FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
14-08-16 21:27  [R] P-38G Lightning (Miss Virginia)
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Witam wszystkich.
Rozpoczynam relację z budowy myśliwca P-38G.



Samolot bardzo charakterystyczny i zapewne wszystkim znany.
W posiadaniu miałem wersję z rocznika 2008 wydawnictwa Pana Halińskiego.
Co do samego modelu to będzie to wersja wykonana w standardzie.
Niestety nie mam zdjęć pokazujących budowę od samych podstaw, ponieważ budowę rozpocząłem ok. 2 lata temu i wtedy nawet nie myślałem o prowadzeniu relacji. Po zbudowaniu niepełnego kokpitu zabrałem się za Shermana i tak czas zleciał.
Może tyle słowem wstępu, na początek zdjęcia wypocin z przed lat:



Teraz zabrałem się za oklejanie poszyciem zewnętrznym:



Na razie to tyle, teraz pracuje nad dziobem.

Pozdrawiam.

 
14-08-16 21:54  Odp: [R] P-38G Lightning (Miss Virginia)
arek1981 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 1

No to się przysiądę i pooglądam, gdyż ten samolot bardzo mnie interesuje.

 
14-08-16 22:33  Odp: [R] P-38G Lightning (Miss Virginia)
Prof. Volta   

Piękne widoki kabin. Pewnie będą wkrótce niewidoczne. Czekam na ciąg dalszy.

 
14-08-16 22:49  Odp: [R] P-38G Lightning (Miss Virginia)
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Moje klejenie P-38 z WAKu póki co stanęło, więc chętnie popatrzę na twoje postępy :-)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
15-08-16 09:51  Odp: [R] P-38G Lightning (Miss Virginia)
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Powodzenia Wojtek. Biorąc po uwagę fakt poziomu wykonania SHERMANA możemy się spodziewać pięknego dzieła na koniec.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
15-08-16 19:20  Odp: [R] P-38G Lightning (Miss Virginia)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Początek bardzo, bardzo obiecujący.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-08-16 20:49  Odp: [R] P-38G Lightning (Miss Virginia)
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Witam w kolejnej odsłonie.

Miałem trochę więcej czasu i udało mi się zrobić dziób samolotu.
Na tym etapie mogę powiedzieć, że w tym modelu dobrze jest używać farby do retuszu nawet o dwa tony jaśniejszej niż kolor bazowy modelu. Taki wniosek nasunął mi się po pierwszych trzech elementach, które pomalowałem najbardziej zbliżonym do modelu kolorem. Tym sposobem wyszły trochę za ciemne łączenia, ponieważ większość elementów na brzegach jest jaśniejsza - imitacja odpryśnięć farby i jasnych zacieków.

A tak wyszedł dzióbek:



Ze względu na wątłą budowę gniazd karabinów, postanowiłem od razu zamontować lufy dla usztywnienia, żeby później nie mieć niespodzianki.
Lufy to zestaw z żywicy:



I całość na tym etapie budowy:



Pozdrawiam.

--
Pozdrawiam
WOJTEK
---------------------------------------------------
Na warsztacie: SHERMAN "FURY", Fw-190A-8/R8
W przygotowaniu: Tiger I

 
24-08-16 21:07  Odp: [R] P-38G Lightning (Miss Virginia)
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Ładniutki nosek i te karabinki. Świetna robota!

 
25-08-16 15:23  Odp: [R] P-38G Lightning (Miss Virginia)
Los Daniellos 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pytanie... jest jakiś patent na tak dokładne sklejenie elementów jak nos twojego samolotu czy nos rakiety? Chodzi mi o elementy, które składają się z "kolców", które po sklejeniu tworzą okrągłą powierzchnię? Mam nadzieje, że wiecie o co mi chodzi.

Mam problem z elementami tego typu. spędzam nad nimi dużo czasu a i tak efekt nie jest zadowalający.

 
26-08-16 08:23  Odp: [R] P-38G Lightning (Miss Virginia)
Marzen 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Spróbuj z wyoblaniem takich części za pomocą okrągłej końcówki np noża AK-3, na gumce myszce lub miękkiej podkładce od myszki komputerowej - zależnie od gabarytu części. Najlepiej jeszcze jak masz część zaimpregnowaną np lakierem wtedy karton jest bardziej elastyczny. Wykonując koliste ruchy końcówką noża naciskasz jednocześnie na część i listki same składają się w żądany kształt. Stosowałem ten patent kilka razy np przy robieniu kołpaków i sprawdza się znakomicie :-) Tylko nacisk delikatny - aż do uzyskania pożądanego efektu :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024