FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
11-01-13 20:59  [R] Bismarck wyd. Haliński 1:200
Sebastian 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam Szanownych Kolegów,

Niniejszym chciałbym rozpocząć relację dotycząca okrętu Bismarck.
Będę chciał go uplastycznić 3D w stosunku do wersji Halińskiego (na pewno nie w takim stopniu jak Art), będzie sklejony w takiej konfiguracji jak jest przedstawiony w egzemplarzu.

Egzemplarz kupiłem wraz lufami oraz wręgami ciętymi laserowo. W przeszłości nigdy nie kleiłem wręgów laserowych stąd mam pierwsze pytanie bo coś mi nie pasuje. W instrukcji jest napisane, że wręgi oryginalne trzeba podkleić na karton 2mm. Mając elementy wycięte laserowo zauważyłem że są wycięte na papierze 1mm a szczeliny dla innych elementów są 2mm. Czy trzeba podklejać te wręgi?

Postaram się dodać zdjęcia w ciągu pierwszych dni, odnośnie tego co otrzymałem.

Oczywiscie wszystkie sugestie mile widziane.

Post zmieniony (11-01-13 22:40)

 
11-01-13 22:12  Odp: [R] Bismarck wyd. Haliński 1:200
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ja bym zareklamował te "leserki".

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
11-01-13 22:32  Odp: [R] Bismarck wyd. Haliński 1:200
Panda   

Ja bym sprawdził czy wręgi nie są podwójnie wycięte...
I wrzucił na początku relacji jakieś zdjęcia z budowy...

 
11-01-13 22:37  Odp: [R] Bismarck wyd. Haliński 1:200
Tysiuniek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Sebastian

Dlaczego nie masz zrobić swojego modelu na takim poziomie jak Art? Przecież nie jest ważne przez jak długi okres czasu będziesz go kleił, miesiąc, rok czy pięć lat? Poza tym w relacji Arta możesz wiele podpatrzeć, wiele skorzystać...Zobacz, jak długo już Art klei swój model...
Sam jestem początkującym 'kartonowcem okrętowym", nie wszystko mi wychodzi poprawnie, ale jednak "miętoszenie kartonu" sprawia mi wiele frajdy.
Coś fajnego Ci podrzucę - jak najbardziej w temacie:

http://www.youtube.com/watch?v=0MNmR7NT-Vg

--

Post zmieniony (11-01-13 22:39)

 
11-01-13 22:45  Odp: [R] Bismarck wyd. Haliński 1:200
Sebastian 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Panda, sprawdziłem dwa razy te wregi wycięte laserowe. Elementy które miały być podklejone na kartonie 0,5 są wycięte właśnie na tym kartonie. Wydawnictwo Haliński podzieliło elementy wg grubości kartonu który powinien być zastosowano, i pierwsze 4 arkusze sa to elementy które powinny moim zdaniem być wycięte laserowa na kartonie o grubości 2mm, a jest tylko 1mm.

Napisałem dzisiaj maila do Pana Halińskiego. Czekam na odp.

 
11-01-13 22:53  Odp: [R] Bismarck wyd. Haliński 1:200
greg   

Witaj Sebastian.

Jeżeli projektant danego modelu zaprojektował kadłub z 2mm tektury, to pomimo iż kupiłeś wręgi laserowe, musisz je pogrubić do tego (2mm) wymiaru.
Lasery takie, zawsze są podwojone, tzn. zdublowane.
Trzeba je posklejać parami, czyli np. masz 2 wręgi 1-no mm - "W1", które sklejając ze sobą dadzą Ci 1 wręgę 2mm.
Dopiero pózniej (jak już masz posklejane wszystkie 1-no mm wręgi razem) budujesz/sklejasz z nich cały kadłub.

Pozdrawiam i życzę powodzenia i samozaparcia, którego będzie Ci potrzeba.

 
11-01-13 23:08  Odp: [R] Bismarck wyd. Haliński 1:200
Sebastian 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzieki qreq za podpowiedź, wszystko gra, jutro wrzuce zdjecia na poczatek z tego co dostałem... budowę chce rozpoczac w przyszłym tygodniu gdyz czekam na dostawe kartonów i innych potrzebnych rzeczy....

 
11-01-13 23:22  Odp: [R] Bismarck wyd. Haliński 1:200
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Sebastianku drogi, ja jednak pozwolę sobie zaproponować Ci na początek budowę jakiegoś mniejszego modelu, np. ORP PIORUN z MM, jeżeli już musi to być okręt.

Model ten jest ze 20 razy tańszy od BISa (z dodatkami wydałeś prawie 3 setki), a będzie świetną szkołą. BIS nie ucieknie, wrócisz do niego za kilka miesięcy.
To moja skromna. propozycja, a wybór będzie Twój.

Powodzenia Ci życzę

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
11-01-13 23:27  Odp: [R] Bismarck wyd. Haliński 1:200
Sebastian 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam Ciebie Art w mojej relacji...
W przeszłości skleiłem i USS Essex i Enterprise - chcę się podjąć tego wyzwania już teraz... mam nadzieje że będę mógł liczyć na pomoc Waszą drodzy koledzy...

 
12-01-13 16:40  Odp: [R] Bismarck wyd. Haliński 1:200
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Art czyżby strach przed konkurencją ))
Rada może i dobra, ale ja wyznaję inną zasadę. Model, który się nie podoba kleimy z musu i olewamy prace by szybciej skończyć bo jesteśmy zapatrzeni na nowy )) Skoro masz Smarka to go rób, skoro Ci się on podoba. Masz czas na pewno nie zrobisz go w ciągu roku )) więc zdążysz się wiele nauczyć.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024