FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
06-03-16 22:23  [R] ORP Grom MKF 2-3 2002
Jarecki 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam

Mam ja imię Jarek, jestem już stary i żona właśnie stwierdziła, że dziecinnieję. A wszystko przez to, że do modelarstwa kartonowego postanowiłem wrócić po 30-stu latach :). Moją pasją w kartonie zawsze były okręty. Wiadomo w latach 70 - 80 tych rządził Mały Modelarz, kleiłem wszystko co pływało. Od Krakusa, przez Moskwę, Sołdka, Victory, wszystkie polskie okręty, King George'a V, Rodneya itd...Moim ostatnim modelem to był ORP Piorun z roku 1987. Teraz któregoś pięknego dnia trafiłem w necie na fotki Wichra i pomyślałem - czemu nie, akurat może się uda i znowu się spodoba karton?

Post zmieniony (07-03-16 15:19)

Post zmieniony (18-03-16 23:49)

 
06-03-16 22:31  Odp: [R] ORP "Grom" MKF 2-3 2002
Jarecki 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Przygodę zaczynam od "Groma", bo jako wydrukowany (Posiadam również oryginał) - nie generuje strat niejako w przypadku kiedy coś się nie uda, no i zawsze można sobie dodrukować co się zepsuło. A przypomnieć muszę sobie wszystko. Jakość tych obecnie projektowanych modeli jest tak fenomenalna, że aż chce się zobaczyć efekt końcowy. Trzymajcie kciuki:)

zaczynam - szkielet:




--

Post zmieniony (18-03-16 23:50)

 
06-03-16 23:00  Odp: [R] ORP
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam ,ORP Grom piękny temat

Post zmieniony (19-03-16 08:56)

 
06-03-16 23:25  Odp: [R] ORP "Grom" MKF
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Hmmm... Wlasciciel praw do Groma Cie znajdzie, a bywa tutaj, i masz klopot gotowy, chlopie. Zadne przeprosiny nie pomoga... Nie masz oryginalu, a takowego nie widze, wiec watek zamykam. Jak zdobedziesz, to daj znac, wtedy otworze. Na tym forum piractwa nie tolerujemy.

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
18-03-16 21:50  Odp: [R] ORP
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Autor watku zdobyl oryginal. Zgodnie z obietnica,watek odblokowany.

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
19-03-16 00:05  Odp: [R] ORP Grom MKF 2-3 2002
Jarecki 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Postanowiłem jednak wykonać wersje full, mimo iż dawniej kleiłem tylko do KLW.





elementy spasowane są dokładnie, nie skorzystałem z podpowiedzi autora opracowania i kleiłem poszycie od dziobu. W niczym to nie przeszkodziło wszystko wyszło jak wyjść powinno.... prócz jednego.

Wyszedł mankament "pirackiej" wersji modelarza :( Na wszystkich krawędziach toner się obłupywał i wychodziło paskudnie. Będzie konieczność malowania i szpachlowania bo na razie wygląda nieciekawie:



Jak polegnę wykonam nowe poszycie z oryginału.

Nie wyobrażam sobie wykonania pozostałych elementów z drukowanej wersji... No może tylko do nauki lub gdybym chciał wszystko przemalować, ale nie chcę,

--

Post zmieniony (10-04-16 12:26)

 
19-03-16 10:58  Odp: [R] ORP Grom MKF 2-3 2002
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Dwie uwagi odnośnie prezentacji jeśli pozwolisz.
Rozmiar zdjęć. Zdjęcia które wstawiasz nie dają się powiększyć więc nie są miniaturkami.
Taka wielkość jednak jaka jest teraz nie pozwala na dostrzeżenie zbyt wielu szczegółów.
No i druga sprawa to tło na jakim prezentujesz wykonane elementy.
Najlepszy jest arkusz kartonu w jednolitym kolorze.
Powodzenia życzę w dalszej budowie.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
19-03-16 14:22  Odp: [R] ORP Grom MKF 2-3 2002
Jarecki 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witaj "stary"
Dziękuję za zainteresowanie tematem
Twoje uwagi - [pozwolę] - wezmę jak najbardziej pod uwagę. Odniosę się do nich teraz na bieżąco,

1. Rozmiar zdjęcia - jak na razie nie ma chyba potrzeby prezentowania jakichkolwiek szczegółów [w przyszłości będą i mam nadzieję, że będę miał się czym pochwalić :) ] a wtedy tak długo będę grzebał w ustawieniach aż będzie można obejrzeć wszystko :) uczę się wstawiać fotki - nie bij, zrozum.

2. Tło - oglądałem Twoją relację bardzo mi się podoba, sam kiedyś w latach 80-tych popełniłem ten okręt WOP - na razie walczę z kadłubem a jak wiadomo w stoczni bywa różnie, naokoło walają sie różne elementy i narzędzia. Wykonywane później elementy nadbudówek i wyposażenia zaprezentuję odpowiednio - chociażby z racji rozmiarów będzie łatwiej to robić na odpowiednim tle.

--
Miało być tak pięknie a wyszło jak wyszło....

 
19-03-16 14:30  Odp: [R] ORP Grom MKF 2-3 2002
Jarecki 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Szpachlowaniu nie ma końca, może przesadzam ale pamiętam moje dawne wypociny i nigdy z części podwodnej nie byłem zadowolony -zresztą dlatego robiłem modele do KLW tylko. Mam chęć aby ten pierwszy po latach miał wszystko - od stępki po czubek masztu.



--

Post zmieniony (10-04-16 12:22)

 
09-04-16 21:00  Odp: [R] ORP Grom MKF 2-3 2002
Jarecki 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

kadłub się wysezonował, szpachlowanie i lakierowanie dobiegło końca. Przestrzenie międzywręgowe wypełniłem pianką florystyczną i nakleiłem pokłady:






--

Post zmieniony (10-04-16 12:15)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024