FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
31-10-14 10:18  [R/G] Powrót do przeszłości III - MiG-17 (Lim 6) - MM 6/86
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Świeżo ukończona 109-tka od Halińskiego nie spełniła moich oczekiwań. Jednak to jeszcze za wysoka półka jak dla mnie. Postanowiłem zatem wziąć na warsztat coś łatwiejszego, ale również wymagającego - tyle że w nieco innych kategoriach. Czasem może warto zrobić jeden krok w tył, żeby później zrobić dwa do przodu (byle nie przed przepaścią :D )

Drugim powodem wyboru jest fakt iż bardzo lubię stare Małe Modelarze, mają swój swoisty urok, klimat... Pisałem już o tym w relacji Orlika, więc powtarzać się nie będę.

Trzecim powodem jest chęć odchudzenia szuflady z modelami, bo już lekko się ugina :) A czas budowy tego modelu myślę że będzie nieco krótszy niż poprzedniego.



Stary MM jak to u mnie rzecz jasna prosto "z pudła", bez przedruków. Oryginalna wycinanka.
Papier zatem łamliwy, kruchliwy, ogólnie średni. Poradziłem sobie z nim w następujący sposób. Części najpierw zostały spryskane z aero moim ulubionym do tego celu Humbrolem błyszczącym, z obydwu stron, dość konkretnie. Aby załamania podczas zwijania części (patrz: moja relacja Mirage`a) były zminimalizowane, po wycięciu obficie część pomoczyłem z wacika - lakier nie pozwolił wsiąknąć bardzo wodzie w część, więc zabieg ten jej nie osłabił. Następnie delikatnie pojeździłem częścią na butelce, potem recepturkami kilka minut na owej i okazało się, że część ładnie się zwija, a załamań nie ma. Z efektu jestem zadowolony. Części podklejam brystolem, czego wcześniej nie praktykowałem.



Post zmieniony (02-12-14 11:58)

 
31-10-14 10:58  Odp: Powrót do przeszłości III - MiG-17 (Lim 6) - MM 6/86
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

To był drugi model jaki zbudowałem, jeszcze w podstawówce, na zajęciach ZPT :)

Życzę powodzenia!

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
31-10-14 11:33  Odp: Powrót do przeszłości III - MiG-17 (Lim 6) - MM 6/86
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Kleiłem go :-)
Pamiętam, że strasznie mi się podobał, bo ma "palmy" i zbiorniki pod skrzydłami, które coś nie za bardzo pasowały - chyba.
Tak czy owak - zabawa była przednia, a model wytrwał bardzo długo.
Z przyjemnością będę śledził Twoją relację.
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
31-10-14 11:45  Odp: Powrót do przeszłości III - MiG-17 (Lim 6) - MM 6/86
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Moc wspomnień CUDOWNYCH LAT szkolnych :) Dorwałem ten model chyba w 7 klasie. Ale nie byłem taki drobiazgowy jak Ty. Skleiłem go w 3 wieczory. Będę tu zaglądał BARDZO CZĘSTO :)!!!! Nie spiesz się :)

 
31-10-14 12:31  Odp: Powrót do przeszłości III - MiG-17 (Lim 6) - MM 6/86
yak   

U mnie ten model wywołuje mieszane skojarzenia, bo sklejałem go w lutym 1989, gdy miałem nogę w gipsie. Na kwiecień zaplanowane były mistrzostwa Polski w piłce ręcznej, a ja zamiast trenować sklejałem. Ale kosteczka w nodze zrosła się "Migiem :-)" i na medal - srebrny, ale zawsze....... W czerwcu znowu się złamała.

 
31-10-14 16:08  Odp: [R] Powrót do przeszłości III - MiG-17 (Lim 6) - MM 6/86
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Cieszy że wątek wzbudził zainteresowanie.
@ZbiG-u, model wybrałem poniekąd z sentymentu, ponieważ za dzieciaka gdzieś mi się przewinął on przez palce. Relację znalazłem, być może skorzystam, dzięki!

Kadłub generalnie skończony. Kłopotliwe nieco były wnętrza przodu i tyłu. Coś tam nie stykało i elementy te zrobiłem od nowa. Na zdjęciu wlotu powietrza wydają się być nieco postrzępione brzegi - ale nie są. Lampa była uprzejma jakoś to przekłamać. Podobnie uwydatniła łączenia segmentów na ostatnim zdjęciu. Lepiej to wygląda na żywo. Kilka łączeń nie wyszło idealnie, fakt, ale klejowa szpachla i retusz i jakoś to wygląda. Trochę kłopotu było przy montażu kabiny - wkleiłem ją PRZED montażem segmentu, co okazało się dobrym wyborem, ponieważ po wklejeniu segmentu ciężko byłoby wepchnąć do środka kabinę.

 
31-10-14 16:36  Odp: [R] Powrót do przeszłości III - MiG-17 (Lim 6) - MM 6/86
karolx   

I ja go popełniłem w 86 będąc w wojsku.
A to dlatego że w jednostce były Limy.

 
01-11-14 20:15  Odp: [R] Powrót do przeszłości III - MiG-17 (Lim 6) - MM 6/86
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Wczoraj wieczorem powstały skrzydła. Podklejone brystolem są sztywniejsze. Łączenie z kadłubem nie wyszło idealnie, ale i tak nie jest tragicznie, trochę szpachli z kleju i retusz i jest ok. Retusz rzuca się w oczy bo zdjęcia robiłem z lampą, w rzeczywistości również trochę się świeci, ale mniej. Po polakierowaniu błyszczącym myślę że różnica jeszcze trochę się zatrze. Poprawiłem również nieco tył kadłuba, ponieważ część "kończącą" samolot że się tak wyrażę korzystniej było przykleić PRZED montażem dyszy wylotowej (czy jak to tam zwali - wybaczcie niewiedzę).



Post zmieniony (01-11-14 20:16)

 
01-11-14 20:28  Odp: [R] Powrót do przeszłości III - MiG-17 (Lim 6) - MM 6/86
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jest dobrze.Mój wyglądał gorzej :)))

 
07-11-14 09:39  Odp: [R] Powrót do przeszłości III - MiG-17 (Lim 6) - MM 6/86
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

W normalnych okolicznościach model pewnie już byłby ukończony, ale inne zajęcia trochę ograniczają czas, więc praca idzie trochę wolniej. Niemniej Mig jest już na ukończeniu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024