FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-01-16 21:01  Laser "hand made"
jmx62   

Jeżeli taki watek już był to sorki, proszę o wykasowanie ale wcześniej proszę o linka.
Mam pytanie "jak we własnym zakresie zrobić lasery?"
Powiedzmy, że zrobiłem skan jakiejś tam wycinanki i chciałbym sam zaprojektować wręgi, zebra, dźwigary itp.
1. Jak to zrobić, jaki jest potrzebny program graficzny itd.?
2. Jak i gdzie to coś można wydrukować, na jakim materiale?
3. czy to jest opłacalne, czy może lepiej zakupić gotowca?
Wiem, ze dużo pytań ale może ktoś jest w stanie rozjaśnić trochę ten mroczny problem.
Pomocy!!!

 
29-01-16 21:47  Odp: Laser "hand made"
lukasz86 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

jmx62, do narysowania części potrzebujesz programu do rysunku wektorowego typu Corel Draw. Nie wydrukować a raczej wyciąć części możesz w którymś z wydawnictw które ma w ofercie części laserowo wycinane albo w jakiejś firmie poligraficznej która się tym zajmuje.
Narysowane części wysyłasz do wyceny i podejmujesz decyzję czy się opłaca. Zależy czy potrzebujesz cały zestaw części czy tylko niektóre albo całkiem własnego projektu. Ja tak właśnie zrobiłem z pomostami do mojej EP09. Narysowałem, wysłałem do GPM-u do wyceny, podałem grubość kartonu i otrzymałem wycięte części.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024