FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
11-10-16 17:29  [R]Garaż projekt własny dla Garbusa.
NooControl 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć wszystkim :) Pewnie zaciekawi was fakt Garbusa(dla zainteresowanych AIRFIX A55207), ale niestety on jest z plastiku i nie będzie głównym bohaterem tego tematu :)

Ogólnie w chwili odskoczni od samego garbusa, wpadłem na pomysł zrobienia garażu dla niego, niby szybka, prosta, mała makieta, ale z minuty na minutę pomysłów się uzbierało tyle, że obawiam się czy zmieszczę się w 50cm x 50cm :) Nie ma dużo, bo raptem dwa elementy sklejone, ale ten temat, ma mnie nie jako napędzać, żeby zaraz nie odpuścić i nie rzucić tego w chu* , co niestety działo się z niektórymi kartonówkami u mnie.

Jednak mam pytanie jeszcze, czy warto pchać elektronikę w modele kartonowe? Dokładnie chodzi mi o automatyczne (otwierane przez silnik) drzwi garażowe i bramę, oświetlenie zewnętrzne, oraz jedno światło pomarańczowe podczas otwierania bramy. Pytam dlatego, że już mnie tak to wkręciło, że z każdą chwilą coraz bardziej chce pchać się w to i poświęcić jak najwięcej czasu, a sama elektronika to by była dodatkiem, który nawet jeżeli nie znajdzie tam swojego miejsca, to model zostanie ukończony.

Oczywiście, przy samym projektowaniu garażu wziąłem pod uwagę ciężar silników i sam garaż będzie stanowił dosyć solidna konstrukcje, ale mimo wszystko to planuje w samym garażu trzymać tylko niezbędne minimum, żeby nie było za bardzo obciążone.

O tego Garbusika chodzi, pozwoliłem sobie na takie malowanie, ponieważ kupiłem 3 sztuki za 30zł, więc stwierdziłem że sobie raz pozwolę tak poszaleć z plastikiem :D obecnie garbus jest pomalowany w środku, i prawie ukończony lecz nie mam żadnego aktualnego zdjęcia jego :)



Tutaj częściowo widać kilka arkuszy które już zostały wydrukowane, i na razie z tych arkuszy powstanie że tak się wyrażę pusty garaż z bramą (chwilowo bez dachu :D)




Na płytach chodnikowych na pewno wyćwiczę swoją cierpliwość, przy rysowaniu tego w AutoCad myślałem że pole do sklejenia będzie ciut większe, ale trudno, zrobie jak jest ;)





Jednak "listki" do klejenia zwiększyłem podczas wycinania. Z oryginału okazały się zbyt małe.
I Gdyby nie klpisy biurowe to było by słabo :)



 
12-10-16 09:14  Odp: Garaż projekt własny dla Garbusa.
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

A nie prościej było nakleić te płyty na odpowiednej grubości tekturę, wyciąć i wyretuszować krawędzie ?

 
12-10-16 09:59  Odp: Garaż projekt własny dla Garbusa.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

szad ma 100 procent racji! Z pewnością naklejone na tekturę wyglądałyby dużo realistyczniej. A tak to - jak sądzę - część płytek będzie albo lekko wypukła albo wklęsła... Zadałeś sobie mnóstwo niepotrzebnej pracy, jak sądzę.

 
13-10-16 23:15  Odp: Garaż projekt własny dla Garbusa.
NooControl 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Akra, Szad - Macie racje, dopóki nie wyrobiłem się w ich klejeniu bywały zniekształcone, lecz, mimo wszystko udało sie bez zniekształceń. Jutro dorzucę zdjęcie :)

Faktycznie nie pomyślałem o tym, żeby nakleić na tekturę, i tak to zrobić :) No cóż, człowiek się całe życie uczy :) Po za tym, nie lubie iść na skróty :)

 
14-10-16 07:55  Odp: Garaż projekt własny dla Garbusa.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Jak to się mówi, odwaliłeś kawał solidnej, nikomu niepotrzebnej roboty :-)

A tak naprawdę to jednak właśnie poszedłeś na (bardzo kręte) skróty przyjacielu, ponieważ prawdziwe płytki nie ustępują pod naciskiem, podczas gdy Twoje z pewnością tak :-)

 
17-10-16 00:52  Odp: Garaż projekt własny dla Garbusa.
NooControl 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Akra prawdziwy garbus waży z tonę :)
A płyty pękają jak ciężarówka przejedzie po nich, a podczas stawiania garbusa na gotowych nic się nie odksztalcilo :)
Także jakaś część realizmu została zachowana :)

 
02-01-17 04:24  Odp: Garaż projekt własny dla Garbusa.
NooControl 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W chwili obecnej przez awarię dysku w laptopie jestem zmuszony czekać do lutego. Nie mogę znaleźć w Norwegii kieszeni do dysku żeby spróbować odzyskać dane.

Mimo wszystko spróbuję trochę inaczej zrobić owe płyty chodnikowe, ale nie stety nie będzie to szybciej niż przed moim powrotem do kraju. W samym modelu Garbusa na 100% będzie zmiana koloru spowodowana chęcią zakupu aerografu a że kupując modele po powodzi dostałem kilka gratisowych to mam pole do szkolenia :)

Póki co życzę wszystkim szczęśliwego nowego roku :)

 
02-01-17 08:04  Odp: Garaż projekt własny dla Garbusa.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

"Mimo wszystko spróbuję trochę inaczej zrobić owe płyty chodnikowe". Uwielbiam mieć rację :-))))

 
04-01-17 01:06  Odp: [R]Garaż projekt własny dla Garbusa.
NooControl 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wiesz będąc w Norwegii dużo mniej pracuje, więc mam czas na inspiracje i zobaczyłem że to znacznie lepiej wygląda :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024