FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
08-01-19 09:14  [R] - I cóż, że ze Szwecji, czyli Stridsvagn 103C - Paper Planet 08 - 1:25
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Czesc,

Chcialoby sie rzec, ze jedno z postanowien noworocznych poszlo sie pasc. Dokladnie to, dotyczace skonczenia tego, co pozaczynane, zanim wezme nowy model na tapete. No, nie wyszlo ;) Podobno to norma :D

Na mate powedrowal szwedzki dziwolag, czyli Stridsvagn 103C. Oczywiscie, skoro jest dziwny, to wzbudzil juz dawno moj zachwyt. Dawno tez byly zapowiedzi modelu i az dziwne, ze do dzisiaj nikt z naszych rodzimych wydawcow nie wpadl na pomysl wydania tego cudaka. Pewnie za moment okaze sie, ze beda trzy, skoro zaczalem kleic swojego ;) Skoro nasi nie chcieli, to udalo mi sie zdobyc zestaw w calosci ciety laserem Paper Planet, sygnowany numerem 08. Skala oczywiscie 1:25. Z tego co widze, zniknal ostatnio z oferty sklepu. Podobnie, jak w przypadku wczesniej klejonego przeze mnie Porsche Wiesela, zestaw zawiera czesci wycinane na trzech grubosciach kartonu/tektury. Widac postep w jakosci opracowania, dostepne galerie sklejonego z tego zestawu modelu rowniez wygladaja interesujaco. Oczywiscie model w takiej formie przeznaczony jest do malowania, a za mna chodzi jakis zimowy kanciasty kamuflaz, chociaz slabo z odnosnikami w tej materii... Taki mi sie ze Szwecja kojarzy ;) Co finalnie bedzie, okaze sie na koncu...

W dwa luzne wieczory udalo mi sie zmontowac caly szkielet. Budowa przypomina skladanie klockow lego, wszystko pasuje. Teraz to przypomina toto bardziej jakas lodke ;)


--

Post zmieniony (08-01-19 14:24)

 
08-01-19 10:13  Odp: [R] - I cóż że ze Szwecji, czyli Stridsvagn 103C - Paper Planet 08 - 1:25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Faktycznie materiałów niewiele na temat zimowego malowania. Znalazłem jakiś plastik z Trumpetera w 1/72. O takie coś Ci chodzi?



--
Pozdrawiam!

 
08-01-19 10:24  Odp: [R] - I cóż że ze Szwecji, czyli Stridsvagn 103C - Paper Planet 08 - 1:25
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Długo czekałem,aż go w końcu weźmiesz na warsztat :) BRAWO !!! KIBICUJE :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
08-01-19 11:16  Odp: [R] - I cóż że ze Szwecji, czyli Stridsvagn 103C - Paper Planet 08 - 1:25
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Tak, Jasku. Jest gdzies jedna fotka tego kamuflazu, ale do wersji B. Modele maluja w wersji C, ale nikt na dobra sprawe nie widzial takowego ;) Musze jeszcze jakies filmy poprzegladac, moze tam cos znajde...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
08-01-19 13:56  Odp: [R] - I cóż że ze Szwecji, czyli Stridsvagn 103C - Paper Planet 08 - 1:25
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Będę obserwował, powiedz czy planujesz robić tak jak wycinanka(wypalanka?) czy będziesz ubogacał?

Co do camo zimowego to może wersja C penie stosować będzie natowski schemat, tak jak ten leo

albo


--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
08-01-19 14:04  Odp: [R] - I cóż że ze Szwecji, czyli Stridsvagn 103C - Paper Planet 08 - 1:25
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Zawsze cos od siebie dodaje ;) Model i tak jest dosc bogaty w detale, ale pewnie jakies srubki i nity trzeba bedzie uzupelnic...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
08-01-19 14:09  Odp: [R] - I cóż że ze Szwecji, czyli Stridsvagn 103C - Paper Planet 08 - 1:25
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

No i fajnie. Popatrz też na następce: Strv 122, może będzie miał camo jakiego potrzebujesz.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
09-01-19 23:13  Odp: [R] - I cóż, że ze Szwecji, czyli Stridsvagn 103C - Paper Planet 08 - 1:25
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

A okładka gdzie? ;-)

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
09-01-19 23:28  Odp: [R] - I cóż, że ze Szwecji, czyli Stridsvagn 103C - Paper Planet 08 - 1:25
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Bez okladki mi przyslali :( Musialem sobie instrukcje z ich strony sciagnac, a i tak najlepiej podgladac relacje z klejenia, bo w samej instrukcji polowy czesci nie ma wymienionej...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
12-11-19 23:50  Odp: [R] - I cóż, że ze Szwecji, czyli Stridsvagn 103C - Paper Planet 08 - 1:25
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Hmmm... Pora może na jakieś uaktualnienie stanu prac :) Karol mnie mocno motywuje swoją pracą i raczej moje wypociny mu nie dorównają, ale model na pewno wart jest skończenia...
Szkielet został oklejony i w sumie to zostało dokleić drobnicę na pancerzu, zrobić zawieszenie, koła i gąsienice ;) Czyli w moim tempie prac, może jeszcze ze dwa lata :D



Niestety na tym etapie okazuje się, że projekt ma pewne wady. Tu i ówdzie siatki słabo się schodzą i trzeba docinać lub uzupełniać, parę szpar też się znajdzie. Brakuje też paru części. Po tym jak dotarłem do większej ilości zdjęć w walkroundach na PrimePortal, detalizacja wygląda biednie i trzeba będzie trochę od siebie dodać. No, ale przecież na tym polega cała zabawa ;) Trzymajcie więc kciuki za ciąg dalszy...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024