FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
14-02-15 12:36  [G] MiG-29, MM - 1:33 z Mińska Mazowieckiego.
Koralik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5


 - 4

Ostatni model bardzo mocno dał mi w kość więc byłem już zahartowany i postanowiłem powalczyć z MiG-29 wydanym przez MM 7-8/2002.
Na forum nie ma jeszcze relacji ani galerii z tej wycinanki więc postanowiłem wkleić kilka zdjęć wykonanego modelu.

Model pod względem szczegółów jest bardzo ubogi a wyposażenie kabiny wręcz minimalistyczne niemniej jednak w mojej opinii jest to jeden z najpiękniejszych samolotów bojowych świata. Więc i model nawet w najmniej szczegółowym wydaniu zapewne odda piękno tego samolotu.
Nie jestem pewny ale moja miłość do tego samolotu sprawiła chyba, że nie napotkałem w zasadzie na żaden problem a części wycinanki wręcz składały się same bez większych problemów.
Radość sklejania w czystej postaci i kilka dni w Hotelu z modelem uznaje za wyjątkowo spędzony czas.
Jedyny zong to opis jednej z części na rysunku ma ona nr 69 w wycinance 65.

Model prawdę powiedziawszy skleiłem kontrolnie by zorientować się jakie mogę napotkać trudności przy sklejaniu kolejnej edycji.
Noszę się z zamiarem sklejenia w niedalekiej przyszłości wznowienia tego modelu z MM 3/2006, który posiada nieco więcej detali a ja zamierzam tym razem skleić model z ruchomym usterzeniem i otwartymi klapami na napływach skrzydeł, wyciętymi kratkami etc.

To konkretne wydanie zdecydowanie polecam wszystkim którzy nie mają jeszcze w swojej kolekcji MiG-29 nawet tym mniej zaawansowanym modelarzom.


Poniżej kilka fotek:





--
Desmofan
Jak samolot to nie na kołach.

 
14-02-15 12:54  Odp: [G] MiG-29, MM - 1:33 z Mińska Mazowieckiego.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Piękny migacz, wygląda jak plastikowy. GRATULACJE !!!

Trzeba by go wstawić tutaj: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=146&i=4&t=4

--

Post zmieniony (14-02-15 12:58)

 
14-02-15 13:28  Odp: [G] MiG-29, MM - 1:33 z Mińska Mazowieckiego.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję kolejnego bardzo fajnie sklejonego modelu. Popieram Cię co do oceny wyglądu samolotu, jest wspaniały. Szkoda, że jak siedziałem pół roku pod namiotem na lotnisku w Mińsku to ,,latały" tylko 21-wsze. Ale wtedy to i tak był dla mnie szok :) Szczególnie, że namioty stały 200 m od początku pasa startowego :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
14-02-15 16:05  Odp: [G] MiG-29, MM - 1:33 z Mińska Mazowieckiego.
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Bardzo sympatyczny model!

 
15-02-15 17:24  Odp: [G] MiG-29, MM - 1:33 z Mińska Mazowieckiego.
Kmicic 

Na Forum:
Galerie - 4
 

jest w pytę! użyłeś może na nim swych magicznych lakierniczych zdolności?

 
15-02-15 17:30  Odp: [G] MiG-29, MM - 1:33 z Mińska Mazowieckiego.
Koralik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5


 - 4

Model w 100% jest wolny od szpachli, supergltów i innych magicznych poprawiaczy jakości.
Nie posiada nawet grama farby, używałem jedynie flamastra korekcyjnego by po wycięciu elementów kadłuba brzegi zamazać na czarno.

To wszystko.

--
Desmofan
Jak samolot to nie na kołach.

 
16-02-15 10:33  Odp: [G] MiG-29, MM - 1:33 z Mińska Mazowieckiego.
Kmicic 

Na Forum:
Galerie - 4
 

nie no, o takie szachrajstwa bym Cię nie podejrzewał :)
chodziło mi, czy go na koniec polakierowałeś jakimś mat-em

 
16-02-15 12:30  Odp: [G] MiG-29, MM - 1:33 z Mińska Mazowieckiego.
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Szkoda, że ta kabina taka "pusta". Mogłeś coś tam podrzeźbić i pomalować bo to aż głupio wygląda.
Reszta zacna.

Post zmieniony (16-02-15 12:30)

 
16-02-15 12:48  Odp: [G] MiG-29, MM - 1:33 z Mińska Mazowieckiego.
Koralik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5


 - 4

Pozostawiłem kabinę dokładnie w takim stanie jak jest w wycinance, faktycznie kabina wygląda pusto zresztą ogólnie pod względem wyposażenia model jest bardzo ubogi.

Tak jak wspomniałem skleiłem go tylko i wyłącznie w celu rozpoznania - ponieważ zamierzam wykonać nowsze wydanie uzupełnione o wiele szczegółów ale także dodam tam coś od siebie.
Zapewne model będzie wyglądać znacznie lepiej wzbogacony o wiele szczegółów tym bardziej, że jest naprawdę dobrze spasowany i sklejało się go łatwo i przyjemnie.
To konkretne wydanie zawędrowało do syna na półkę obok F4E i na półce prezentuje się świetnie.

W kwestii malowania czy jak kto woli zabezpieczenia modelu faktycznie będę musiał rozważyć taką możliwość ponieważ kartonówki strasznie ciągnął kurz a przy tym nie usuwa się go łatwo więc może natrysnę jakiś ładny macik.

--
Desmofan
Jak samolot to nie na kołach.

 
16-02-15 19:07  Odp: [G] MiG-29, MM - 1:33 z Mińska Mazowieckiego.
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Bardzo ładny, też mam na niego chrapkę :-)

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024