FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
26-07-18 22:12  [R/G] UT-47A Kodiak - free model
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Witajcie

Wrzucam krótką relację z budowy modelu promu UT-47A Kodiak z gry Mass Effect 3 w wersji "Alliance", czyli Alliance Drop Shuttle. Autorem modelu jest ThunderChildFTC z DevianArt. Skala modeli nie została podana, ale po wielkości wychodzi Mi ~1:50. Sam model można pobrać z konta na DevianArt https://www.deviantart.com/thunderchildftc/art/UT-47A-Kodiak-Drop-Shuttle-Alliance-colors-ME3-356529181. Autor udostępnia także inne modele nawiązujące do gier.



Sam model nie jest jakoś specjalnie skomplikowany, jednak szata graficzna nieco urozmaica proste bryły modelu. Budowa modelu opiera się o "klocki", z których składamy cały model. Dzięki modułowej strukturze, tak naprawdę kolejność budowy modelu nie ma większego znaczenia, bo i tak dochodzimy do etapu składania wszystkiego w większe klocki, a potem w całość. Całość ułatwiają dość czytelne rysunki (rendery). Autor przewidział wzmocnienia większych brył poprzez wklejenie stosownych szkieletów lub "pudełek' podtrzymujących zadany kształt. Ja szkielety podkleiłem tekturą z opakowań i okazało się to wystarczająca grubością. Można by pokombinować z grubszą tektura, ale według mnie to daremne.

Tyle wstępu, teraz fotki z budowa modelu.

Jak sugeruje instrukcja, na pierwszy fronty poszedł kadłub:
- pojedyncze "klocki"


















- i wszystkie w/w elementy kadłuba sklejone do kupy:



Pewną trudność może sprawić tylny element kadłuba, który mimo przestrzennej bryły został zaprojektowany jako jeden detal.

- elementy zespołu napędowego:






- uzbrojenie



- antena


Niestety autor nie ustrzegł się błędów i po złożeni wszystkiego pozostają spore "białe" pola z przodu i z tyłu (co może razić co poniektóre marudy). Ja przednie "wpdaki" przykryłem wstawkiami koloru wydrukowanymi na miękkim papierze, a z tyłu pole zostało "zaczernione".



Kolejna "wpadka" to czarne pele na segmencie, które powinno być na środku, a jest przesunięte niesymetrycznie ku prawej krawędzi - kolejna łata z miękkiego wydruku.


No i wszystkie elementy złożone w całość do kupy, czyli finalny model:

















Mimo pewnych uproszczeń i dosyć "odmiennej" budowy, dzięki "zwaloryzowanej" szacie grafice model prezentuje się całkiem fajnie. Model taki akurat na wolny weekend :)

Cześć.

--

Post zmieniony (28-07-18 13:44)

 
02-08-18 08:53  Odp: [R/G] UT-47A Kodiak - free model
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2
 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024