FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
02-01-17 22:09  [G] Spitfire Vc 1:33 proArte
frezzo 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Typowy model odpoczynkowy, zawsze chciałem mieć model Spitfire w malowaniu szaro - zielonym.

Model - problemy (czy wina projektu czy wykonawcy - kto będzie sklejał oceni, mam nadzieje, że wskazówki się przydadzą).
Opiszę co mi sprawiło trudność i na co trzeba uważać w trakcie budowy:
- cz. 17 wpasowałem między wręgi D i E (może w zamyśle autor cz. 17 nakleja na wręgi),
- musiałem przyciąć wręgę C i D na dole aby wpasować skrzydło do kadłuba,
- wnęki podwozia (tam gdzie idą golenie są za krótkie - z drugiej strony tam jest mocowanie goleni do skrzydła wiec to można pominąć), brakło jednak osłony podwozia przy goleni (była za krótka i to dość sporo), goleń też wydała mi się zbyt krótka (w pierwszym zamyśle Spit miał miał być w trakcie startu w momencie chowania podwozia- to weryfikowałem to na bieżąco- jedną goleń zgubiłem, dziękuję proArtowi za szybką pomoc i podesłanie pdf-a z częściami), jednak samolot w chowającym się podwoziem wyglądał mało ciekawie, trzeba było wyrwać podwozie i zamknąć osłony- wyszło to średnio,
- uważać należy na montaż wręgi W3 w przypadku robienia osobnych lotek- sklejenie skrzydeł jest dość trudne (łączenie na krawędzi natarcia i spływu)- trzeba pilnować miejsc montażu i ciągle pasować, polecam zmontować sobie wcześniej lotki i pasować gotowym elementem w trakcie montażu szkieletu skrzydła i poszycia,
- drobna uwaga - lepszym wyjściem jest montaż razem części od 23-27 (boczne i górne osłony silnika) wraz z dolnymi (28) dopiero później montaż w szkielet (oczywiści pasowanie ze szkieletem na bieżąco),
- nie zgrały mi się linie dolnego przejścia skrzydło- kadłub - obrys na kadłubie był zbyt duży - wycinam wszystko po wewnętrznej linii - może tam gdzieś się coś zgubiło,
- nie zgrało się poszycie na prawej stronie (przejście skrzydło-kadłub).

Kabina pochodzi z GPMu, trzeba było ja lekko docinać, ale jakoś to wygląda.

Samolot w trakcie lotu, zrezygnowałem ze śmigła (pomalowałem skserowaną osłonę), mam jeszcze taki plan zrobić nową osłonę, a płaty śmigła przyciąć na 1/3 wysokości i spiłować na papierze ściernym - może będzie dobry efekt obracającego się śmigła.

Finalnie pomalowany matową Pactrą.

Ogólnie model wyszedł dobrze, są pewne błędy, poprawi się w następnym modelu, raczej już odrzutowym.




na dwa fronty z Jakiem 9 z MM



Post zmieniony (13-10-18 15:12)

 
02-01-17 22:22  Odp: [G] Spitfire Vc 1:33 proArte
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

No pięknie 😊
Twój to Spitfire w 100%.
Bardzo ładnie sklejony.

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
03-01-17 14:28  Odp: [G] Spitfire Vc 1:33 proArte
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Piękne wykonanie !
Proponuję pręt wygiąć w łuk - nada to dynamikę obiektowi.
Bez śmigieł wyglądają nieciekawie (jak dla mnie) a już nie rozumiem opcji z przyciętymi końcówkami łopat. Raczej efekt będzie zły bo gdy śmigło się obraca widać tylko wirujący krąg końcówek gdy np. są żółte a nawet gdyby było wg Ciebie OK to i tak brak pilota - czyli odbiega od rzeczywistego zobrazowania.

 
03-01-17 21:29  Odp: [G] Spitfire Vc 1:33 proArte
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Model nie wyszedł dobrze, tylko bardzo dobrze :) Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024