FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
01-05-16 14:28  [Relacja] Jak-1 Kartonowy Arsenał 1/33
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Siedem lat temu odważyłem się zadebiutować na forum i pokazałam galerię Jaka-1b z Halińskiego. Model wyszedł jak wyszedł, szału nie było :) Niedawno przeglądałem kolekcję moich kartonowców i w ręce wpadł mi Jak-1 czyli wcześniejsza wersja poprzedniego modelu. Ostatnio nic mi nie wychodzi i nie mam samozaparcia żeby coś skończyć, więc pomyślałem, że może taki trochę powrót do przeszłości mi pomoże :) Na początek skleiłem sobie szkielet skrzydeł i wnęki podwozia. Wnęki trochę uplastyczniłem i pobrudziłem. Teraz robię część środkową z kabiną pilota. Oparcie fotela i tablica przyrządów też trochę podrasowana. Na oparcie przykleiłem plastikowe profile i zalałem je rzadkim wikolem. Po pomalowaniu i cieniowaniu nawet znośnie to wygląda. Na razie jest ochota do klejenia, więc może dobrnę do końca :)



Wszystko na razie przymierzone na sucho a tak wyglądał mój Jak z dawnych lat :) :



--
Pozdrawiam!

 
01-05-16 14:37  Odp: [Relacja] Jak-1 Kartonowy Arsenał 1/33
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

No to zasiadam. Do Sjesty w tym tempie skonczysz ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
01-05-16 14:40  Odp: [Relacja] Jak-1 Kartonowy Arsenał 1/33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Zasiadam do oglądania. Mam nadzieję, ze wróci Ci wena do zaczętych modeli bo z tego co pamiętam robisz Kate z KK, a chętnie zobaczyłbym efekt końcowy :-)

Z ciekawości - po co to malowanie czarną farbą na wnękach podwozia?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
01-05-16 14:46  Odp: [Relacja] Jak-1 Kartonowy Arsenał 1/33
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Tak jakoś maznąłem na łączeniach jak malowałem skrzynkę radiostacji w kabinie pilota, w sumie bez powodu :)

--
Pozdrawiam!

 
01-05-16 15:53  Odp: [Relacja] Jak-1 Kartonowy Arsenał 1/33
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,też mam go na składzie ,więc siłą rzeczy będę podglądał postępy,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
01-05-16 19:41  Odp: [Relacja] Jak-1 Kartonowy Arsenał 1/33
Tadeusz Modelarz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

mam nadzieję dojść do takiej wprawy, aby kiedyś zabrać się za klejenie modeli z tego właśnie wydawnictwa. Relacji będę się bacznie przyglądać. Dobrej zabawy podczas prac nad modelem :)

--
Pozdrawiam serdecznie, Tadeusz z Wrocławia.

 
01-05-16 19:52  Odp: [Relacja] Jak-1 Kartonowy Arsenał 1/33
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Widzę, że z lądu przesiadłeś się w przestworza ;-)

Życzę powodzenia i jestem ciekaw dalszych efektów, bo bardzo lubię oglądać Wasze zmagania z lotnictwem.
Co do efektu końcowego, to chyba mogę być raczej spokojny, bo niejednokrotnie pokazałeś na co Cię stać :-)

Powodzenia :-)

 
01-05-16 22:17  Odp: [Relacja] Jak-1 Kartonowy Arsenał 1/33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Trzymam kciuki!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
18-05-16 18:18  Odp: [Relacja] Jak-1 Kartonowy Arsenał 1/33
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Dzisiaj niewiele bo jak zwykle czasu brak a jeszcze małą kontuzje miałem i nie mogłem kleić :) Dalej dłubię w kabinie czyli dokończyłem fotel i zrobiłem sobie sam pasy. Może nie wyszły rewelacyjnie ale i tak są lepsze od tych z wycinanki :) Miska fotela miała być w standardzie i byłaby gdybym nie schrzanił listków z jednej strony. Ponieważ nie wyszło tak jak chciałem to zalałem glutem i przeszlifowałem.



--
Pozdrawiam!

 
18-05-16 18:31  Odp: [Relacja] Jak-1 Kartonowy Arsenał 1/33
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Jasiek - wszystko bardzo fajnie wychodzi. Jak się postarasz to może na WSMK we Wrocku zdążysz:))
Mam nadzieję, że wena powróci na F-104, bo powiem szczerze, że ten typ samolotów interesuje mnie bardziej.

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024