FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
01-02-06 07:12  [R] Zuikaku cz.2
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Lufy z izolowanego kabelka, okienka w wieżach najpierw wycięte spiłowanym na płasko gwoździem, potem tym samym gwoździem wyciąłem szybki w plastiku z opakowania po telefonie. Do malowania używam pactry, świetnie trzyma się równiez na metalu. "Okapy" nad iluminatorami przyklejam BCG , jest sporo czasu na poprawki a klej do zera wysycha. Ze wzgledów technicznych fotki wstawił niedawny debiutant wśród projektantów modeli, kolega:
ps- Oczywiście zgodnie z forumową tradycja relację zaczynam od zdjęcia maty do cięcia :)

Post zmieniony (09-08-13 21:26)

 
01-02-06 09:23  Re: [fotosy] Zuikaku cz.2
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Zapowiedziane zdjęcia:

 
03-02-06 02:40  Re: [fotosy] Zuikaku cz.2
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

NIezły drób, taką robote właśnie uwielbiam :) czekam na dalszą relację

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
03-02-06 11:24  Re: [fotosy] Zuikaku cz.2
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Radomir, daj link do cz.1 relacji

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
06-02-06 07:22  Re: [fotosy] Zuikaku cz.2
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Pierwsza część była jakieś 0,5 roku temu i zdjęcia sie zdematerializowały :)










Post zmieniony (08-02-06 07:48)

 
08-02-06 11:20  Re: [fotosy] Zuikaku cz.2
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

fotki z relacji cz. 1 samolot zeskanowany z MM i zmniejszony ordynarnie w word'zie , lufy izolowanego kabelka, cylindry silnika z rolowanego papieru
samego modelu nie polcam jeśli lotniskowiec to - nowsze z GPM ( więcej szczegułów, lepsza grafika i dostępne elementy do waloryzacji - szczególnie brak mi tu anteny radaru , jeśli zuikaku - to może ten od hal będzie lepszy

 
08-02-06 12:08  Re: [fotosy] Zuikaku cz.2
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

A samolot w ujęciu od przodu nie ma lekko zwichrowanych skrzydełek?

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
08-02-06 14:47  Re: [fotosy] Zuikaku cz.2
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Ma i to nawet sporo - ale zadanie głównie polegało na sprawdzeniu możliwości budowy bardziej szczegółowych ( niz te w wycinance) samolotów 1:200 i generalnie stwierdzam, że nie jest to zbyt skomplikowane, przy czym wręgi uważam za konieczność

 
09-08-13 22:41  Odp: [R] Zuikaku cz.2
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Ponieważ udało mi się w tym roku wyciągnąć kadłub ze stoczni złomowej, krótka relacja.

Nie będzie to nic odkrywczego, raczej odkurzam mundur i staję w szeregu :)

Kadłub przeszlifowałem drobnym papierem i trysnąłem lakierem samochodowym, bez uprzedniego impregnowania itp.



Efekt uważam rewelacja, lakier wsiąkł nierównomiernie, powierzchnia jest półmatowa i delikatnie w różnych odcieniach, niestety maźnięcia kleju na kartonie błyszczą żywym czerwonym. Ale polecam, przypadkiem wyszło super.



Model "w moim wydaniu" ma sporo niedociągnięć w pasowaniu części, to nie tak, że przyłóż i sklej, nawet dekle nie pasują do carg. Natomiast jest bardzo efektowny. Duży plus za kolorystykę, ale przydało by się już nowe wydanie i projekt komputerowy






Czy polecam, nie wiem, co dzień na niego zerkam z przyjemnością, zdjęcia tego nie oddają, jeśli już to stare wydanie z pastelowymi kolorami, nowe jest za jaskrawe,

a z GPMu: klimatycznie wydana jest Saratoga , Hipper bardzo poprawnie , dla mnie najlepiej wydanym modelem wszech czasów jest Missouri

Podziękowania dla Rajkuba za wycinankę kominów.

Post zmieniony (09-08-13 22:52)

 
11-08-13 22:07  Odp: [R] Zuikaku cz.2
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jak po 7 latach sprawuje się BCG w klejeniu okapników?

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024