FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
04-07-14 23:38  [R/G] Kundel czyli T-34 w malowaniu Das Reich
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jako, w wycinanie kółek w Leopardzie przysporzyło mi odcisków na palcach, a warsztat nie lubi pustki , zrobiłem coś, czego nie robiłem do tej pory w karierze modelarskiej...Rozpakowałem nowy model, nie ukończywszy poprzedniego. Padło tym razem na T-34 w malowaniu „Das Reich” z GPM. Miałem na ten model ochotę od dawna, a że model miał w zestawie wycięte wręgi, przy ,moich umęczonych palcach pokusa była tym większa.
Był to mój pierwszy raz z modelem z wyciętymi laserem elementami. Cóż mam powiedzieć.....Imo szkielet jest trochę lichy w stosunku do tego co jestem przyzwyczajony, ale jakoś dałem radę go w całość skleić.
Co do uwag dotyczących modelu, faktycznie są delikatne problemy z oklejeniem szkieletu, ale po delikatnej walce udało mi się to zrobić uzyskując jedynie około 2 mm szczelinę w poszyciu spodu wanny kadłuba. Tutaj był ewidentny błąd projektu – wystarczy zmierzy ć długość boku oklejki tylnej części kadłuba z oklejką boku. Resztę udało się jakoś wyrzeźbić.


--

Post zmieniony (04-03-15 17:03)

 
05-07-14 09:22  Odp: [R] Kundel czyli T-34 w malowaniu
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam
Na czwartym zdjęciu widać jak przesunęły się białe pola od osłony koła napędowego. Teraz nie zasłonisz ich jednocześnie na boku i tyle. Będziesz malował?
Już się nasłuchałem i naczytałem jaki gniot z tego opracowania. Chyba bardzo chcesz go mieć w swoim zbiorze. U mnie podobnie było ze Schwimmwagenem z Modelika.
Powodzenia, bo moim zdaniem będzie potrzebne.
pozdrawiam
Marcin

 
05-07-14 09:27  Odp: [R] Kundel czyli T-34 w malowaniu Das Reich
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Nie malować, nie będę, te wszystkie niedokładności będę musiał jakoś zamaskować. Właśnie na tej fotce, którą wskazałeś widać również szczelinę na spodniej płycie kadłuba. Fakt, że o problemach z opracowaniem czytałem - szczególnie w relacji Mrówki, ale fakt - bardzo chcę mieć sklejony ten model, więc podjąłem próbę. Czy się uda?....czas pokaże.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
06-07-14 00:11  Odp: [R] Kundel czyli T-34 w malowaniu Das Reich
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Uda się,uda !!! Pamiętaj,że to T-34,one nie miały być pięknie dopracowane tylko miały działać i wybijać szwabów !!! :) No w tym wypadku komuchów :)))

 
06-07-14 22:21  Odp: [R] Kundel czyli T-34 w malowaniu Das Reich
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Życzę powodzenia i kibicuję.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
13-12-14 18:02  Odp: [R] Kundel czyli T-34 w malowaniu Das Reich
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dawno mnie nie było (przynajmniej aktywnie), ale to nie znaczy, że nic nie robię – coś tam grzebię. Od ostatniego razu udało mi się skompletować kadłub z zawieszeniem i kołami oraz prawie ukończyć wieżyczkę. Na deser została kwintesencja – czyli gąsienice. Co do samego modelu, to w którymś momencie przestałem czytać informacje o nim na formach, bo wychodziło na to, że nie da się go skleić, a bardzo go chciałem mieć :) Wolałem więc być nieświadom błędów i spotkać się z nimi sam na sam ;) Jedna uwaga o której już kiedyś, gdzieś pisałem jeszcze na etapie studiowania modelu w wersji „płaskiej” – do wersji Das Reich brak elementów dodatkowego pancerza wieży, ale jako, ze to pojazd zdobyczny jest, powinny być ślady użytkowania go przez pierwotnych właścicieli – napisy cyrylicą zostały niedokładnie i niestarannie zamalowane w terenie. W momencie wykonywania kół wykazałem się wybitnym lenistwem i cwaniactwem – na wewnętrznych kołach brak nacięć na bandażach – i tak ich nie będzie widać po założeniu gąsienic.





--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
13-12-14 18:08  Odp: [R] Kundel czyli T-34 w malowaniu Das Reich
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14



--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
13-12-14 18:45  Odp: [R] Kundel czyli T-34 w malowaniu Das Reich
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Ładny kundel, skoro tak go nazwałeś. Gąsienice będą o szer.500 czy 550mm?

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
24-01-15 15:23  Odp: [R] Kundel czyli T-34 w malowaniu Das Reich
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Miesiąc przeleciał nie wiadomo kiedy, w tym czasie powstała jedna sztuka gąsienicy i kilka drobiazgów. Przystępujemy teraz do gąsienicy No2.
Gąski sklejone są z elementów zamieszczonych w wycinance, pogrubione trochę w stosunku do założonych w projekcie wartości – chodzi o te wszystkie wystające elementy. Po sklejeniu pomalowane w całości, następnie przyprószone, i wyślizgane.




--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
24-01-15 16:42  Odp: [R] Kundel czyli T-34 w malowaniu Das Reich
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Demon, pięknie to wygląda. Weź rusz zadek i przyjedź z nim w piątek na GEKO.

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024