FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
14-09-14 01:22  [G]Opel Maultier + Flak 38 1:25
Matti 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam wszystkich; mam na imię Mateusz co niektórzy mogą mnie znać pod ksywą Matti np z komentarzy na forum bądź z konkursów. Chociaż fora i imprezy modelarskie odwiedzam już od paru lat to w końcu zdecydowałem się a konkretniej znalazłem chwile czasu i chęci do stworzenia galerii. A oto i model czyli Opel Maultier + działko Flak 38. Okładki nie zamieszczę ponieważ jest to moje opracowanie jeśli chodzi o pojazd( "gąski"i bieżniki zaadoptowane z zestawu wyc. laserowo wydawnictwa GPM), plus działko na pace z wydawnictwa Kartonowy Arsenał. Prace trwały ok 8 miesięcy z większymi i mniejszymi przerwami. Model kreślony raczej ręcznie (co w dzisiejszych czasach jest dziwne ale prawdę mówiąc szybciej coś rozrysuje niż pojmę program komputerowy : ))na podstawie zdjęć, internetu i opierając się na modelu plastikowym który przetrwał z lat młodości. Gdybym coś namieszał w wystawieniu relacji będę wdzięczny za zwrócenie uwagi i proszę o wyrozumiałość ponieważ to moja pierwsza galeria.



Post zmieniony (15-09-14 17:17)

 
14-09-14 08:32  Odp: [G]Opel Maultier + Flak 38 1:25
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Aż mi się MICHA uśmiecha oglądając TAKIE CACKA :)

 
14-09-14 08:45  Odp: [G]Opel Maultier + Flak 38 1:25
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fiu-fiu!
Niezłe cacko ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
14-09-14 10:12  Odp: [G]Opel Maultier + Flak 38 1:25
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Ka-pi-tal-ny ! Rewelacja. Fantastyczne wykończenie. Napisz jak brudziłeś - metalizowany i brudzony pastelami czy jakaś wyższa szkoła jazdy ? I siedzenie kierowcy - wisienka na torcie. Nie dość że z charakterystycznym otokiem to jeszcze te wygniecenia od "użytkowania" - dla mnie samo siedzisko jest osbnym, kapitalnym modelem. Z czego zrobiłeś to cacko ?

Pozdrawiam, Bohdan

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
14-09-14 11:56  Odp: [G]Opel Maultier + Flak 38 1:25
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zgadzam się z przedmówcami. Model rzeczywiście jest świetny.
Gratulacje.
Pozdr.
Marcin

 
14-09-14 14:00  Odp: [G]Opel Maultier + Flak 38 1:25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,dla mnie rewelacja,moje klimaty,czekam na więcej jaśniejszych zdjęć całości oraz następnych modeli,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
14-09-14 14:16  Odp: [G]Opel Maultier + Flak 38 1:25
Matti 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam. Panowie dziękuje za ochy i ahy ale sądzę że do perfekcji to jeszcze trochę brakuje. Kilminster: Wszelki przecierki to jasny kolor szary(przy takim kamuflażu) oraz różne metalizery; co do brudzenia to stosuje różne metody od "ukręconego" błotka po bindery i utwalacze nałożone pod/na suche pigmenty. Model jest oczywiście papierowy - paka ma dodane deseczki z forniru i balsy dla oddania faktury drewna jedynie : )i właściwie obyło sie bez szpachli, koła glutowane i szlifowane, dach składa się z 3 elementów wraz z ramą przednią wyoblany aby uzyskać zaokrąglenia, a siedzenia to właściwie płaski kawałek kartonu z dodanymi przetłoczeniami, lekko "wysiedziany" i odpowiednio pomalowany dla uzyskania złudzenia optycznego. Jak mówię większość elementów można by było zrobić lepiej ale czasu jak na lekarstwo a projektów wiele : )Cieszę się że się podoba : )

--

Post zmieniony (31-12-16 21:36)

 
14-09-14 14:17  Odp: [G]Opel Maultier + Flak 38 1:25
Matti 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Marek1: Prawda zdjęcia mogły by być jaśniejsze.

--
"To że nic nie mówię, nie znaczy że nie mam nic do powiedzenia"

 
14-09-14 14:21  Odp: [G]Opel Maultier + Flak 38 1:25
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ładne cacko. Musiał Cię kosztować sporo pracy. Gratuluję.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
14-09-14 21:47  Odp: [G]Opel Maultier + Flak 38 1:25
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Wszyscy chwalą, to ja trochę ponarzekam. Model oczywiście świetny, ale nie wydaje się Wam, że za bardzo i za "równo" wybrudzony, zwłaszcza w górnych partiach?

--
serwusik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024