FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-04-16 14:58  [R] Pancernik FUSO 1:200 (AH)
Marcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam Wszystkich !

Jakiś czas temu rozpocząłem budowę tego olbrzyma. Postanowiłem wtedy ,że założę tutaj relację z moich poczynań. Niestety nie wychodzi mi to tak jak sobie wymarzyłem więc i sama relacja się odkładała :). Dziś nadszedł ten dzień by pokazać Wam na czym stoję:)

Budowę rozpocząłem od reflektorów. Starałem się je wykonać wg opracowania Pana Skulskiego. Oto co mi wyszło:





Następnie zabrałem się za lornety itp. detele z nadbudówki:




Zaczynając model miałem w planie rozpocząć od nadbudówek ,ale gdzieś tu na forum wyczytałem ,że pokład jest zaokrąglony i na dalszym etapie budowy mógłbym być zaskoczony. Do budowy szkieletu wykorzystałem gotowe wręgi. Nakleiłem pokład i zabrałem się za burty. Powycinałem bulaje, które podkleiłem taśmą magnetofonową. Uplastyczniłem również detale , które były nadrukowane na elementach. Najwiecej czasu zajeło ponaklejanie pasków pionowych na pasie ,który biegnie na całej długości kadłuba ( nie znam fochowej terminologii :) ). Potem przyszła kolej na oklejanie poszycia dna . Klejąc Bismarcka czy Yamato nie wykonałem wypełnienia szkieletu. Jedynie przykleiłem paski na krawędzie wręg. Tu postąpiłem tak samo i choć zaczęło się dobrze to poległem na bąblach przeciwdorpedowych. Elementy jakby pozapadały mi się do środka przy wręgach. Są delikatnie wygniecione:





Niestety chyba nic się z tym już nie da zrobić ... Czy może ktoś ma jakiś pomysł?
Z góry i od dna wygląda to tak :



i rufa:



Na chwilę obecną to tyle. Kolejny etap budowy to śruby i stery.

Pozdrawiam Marcin

Post zmieniony (13-04-16 08:31)

 
08-04-16 17:32  Odp: [R] Pancernik FUSO 1:200 (AH)
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oby tak dalej to i ja dojrzeję żeby się wreszcie z nim zmierzyć. Pas demagnetyzujący jest długi i pracochłonny ale udało Ci się dość dobrze go zrobić.
Poszycia nie ruszaj bo nie znam przypadku żeby próby naprawy zaowocowały polepszeniem wyglądu. Nie piszę o ryzykownym szpachlowaniu bo to czasem się udaje ale chyba lepiej zacząć od początku. Gdyby nie koszta to można powiedzieć, że szybciej i czyściej.

Pozdrawiam i kibicuję.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
08-04-16 19:03  Odp: [R] Pancernik FUSO 1:200 (AH)
Marcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Szczerze byłem bliski zakupu drugiego egzemplarza ,ale ...koszta. Poza tym ,już trochę pracy w niego włożyłem. Kurczę ,nie sądziłem ,że tak to strasznie wygląda na zdjęciu w dużym przybliżeniu. W rzeczywistości patrząc gołym okiem jest to bardziej do zaakceptowania😊

 
08-04-16 20:46  Odp: [R] Pancernik FUSO 1:200 (AH)
Bart 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Możesz ewentualnie kupić kolorowy papier i nałożyć nowe dno.

 
08-04-16 22:10  Odp: [R] Pancernik FUSO 1:200 (AH)
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Hej

Słuchaj, drobnica wyszła Ci elegancko. Co do kadłuba - gorzej. Ale jest na to rada. Wiem, że pewnie są ludzie, którzy mnie za ten pomysł zlinczują ale co tam.

1 - sprawdź czy jest na chomiku ten model już zeskanowany
2 - wydrukuj nowe burty albo tylko te elementy, które są przyklejone słabo (zwłaszcza rufa)
3 - w Empiku jest ładny karton w kolorze czerwonym - niemal identyczny z kolorem tego dna - zakup jeden arkusz
4 - Sprawdź wydruk burt - w zależności od drukarki pewnie będzie się dyskretnie różnić odcieniem

Jak będziesz miał już wszystko od punktu 1 do 4 to:

5 - zerwij to co masz popsute w modelu i pozbądź się podklejenia pasków na wręgach (one są dobre w modelach małych jak 1:300 gdzie odstępy między wręgami są małe ale klejenie poszycia do pasków jest moim zdaniem słabym pomysłem, bo nie zawsze poszycie dobrze przylgnie do takiej zakładki (nie zawsze całą płaszczyzną a moim zdaniem tak się stało u Ciebie.

6 - wykonaj podposzycie - jest ono dokładnie na tym forum opisane
7 - weź myszkę od kompa i wyjmij z niej kulkę :) i formuj zaoblenia na miękkiej podkładce pod mysz. Brzmi to może głupkowato ale miejscami widzę, że karton Ci popękał. Nie kształtowałeś go uważnie albo się śpieszyłeś co lekko zepsuło efekt.
8 - teraz pojedziemy szlagierem - 3X dopasuj 1X sklej i bez pośpiechu

Wyprowadzisz ten kadłub. to co jest to stadium początkowe, gdzie jeżeli masz prosty szkielet, to jeszcze możesz wszystko.

Aha - poszycie zrywaj delikatnie przy użyciu skalpela (długi z cienkim ostrzem) i zeszlifuj delikatnie miejsce po kleju - w wiadomym celu.

Powodzenia

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
21-04-16 18:21  Odp: [R] Pancernik FUSO 1:200 (AH)
Marcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam

Tak się składa ,że przed rozpoczęciem klejenia zeskanowałem całość. W pradniku dla modelarzy przeczytałem ,że warto to zrobić w razie "W". No i stało się :/
Trochę przerażała mnie perspektywa zrwania poszycia dna, ale i tak nie mogłem patrzeć na to co wyszło więc zerwałem. Zgodnie z radą wykonałem podposzycie z pianki do kwiatów.
Wydrukowałem skany i pojawił się problem. Pomimo tego, że potraktowałem papier lakierem to pęka on na zgięciach. Czy jest na to jakaś rada?

--

 
21-04-16 22:56  Odp: [R] Pancernik FUSO 1:200 (AH)
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A na jakim papierze drukujesz? Drukarka atramentowa czy laser? Bo z tym też są przeboje...:)

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024