FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
20-02-14 22:34  [G] Airbus A340-600 Virgin Atlantic - Canon
Marek The 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 24

Jakiś czas temu, na fali medialnego szumu związanego z przylotem do Polski pierwszego Dreamlinera, zainteresowałem się modelami samolotów pasażerskich. W pierwszej kolejności przyszły mi do głowy modele plastikowe. Dreamlinera w sklepie tradycyjnym (tzn nie internetowym) nie udało mi się kupić, ale wtedy wpadły mi w oko inne modele samolotów. Jako że sklep modelarski który odwiedzam jest wypełniony plastikami, tak się zaczął mój "romans z ciemną stroną mocy".
Nie chciałem zepsuć dosyć drogich modeli samolotów pasażerskich więc zainwestowałem w tanie modele plastikowe, żeby zobaczyć "z czym to się je". Jak buduje, jak obrabia, jak maluje (a z malowaniem u mnie najgorzej). Poza tym zbudować słabo wydany model to jest sztuka i nauka.
Buszując po necie w poszukiwaniu wskazówek jak teraz wykonuje się modele plastikowe, przypomniałem sobie, że widziałem gdzieś kartonowe modele cywilów, jak i darmowe modele do samodzielnego wydrukowania. Wydrukowałem sobie kilka modeli, kupiłem dużo plastiku i... dzisiaj stwierdzam że zbudować ładnego pasażera nie jest łatwo (a plastika to już w ogóle...). No i totalnie się zaraziłem "pasażerami"...
Dobra dosyć już tego gadania bo schodzę na manowce...
Airbus A340 od Canona sklejałem w styczniu tego roku. Sklejał mi się dosyć dobrze. Zrezygnowałem z większości zakładek, łączenie elementów zastąpiłem paskiem łączącym, lub na styk, dodałem kilka wręg w kadłubie. No i polakierowałem. Pierwszy raz... model kartonowy. Model wykonałem bez podwozia. Wersja w locie. Problem miałem w centralnej części kadłuba (na odcinku gdzie skrzydła łączą się z kadłubem - nie wiem jak to się fachowo nazywa - tam musiałem przycinać elementy oraz kawałek dosztukować). Była też mała niezgodność między segmentami za kabiną pilotów. Nie wiem czy malowanie zaproponowane przez autora modelu jest autentyczne. Nie znalazłem nigdzie zdjęcia takiego wzoru malowania A340 Virgin Atlantic. Poza tym strasznie mi się spodobała sylwetka tego odrzutowca.
Niestety wydrukowałem go na nieodpowiednim papierze. Gramatura jest ok jednak papier nie jest gładki ale porowaty - nierówny. Przez to lakier nie jest zbyt błyszczący (człowiek cały czas się uczy).
Poza tym "wykonałem kilka kwiatków" ale myślę, że model wyszedł nie najgorzej.
Poniżej efekty mojej "nauki":






A tu porównanie z modelem plastikowym w skali 1/144. W porównaniu plastik, czyli Boeing 727 w kali 1/144, to drobina (727 jeszcze nie dokończony). A 340 to jednak kawałek kartonu...



A tu w eskorcie typowych :) modeli w skali 1/33 - dla porównania...:




I w miejscu aktualnego bazowania z innymi "pasażerami":



--
Pozdrawiam
Marek :D

 
21-02-14 00:27  Odp: [G] Airbus A340-600 Virgin Atlantic - Canon
chencik   

Bardzo piękny model. Zdjęcie oryginału

 
21-02-14 01:04  Odp: [G] Airbus A340-600 Virgin Atlantic - Canon
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ładnie wykonany model. A jaka to skala (1-100?).

 
21-02-14 07:27  Odp: [G] Airbus A340-600 Virgin Atlantic - Canon
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję ukończenia modelu. Podoba mi się jak go wykonałeś.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
21-02-14 08:32  Odp: [G] Airbus A340-600 Virgin Atlantic - Canon
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Fajny arbuz.

 
21-02-14 19:21  Odp: [G] Airbus A340-600 Virgin Atlantic - Canon
Hator   

Model fajny. Robi wrażenie. Co do papieru, to pewnie użyłeś papieru fotograficznego MATT, a ten ma właśnie taką porowatą fakturę. Do tego zdjęcia są na nim ciemniejsze. Przy papierze błyszczącym GLOSSY miałbyś żywsze kolory. Samolot byłby bielszy.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
21-02-14 20:05  Odp: [G] Airbus A340-600 Virgin Atlantic - Canon
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

A gdzie bazuje Tytanic ? :) To chyba był odpoczynkowy po nim :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
21-02-14 21:46  Odp: [G] Airbus A340-600 Virgin Atlantic - Canon
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ładny wielki model ,ładnie sklejony,jast taki papier o gr.250 kredowy,myślę,że byłby odpowiedni na przyszłe dokonania,ale najlepiej drukować na laserówce,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
22-02-14 13:26  Odp: [G] Airbus A340-600 Virgin Atlantic - Canon
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

250? To nie jest czołg, mam go przeskalowanego do 144 i wydrukowany na 120g. Jest troszkę delikatny i moim zdaniem 160g to jest max dla modeli "pasażerów". A skala modelu to około 1/120, także moja jeż też około 1/144. ;-) Hator co masz na myśli "bielszy"? Skoro model jest po prostu szary.
A model wyszedł Ci perfekcyjnie, gratulacje.

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
22-02-14 19:19  Odp: [G] Airbus A340-600 Virgin Atlantic - Canon
Hator   

Na podstawie zdjęć wywnioskowałem, że powinien być biały jak oryginał. Wycinanki nie znam naocznie.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024