FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
02-01-17 20:48  [G] jak gotowy :-) i [R] jak ratunku - buduję Twin Mustanga ze stajni Super Model 1/99
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam w kolejnej relacji z cyklu kleimy niesklejalne :-)
Zgodnie z obietnicą, na warsztat trafił samolot F-82G Twin Mustabg z wydawnictwa Super Model sygnowanego nazwiskiem Tadeusza Czekawego.
Zgodnie z napisem na okładce, mamy do czynienia ze wspaniałym samolotem, wspaniałym modelem i wspaniałym efektem.
Co do pierwszego - wątpliwości brak.
Co do drugiego - będę na bieżąco opisywał co i jak.
Co do trzeciego się zobaczy :-)
Papier, na którym wydrukowano model, pochodzi z tej samej fabryki kartonu na pudełka do butów, co Walrus. Tusz/lakier błyszczący, widać każdy paluch.
Ale jak na razie - mimo dziwnego rozrywania siatki elementów - to co skleiłem jakoś pasuje - wręga D za duża o 1mm dookoła.
Segmenty będę kleił na jedną wręgę i oklejkę.



Pozdrawiam
Adam
ps.mam taki cug na klejenie, że bez nożyka nie wytrzymałem nawet doby :-)

--

Post zmieniony (24-09-18 15:33)

 
02-01-17 20:51  Odp: [R] Twin Mustang ze stajni Super Model 1/99
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

No to zasiadam, kibicuje i przygladam sie ;) Nic nie chce mowic, ale chyba Lysander na Ciebie czeka, jak tak jedziesz z cala seria ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
02-01-17 20:55  Odp: [R] Twin Mustang ze stajni Super Model 1/99
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Będę kibicował. Chetnie popatrzę jak radzisz sobie z modelem, którego ja się zbyt obawiałem i trafił do Ciebie :-).

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
02-01-17 21:03  Odp: [R] Twin Mustang ze stajni Super Model 1/99
wasia 

Na Forum:
Galerie - 21
 

Od czasu do czasu grzebię przy swoim Mustangu. Skleiłem do tej pory jeden kadłub. Wręgi raz za małe, raz za duże. Moją radą dla Ciebie jest sprawdzanie obwodów sąsiadujących segmentów przed sklejeniem w pierścień, gdyż różnice są spore i chyba łatwiej będzie w ten sposób wprowadzić korekty.

 
02-01-17 21:25  Odp: [R] Twin Mustang ze stajni Super Model 1/99
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Mam Arado AR 234 B-2 z tej serii. Jeżeli Cię interesuje i go skleisz to już jest Twój...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
02-01-17 21:26  Odp: [R] Twin Mustang ze stajni Super Model 1/99
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

A pewnie - też go kleiłem wieki temu, chociaż kolory ma trochę S-F.
Adam

 
02-01-17 21:54  Odp: [R] Twin Mustang ze stajni Super Model 1/99
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Zasiadam :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
02-01-17 22:34  Odp: [R] Twin Mustang ze stajni Super Model 1/99
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Pamiętam że jak parę lat temu kupiłem jakiś model na allegro, to sprzedający użył dwóch czy trzech egzemplarzy tego modelu jako usztywnienia paczki :-)

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
02-01-17 22:53  Odp: [R] Twin Mustang ze stajni Super Model 1/99
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dobry pocisk :D

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
03-01-17 13:26  Odp: [R] Twin Mustang ze stajni Super Model 1/99
bathory   

Cześć. Sorki za OT: Mam ten model. Jak ktoś jest zainteresowany, to sprezentuję mu go za całkowitą darmochę tzn za pokrycie kosztów wysyłki.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024