
pokombinować niestety. Teraz sklejam Jelcza ,,betoniarkę '' i w tym przypadku
projekt przedniej szyby wygląda znacznie lepiej niż w modelu Jelcz holownik.
Chyba że zdjęcia nieco przekłamują...

--
PABLOS

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024