FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-07-14 21:19  [R] ORP HORODYSZCZE GPM 1:100
arczi92 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam wszystkich.
Przedstawiam pierwszą galerię, mojego pierwszego (jeszcze nie dokończonego) modelu ORP HORODYSZCZE wydawnictwa GPM. Jestem początkującym, więc przepraszam jeżeli kaleczę to hobby, ale mam nadzieję ze z czasem będzie mi to wychodziło coraz lepiej :P

Zdjęcia z budowy modelu



Sorry za jakość zdjęć, ale robiłem telefonem.

Post zmieniony (14-07-14 21:10)

 
02-07-14 21:25  Odp: [Galeria] ORP HORODYSZCZE GPM 1:100
alzawia   

Monitor bardzo ładny klejony solidnie , więcej retuszu najlepiej olejowymi pastelami

 
02-07-14 21:48  Odp: [Galeria] ORP HORODYSZCZE GPM 1:100
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Zmień proszę znacznik wątku na [Relacja] lub [R] bo model ciągle jest budowany galeria będzie jak model skończysz. A ogolnie model fajny każdy sie kiedyś uczyl więc nie przejmuj sie jeżeli nie wszystko będzie Ci wychodzić idealnie.

--

Post zmieniony (02-07-14 21:50)

 
02-07-14 22:38  Odp: [Relacja] ORP HORODYSZCZE GPM 1:100
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Świetnie Ci idzie,to znaczy płynie :) Witamy wśród Fanatyków Kartonu :)

 
03-07-14 11:38  Odp: [Relacja] ORP HORODYSZCZE GPM 1:100
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Zachęcam do robienia zdjęć na jednolitym tle ( np.arkusz brystolu - może być kolorowy,byle bez nadruku...). Zachęcam do lepszego oświetlenia planu zdjęciowego.
Nie musisz przepraszać za zdjęcia z komórki - nowoczesne aparaty w telefonach mają całkiem dobre parametry - wystarczy się postarać...
Co do modelu - słusznie zwrócono uwagę na retusz ( jego brak...).
Klej dalej i doskonal się!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-07-14 13:00  Odp: [Relacja] ORP HORODYSZCZE GPM 1:100
arczi92 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Modelu nie retuszowałem, jest to mój pierwszy i chcę zobaczyć ogólnie jak to będzie mi szło. Jeżeli wezmę się za kolejny to będę chciał go już bardziej dopracować. Mam chęć skleić ORP Górnik, także w wydawnictwa GPM (http://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/okrety/1/100/orp-gornik-tarantul-class-), ale nie wiem czy nie będzie on jeszcze za trudny.

--

 
03-07-14 14:12  Odp: [Relacja] ORP HORODYSZCZE GPM 1:100
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Jestes początkujący. To Twój pierwszy model. To rozumiem.
Ale nie rozumiem dlaczego na pierwszy model nie wziąłeś Bismarcka albo Yamato!
To wszak powszechnie praktykowany standard ;-)
No ale że ja lubię niestandardowe podejścia do wszelakich tematów to życzę powodzenia w tej i kolejnych budowach.
I dobra rada. Uważaj, to hobby wciąga :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
04-07-14 11:08  Odp: [Relacja] ORP HORODYSZCZE GPM 1:100
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Stary ale dowaliłeś , aż mi kapcie spadły :). Jesli masz ochotę na coś niewielkiego ( sam lubuję sie w kajakach ) i na rozgrzanie palców ,polecam ORP Kaszub . Sam się skleja. A co do tego ,że to nie Bismarc ... cóż osobiście bardzo cenie rozsądek i wolę obejrzeć Górnika . Zwróć uwagę że przy dopływie gotówki i chęci możesz się pobawić w elementy fototrawione http://sklep.gpm.pl/akcesoria/fototrawione/detale/1/100-skala/gornikgpm233-wyposazenie-elementy-fototrawione

--

Post zmieniony (04-07-14 11:08)

 
05-07-14 22:38  Odp: [Relacja] ORP HORODYSZCZE GPM 1:100
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam na forum.
Szczególnie, kiedy robisz coś bliżniaczego do mojej relacji.
Gratuluję wyboru tematu - powinno się zaczynać od takich modeli.
Twój monitor wygląda nieźle a mógłby jeszcze lepiej. Koledzy już napisali w czym rzecz.
Życzę wytrwałości i czekam na koniec.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
05-07-14 23:29  Odp: [Relacja] ORP HORODYSZCZE GPM 1:100
arczi92 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Postanowiłem spróbować retuszu, efekty nie są zbyt zaskakujące. Będzie nauczka na przyszłość, aby retuszować poszczególne części wcześnie, zgodnie z technikami retuszu jakie znalazłem.


--

Post zmieniony (06-07-14 07:17)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024