FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
14-06-15 11:58  [R/G] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Kapitan Krzyś zaczyna kompletować załogę... Myśli o trzech okrętach, na razie buduje jeden, zobaczymy jak będzie dalej...



A teraz konkretnie. Relacji miało nie być, bo modelu tego jest sporo, choćby doskonały Mariaszka czy miniaturka janusza... Ale myślę sobie - a niech będzie. Poza tym po Wolfie były głosy - nie wiem na ile szczere na ile kurtuazyjne ;p - ale żeby założyć kolejną relację żagli - no to będzie.



Największym dylematem przed rozpoczęciem budowy było czy malować go czy nie. Model jest świetnie wydany i efekt końcowy w standardzie jest znakomity - co udowodnił nam Mariaszek. Również Santa Maria Wemka dowodzi, iż Shipyard przyłożył się do modeli. Z drugiej strony chciałem spróbować swoich sił w malowaniu na "drewniano". No ale co jeśli coś pójdzie nie tak i spaprzę pięknie wydany model? No i raz miałem tak raz tak... aż w końcu kupiłem farbki i zacząłem mazać model... I chyba tak zostanie. Jeśli zajdzie potrzeba opiszę pokrótce jak maluję. Z efektu jestem raczej zadowolony i nie żałuję wyboru.

Większość uważa iż najtrudniejszym elementem w budowie żaglowców jest olinowanie i ożaglowanie. I mają rację. Dla mnie jednak równie trudnym elementem jest... kadłub, ponieważ rzutuje on na ogólny wygląd modelu, a niekiedy decyduje o tym, czy warto dalej brnąć w budowę. Jako że etap ten mam za sobą - model raczej powstanie :) Czy relacja dotrwa do końca - zobaczymy :)

Pokład tradycyjnie u mnie z balsy, reszta to wycinanka.



AHOJ!

Post zmieniony (30-07-15 11:21)

 
14-06-15 14:12  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Kadłub wg mnie wyszedł b. ładnie ! Podglądam.
"Krzyś" - żaglomistrz, to Ptasznik jeśli wolno spytać ?

 
14-06-15 16:13  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Kadłub bardzo ładny, a dzięki Krzysiowi nie będzie problemów z takielunkiem, choć ten Twój ,,typowych" sieci nie przędzie, to coś tam zawsze ,,wyprodukuje" :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
14-06-15 16:28  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Rewelka. Poszycie wygląda jak z drewna. Poprosimy przepis.Nie przejmuj się jeśli już gdzieś podawałeś. Sięga się do najnowszych relacji.

--

Post zmieniony (14-06-15 16:30)

 
14-06-15 21:24  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Chętnie popatrzę, bo też mam go w planach. :)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
15-06-15 00:23  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Krzyś to ptasznik, zgadza się :) Jest u mnie od malutkiego, teraz w sumie też jeszcze pełnych rozmiarów nie osiągnął, ale rośnie zdrowo :) Fakt, typowych sieci nie przędzie, ale przy Wolfie pomagał, myślę że i tym razem ogarnie :)

A malowanie to tylko dwie farby akrylowe van Gogh Talensa. Sienna naturalna (234) oraz Umbra palona (409). Obydwie należą do transparentnych.

Najpierw element z wycinanki nacinam nożykiem po liniach desek,

następnie trasuję szpikulcem, coby uwydatnić podział desek.

Póżniej maluję element Sienną, po czym cienkim pędzelkiem bardzo rozwodnioną Umbrą robię mazy. Jaśniejsze "drewno" maluję tylko kilkoma warstwami Sienny - ewentualnie tu i uwdzie baaaardzo delikatnie mocno rozwodnioną Umbrą, natomiast im ciemniejsze "drewno" chcę uzyskać, kładę więcej warstw Umbry.

Ot cała filozofia :)



Póki co kadłub troszkę się świeci, ale kiedy będzie już kompletny, z listwami itd przyjdzie lakier matowy (no może taki satynowy trochę, zobaczymy) i kolorki powinny ładnie się wyrównać i będzie ładniej :)

Post zmieniony (15-06-15 00:25)

 
15-06-15 06:10  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wygląda zacnie, zatem zasiadam i kibicuję :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
15-06-15 08:47  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Malowanie drewna - bomba, będę miał to na uwadze przy podłogach w parowozach :) A co do ptasznika – jak go ładnie poprosisz, to porobi Ci wyblinki na wantach, brasy, fały, szoty, sztagi…

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
15-06-15 09:14  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Filozofia nie filozofia , ważne ,że karton a nie drewno. Bardzo fajnie to wychodzi.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
15-06-15 14:41  Odp: [R] Kapitan Krzyś kompletuje załogę - Pinta 1:96 - Shipyard
kmkpeh   

Świetny ten twój pokład:)

--
http://www.elektroprim.waw.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024