FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
23-09-14 13:57  [R] Śmigłowiec rozpoznawczy PKZ-2
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Witam.
Kolejny śmigłowiec na tapecie. A dokładnie jakowyś prototyp. Według opisu w zeszycie powstał pod koniec Pierwszej Wojny Światowej. Z założenia miał się unosić w powietrze na odpowiednią wysokość tak aby obserwator znajdujący się w "koszu" mógł zaobserwować co tam wróg porabia. Na odpowiedniej wysokości miały go utrzymywać liny "cumownicze", które to służyły również do ściągania maszyny na ziemię. Zrobiono loty testowe z gondolą (bez obserwatora) i bez gondoli. Rzucało nim ponoć strasznie... A jak się silniki przegrzały to spadł i się zepsuł...
Swoją drogą to trzeba by być kompletnym wariatem żeby wsiąść do czegoś takiego i pozwolić się wywindować w górę.
Napęd przeciwbieżnych łopat stanowiły trzy silniki rotacyjne najpierw o mocy 100 KM potem wymienione na 120 KM.




Śmieszna rzecz się stała. Odwrotnie zmontowałem główną "bańkę". Grubsza strona powinna być do góry. Nie przyglądałem się rysunkom, a jak się spostrzegłem to było za późno. Musi zostać tak jak jest...

--

 
24-09-14 01:14  Odp: [R] Śmigłowiec rozpoznawczy PKZ-2
Paweł/Fisk78 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 1

Lubie takie niszowe tematy tak jak moje FL282. Zasiadam na widowni i podglądam :)

 
03-10-14 14:54  Odp: [R] Śmigłowiec rozpoznawczy PKZ-2
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Mała aktualizacja.
Dokleiłem wyposażenie "bąbli" i zrobiłem zbiorniki paliwa...



Paweł fajny ten Twój FL282. Aż mnie korci żeby zakupić go do kolekcji.
Sporo jest dziwnych (niszowych) modeli ale bardzo niewielu modelarzy bierze się za sklejanie tychże. Dziwi mnie to trochę bo właśnie na takich dziwadłach widać rozwój myśli i pomyślunku człowieków daną dziedziną się zajmujących.

--

 
03-10-14 14:59  Odp: [R] Śmigłowiec rozpoznawczy PKZ-2
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Bardzo ciekawy temacik, taki prawie odpoczynkowy. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
04-10-14 08:59  Odp: [R] Śmigłowiec rozpoznawczy PKZ-2
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Jak najbardziej odpoczynkowy... A po mojemu "PRZERYWAJKA".
Główny temat u mnie teraz to U.S.S United States i jak mam dość wiązania nitek albo kombinowania gdzie je zamocować to sobie papier trochę potnę. Niestety w tym modelu mało papieru jest bo jeszcze tylko silniki i parę mocować, a reszta to pręty i linki...

 
13-11-14 13:16  Odp: [R] Śmigłowiec rozpoznawczy PKZ-2
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Zrobiłem sobie przerwę w sklejaniu żaglowca więc w śmigłowcu coś przybyło.
Bardzo prosta i szybka robota. Bez niespodzianek.



--

 
13-11-14 14:04  Odp: [R] Śmigłowiec rozpoznawczy PKZ-2
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Zastanawiam się czy białe pręciki nie są za grube.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
13-11-14 17:34  Odp: [R] Śmigłowiec rozpoznawczy PKZ-2
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jarku,czy to ważne - za cienkie ,a grube? To taki dziwoląg,że i tak nikt nie zauważy . Cyrylus, odpocznij sobie od tego jak mu tam United coś tam i dawaj dziwoląga

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
13-11-14 20:08  Odp: [R] Śmigłowiec rozpoznawczy PKZ-2
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Ostoja masz na myśli pręciki imitujące końcówki świec czy też może te plastikowe będące częścią ram?
Jeśli chodzi o świece to jest to drut 0,3 mm ( po pomnożeniu przez 33 wyszło mi 9.9) .
Jeśli chodzi o elementy ram to wykonane zostały zgodnie z instrukcją, w której to wszystkie części są jednej grubości.
Radrus pewnie dokończę już tego cosia bo niewiele zostało... Ale nie obiecuje... ;)

 
13-11-14 20:13  Odp: [R] Śmigłowiec rozpoznawczy PKZ-2
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Chodzi mi oczywiście o elementy ram (kratownic).

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024