FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-03-14 21:05  [R] 4TP - 1:25 - Sklej-Model
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witajcie.

Na warsztat wziąłem model polskiego prototypowego czołgu 4TP, w trójbarwnym kamuflażu. A zatem w wersji uzbrojonej, jaka to miała trafić do wyposażenia Wojska Polskiego. Relacja jest sponsorowana, dzięki wydawnictwu Sklej-Model, które podarowało mi ten egzemplarz możecie obejrzeć tę relację. Model opracowany przez Jerzego „Jurgena” Janukowicza.
Na początek obowiązkowo okładka:


No to zaczynamy. Jak zawsze wpierw podkleiłem części szkieletu kadłuba na tekturę 1 mm. Na razie podkleiłem pierwsze 10 elementów, które stworzą dolną część kadłuba.


Tutaj pierwsza moja uwaga, okazuje się że autor nie wziął pod uwagę grubości kartki na której jest wydrukowany model. Szkielet jest spasowany dokładnie na 1 mm grubości.


Musiałem podpiłowywać więc szkielet by wszystko ładnie pasowało. Kolejna uwaga dotyczy błędu na części K3 na której oznakowano kierunek gdzie powinna być doklejona wręga K4 – jest tam oznaczenie K3 zamiast K4. Ta sklejona część szkieletu prezentuje się całkiem ciekawie.


Zapraszam do oglądania dalszych części relacji.

Pozdrawiam
darko79

--
----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

 
02-03-14 21:58  Odp: [R] 4TP - 1:25 - Sklej-Model
Mateusz89 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ciekawy temat wybrałeś, będe tu zaglądał bo sam właśnie przed chwilą wyciąłem i skleiłem szkielet tego czołgu tyle że z MM ;-) Powodzenia w budowie.

--

 
03-03-14 11:31  Odp: [R] 4TP - 1:25 - Sklej-Model
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dziękuję za rozpoczęcie relacji z budowy modelu.

Zaniepokoiła mnie Twoja informacja o grubości tektury. Sprawdziłem w projekcie - szkielet jest przewidziany na elementy o grubości 1,2 mm czyli 1 mm tektura + 0,2 kartka z częścią. Model został wydrukowany na kartonie 170g o grubości 0,15 mm więc trochę zapasu na klej zostaje.

Sprawdź zatem grubość swojej tektury, bo coś mi się wydaje, że użyłeś za grubej.

Z oznaczeniem na części K3 masz racje.

Czekam też na dalszy rozwój relacji.

--
Pozdrawiam, Jerzy 'Jurgen' Janukowicz

http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo

 
03-03-14 14:12  Odp: [R] 4TP - 1:25 - Sklej-Model
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Coś i mnie się widzi,że ta tektura ciut przygruba jest..Czekam na rozwój relacji.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
03-03-14 19:54  Odp: [R] 4TP - 1:25 - Sklej-Model
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Mnie, to nawet wygląda na 1,5 mm tekturę.
A nawet jeśli model byłby zaprojektowany z pominięciem grubości kartki, to jaki problem jest wpusty przyciąć ciut głębiej?
Ja to musiał bym mieć w centymetrowych różnicach w wymiarach, by mnie sklejanie sprawiało problem ;).

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
03-03-14 21:26  Odp: [R] 4TP - 1:25 - Sklej-Model
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witam.

Zmierzyłem raz jeszcze tę tekturę i faktycznie macie rację, w niektórych miejscach ma 1,5 mm w niektórych 1,2 mm. Przy pierwszym pomiarze pokazała niby 1,0 mm. Jest jakaś nierównomierna. To mnie zmyliło.
Oczywiście pogłębienie wpustów nie jest żadnym problemem i wszystko wyprostowałem. Niestety będę musiał tak prostować i pozostałe podklejone elementy szkieletu :(

Pozdrawiam
darko79

--
----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

 
07-03-14 22:00  Odp: [R] 4TP - 1:25 - Sklej-Model
tommy-79 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

zamierzam być stałym podglądaczem tej relacji, ponieważ model kupiony i czeka na swoja kolej

--
w produkcji: ferrum
w arsenale: to i owo
w planach: Leopard 2A5, TY-23, Bułgar, ST-44,
na rowerze: 24 000km

 
08-03-14 16:52  Odp: [R] 4TP - 1:25 - Sklej-Model
rysiu62   

Interesująca tektura i ciekawe narzędzia pomiarowe.

 
09-03-14 21:14  Odp: [R] 4TP - 1:25 - Sklej-Model
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witajcie w kolejnej części relacji.
Wykonałem kolejną część szkieletu tym razem tę pod wieżą. Poniżej zdjęcia tej części.

Po czym przykleiłem ją do reszty szkieletu kadłuba.

A na koniec przymiarka części poszycia.

Jak widać uwag nie ma bo i nie może ich być. Wszystko wydaje się być idealnie spasowane. Oczywiście musiałem troszkę podpiłować tu i tam, ale to raczej wina mojej tektury niż modelu. Na szczęście troszkę doświadczenia modelarskiego już mam i nie stanowi to dla mnie większego problemu.

Pozdrawiam
darko79

--
----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

 
09-03-14 21:15  Odp: [R] 4TP - 1:25 - Sklej-Model
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

tommy-79 -> Zapraszam do pierwszego rzędu :)
rysiu62 -> Nie bardzo rozumiem?

Pozdrawiam
darko79

--
----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024