FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
22-10-16 03:06  [Galeria] Mi 28 , skala 1:33, Mały Modelarz.
Jacekredfive 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Witam serdecznie wszystkich.

Przedstawiam model śmigłowca Mi 28. Dużo dopasowywania i szlifowania. Segmenty nie chciały się zgrywać. Karton wymagał solidnego caponowania z obu stron. Kabina jest symboliczna, na dodatek oba fotele są na tej samej wysokości. Żadnych osłon przeciwsłonecznych tablic przyrządów. Mimo to po sklejeniu ma bardzo elegancką sylwetkę. Uzbrojenie jest czysto hipotetyczne, Hydra i TOW-y zostały z Cobry.

 
22-10-16 09:56  Odp: [Galeria] Mi 28 , skala 1:33, Mały Modelarz.
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Wydaje się, że jest postęp w stosunku do wcześniej prezentowanych modeli (Apache), ale przydałoby się zdecydowanie więcej staranności (retusz, dopasowanie części przed sklejeniem) i cierpliwości. Model robi wrażenie robionego bardzo szybko, a to niestety skutkuje błędami. Spójrz np. na drugie zdjęcie, model jest po prostu krzywy...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
22-10-16 10:24  Odp: [Galeria] Mi 28 , skala 1:33, Mały Modelarz.
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Gratuluję! Opracowanie nie należy do najlepszych, Tobie udało się skleić całkiem dobrze. Na kolejne modele proponuję wybierać nieco nowsze opracowania :) - swoją droga: przydałoby się jakieś nowe opr Mi-28...

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
22-10-16 12:45  Odp: [Galeria] Mi 28 , skala 1:33, Mały Modelarz.
Jacekredfive 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Dziękuję za cenne uwagi. Gondole silników są na różnym poziomie. Zdecydowanie mam za mało cierpliwości. A podobno przychodzi ona z wiekiem....

 
22-10-16 14:49  Odp: [Galeria] Mi 28 , skala 1:33, Mały Modelarz.
kari   

Gratuluję.
... uwagi już były; ... to ja dodam tylko, że całkiem fajny efekt uzyskałeś szlifując oponki :-)
... dodało to nieco realizmu "ugiętej gumy" ;-).
------------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024