FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
20-07-18 09:57  [G] Bf 109 E4 Haliński
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam

Ostatnio zmotywowałem się i dokończyłem budowę Bf 109 E4 z wydawnictwa Haliński.
W związku z tym że model stał prawie rok czekając na ukończenie uszkodzeniu uległy elementy ramki oszklenia. Posiłkowałem się zapasem koloru aby dorobić nowe.
Zapraszam do galerii.









 
20-07-18 12:39  Odp: [G] Bf 109 E4 Haliński
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9
 
20-07-18 17:29  Odp: [G] Bf 109 E4 Haliński
Jarpen   

Rewelacja.Czym kleiłeś segmenty kadłuba? Łączenia prawie niewidoczne.

Post zmieniony (20-07-18 17:31)

 
20-07-18 19:03  Odp: [G] Bf 109 E4 Haliński
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Segmenty kleiłem budaprenem Dragon Strong .Krawędzie styarałem sie elementu beż listków belikatnie pocienic papierem ściernym ale tylko trochę. Smarowałem łączenia listków i wnętrze segmentu zostwiałem na chwilę i jak klej zastygł łączyłem segmenty. Po jakimś czasie jak klej dobrze związał całą spoinę delikatnie smarowałem BCG i jak podeschnął delikatnie prasowałem końcem pensety.Trzeba uważać aby nie za mocno bo można łatwo zepsuć.Zresztą klej BCG jak wysycha delikatnie ściąga ( kurczy ) papier. No ale najważniejsze to cięcie elementów. W tym modelu większość segmentów wycinałem nożykiem zamiast nożyczkami.

Post zmieniony (20-07-18 19:06)

 
21-07-18 18:48  Odp: [G] Bf 109 E4 Haliński
Jarpen   

Hm.Co do butaprenu Dragona to nie mam o nim dobrego zdania. Potrafi się rozkleić nawet po kilku dniach,a po kilku miesiącach twardnieje i kruszy się przy dotknięciu.Ale może się poprawił.

 
22-07-18 01:22  Odp: [G] Bf 109 E4 Haliński
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Marne te zdjęcia i za mało ich, żeby obiektywnie ocenić ten model.
Co do łączeń segmentów, to nie zgodzę się że są prawie niewidoczne. Są niestety bardzo widoczne.
Pokaż cały model, a nie tylko jego wybrane fragmenty.

--

Post zmieniony (22-07-18 05:03)

 
22-07-18 10:09  Odp: [G] Bf 109 E4 Haliński
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Sorry laszlik, ale nie wszyscy aż tak traumatycznie i rygorystycznie podchodzą do sklejania i pokazywania modeli na forum jak ty.
Takie teksty - "pokaż cały model, a nie tylko wybrane fragmenty" to takie troszkę jest nie bardzo, co to znaczy pokaż, a nie można napisać - słuchaj Seba fajnie by było jakby ci się udało pokazać jeszcze troszkę zdjęć modelu w innych ujęciach, bo model wart jest tego. - nieprawdaż , że brzmi to o wiele sympatyczniej niż takie "pokaż model..."
Seba skleił bardzo ładnie ten model, owszem zdjęcia nie są mega idealne i w obfitej ilości, ale są wystarczające, aby ocenić że model jest bardzo dobrze sklejony i co najważniejsze jak napisał model został skończony po dłuższej przerwie co przy modelach z tego wydawnictwa nie jest prostą sprawą : )

 
22-07-18 12:36  Odp: [G] Bf 109 E4 Haliński
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Hejka wszystkim :-) Dokładam trochę lepszej jakości zdjęć z góry i z dołu :-)
Mój meserek dał mi wiele radosci i frajdy ze sklejania. Jest to mój powrót po prawie 30 latach do samolotów kartonowych. Kiedyś pod koniec lat 90 próbowałem wykonać modele ze stajni P.Halińskiego . Wtedy jakoś nic nie chciało mi wychodzić i nic nie pasowało. Tak to bywa jak nagle bez dobrego warsztatu przesiadamy się z MM na inne bardziej zaawansowane wydawnictwo . No ale teraz prócz pływadeł będę próbował wykonać dla wprawy jakiś samolot.














 
22-07-18 12:43  Odp: [G] Bf 109 E4 Haliński
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dziękujemy i czekamy na kolejną galerię : )

 
22-07-18 15:20  Odp: [G] Bf 109 E4 Haliński
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Też czeka u mnie na swoją kolej ten model.
Podoba mi się Twoje wykonanie. Moje gratulacje :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024