FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-05-16 20:41  [N] Me-262 B-1/U1 Schwalbe - GPM 10/2016
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Wszedłem w posiadanie jednej z ostatnich nowości GPMu, Me-262 Schwalbe w wersji nocnej. Fotki arkuszy:



Jak widać rysunków montażowych jest sporo. Model opracowano w wersji na dwie wręgi - nie ma sklejek do łączenia segmentów. Co ciekawe nie ma też sklejek do przyklejenia końcówek skrzydeł. Model ma opracowane wnętrze kabiny, komorę uzbrojenia, wnęki podwozia, opcjonalnie oddzielne powierzchnie sterowe. Z zauważonych minusów: części 53 (karabiny maszynowe) nie mają zaznaczonych linii zagięć; wnętrze kabiny jest nieco ubogie i monotonnie szare (może takie było naprawdę?).

--

Post zmieniony (03-05-16 10:58)

 
02-05-16 20:44  Odp: [N] Me-262 B-1/U1 Schwalbe - GPM 10/2016
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Fajny i nieskomplikowany model. Na pewno wejdę w jego posiadanie po wypłacie :)

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
02-05-16 21:29  Odp: [N] Me-262 B-1/U1 Schwalbe - GPM 10/2016
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Wnętrze kabiny było szare, ale na pewno nie w takim kolorze, jak wycinanka. Podobnie rzecz się ma z przedziałem uzbrojenia No cóż, Haliński to to nie jest, ale dla mniej wymagającego modelarza może być to dobry wybór.

 
02-05-16 22:14  Odp: [N] Me-262 B-1/U1 Schwalbe - GPM 10/2016
arek1981 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 1

Na przykładzie części 21e, sklejki silnika i sklejki ogona opracowanie to przypomina stare MM-y, gdzie trzeba było dorabiać elementy we własnym zakresie.
Mój egzemplarz już do mnie leci i nie omieszkam go pociąć.
Myślę, że przy odrobinie wprawy można skleić z tej wycinanki całkiem fajny model.

--

 
02-05-16 22:19  Odp: [N] Me-262 B-1/U1 Schwalbe - GPM 10/2016
rambo23   

dzięki za fotki już drukuję model .

i kolejny model na chomik trafi przez takie fotki .

oczywiście ŻARTUJĘ nie staźć mnie na kolorowy druk po prostu gdzie wodny znak i takie zbilzenie na arkusze .

model super jaka cena ? i kabinkę idzie dokupić w gpm :)

 
02-05-16 22:24  Odp: [N] Me-262 B-1/U1 Schwalbe - GPM 10/2016
Tadeusz Modelarz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

zdaje się, że ten model jest w zapowiedziach wydawnictwa pana Andrzeja Halińskiego. Bardzo mi się podoba ten samolot i kiedyś - jak już "dojrzeję" pod względem umiejętności - to na pewno będę chciał skleić tę maszynę.

--
Pozdrawiam serdecznie, Tadeusz z Wrocławia.

 
02-05-16 22:41  Odp: [N] Me-262 B-1/U1 Schwalbe - GPM 10/2016
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Cena jest podana na stronie GPMu. W porównaniu do Halińskiego jest zdecydowanie taniej (niedawne wydanie Schwalbe z Hala kosztowało 80PLN o ile mnie pamięć nie myli). Do modelu można kupić wręgi cięte laserem, kabinkę i koła z żywicy.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
04-05-16 09:12  Odp: [N] Me-262 B-1/U1 Schwalbe - GPM 10/2016
RAVEN6   

rambo23 - jak z tych fotek ktoś wydrukuje model, który mu się uda skleić to niech jeszcze spróbuje skonstruować perpetuum mobile - ten sam poziom wyzwania... Przecież wydruk, aby był możliwy do sklejenia musi mieć takie same wymiary na każdym arkuszu, a nie tak jak tutaj, zdjęcia robione z różnej odległości, arkuszom nieco wygiętym. Wydruk takiego czegoś celem klejenia to nonsens.

Co do modelu - to ja, mimo, że było to moje marzenie, odpuściłem zakup. Już wyjaśniam czemu: po pierwsze malowanie - ma się kiepsko do oryginału. W necie jest bardzo dobre zdjęcie "czerwonej 10" Weltera z ujęciem na okolice kabiny. Wyraźnie widać, że plamy były małe i gęsto naniesione. Po drugie kolorystyka wnętrza kabiny - w oryginale był to ciemnoszary. Po trzecie tablice przyrządów też wyglądają tu na poziom MM z lat 90-tych a nie przypominają oryginału. W necie są bardzo dobre zdjęcia tablic i wnętrza Me-262. Wystarczy użyć google.

 
04-05-16 12:11  Odp: [N] Me-262 B-1/U1 Schwalbe - GPM 10/2016
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Raven, wydaje mi się że to wydanie oparte jest na starszym GPMowym wydaniu z 2004. To by wyjaśniało dosyć prostą kabinę (jak na dzisiejsze standardy).

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
04-05-16 12:45  Odp: [N] Me-262 B-1/U1 Schwalbe - GPM 10/2016
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fakt, do malowania można było się bardziej przyłożyć...
http://mla-s2-p.mlstatic.com/4b179-rg-messerschmitt-me-262-b-1a-u-1-nightfighter-regalo-4096-MLA124556676_1338-O.jpg
Wiem, to model plastikowy, ale malowanie bardziej przypomina malowanie maszyn nocnego lotnictwa myśliwskiego , niż w tytułowym modelu.
Ale nic to...
W tym roku ma wyjść taki sam od Hal'a, zatem ten jako prostszy też będzie miał amatorów.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024