FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
28-12-13 19:32  [R] GPM 084 - Panzer III L, 1:25
szkodnik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9


 - 2

Zainspirowany po raz kolejny eksponatami z Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu zabrałem się za podarowany mi kiedyś Panzer III. Opracowanie leciwe więc dość proste - powinno pójść szybko.
Na pierwszy ogień poszła wieża. Powcinałem otwory, będę robił działające zawiasy zobaczymy co z tego wyjdzie
A oto i pierwsze zdjęcia






Pozdrawiam

Post zmieniony (31-07-16 15:20)

 
29-12-13 22:34  Odp: [R] GPM 084 - Panzer III L, 1:25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Kibicuję.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
29-12-13 23:05  Odp: [R] GPM 084 - Panzer III L, 1:25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Mam wielki sentyment do tego modelu z GPM, bo jak na tamte lata to jedno z lepszych opracowań.
Wszystko pasowało bez większych problemów, nawet gąsienice, w których wyciąłem otwory oplotły zęby koła napędowego bez problemu. Jeśli już o tym, to samo koło jest uproszczone, nie ma stożka pomiędzy wieńcami co warto dorobić chociażby bazując na innych pojazdach późnych trójek czy stugów. Korekty niewielkiej wymaga także tylna płyta nadsilnikowa. Zdjęcia mojego starego modelu, który o dziwo nadal stoi będąc już pełnoletnim znajdziesz tutaj
Dziś warto budując ten model skorzystać z pewnych elementów, które są już lepiej rozwijane przez projektantów .Powodzenia!

Edit: Jeszcze jedna uwaga, budujesz wersję "J" a nie "L" ,chociaż na okladce masz taką błędną informację. Jak przed laty tlumaczył mi Pan Grzegorz Pomorski miał to być dopisek L jak lang czyli długi, bo w wycinance masz opcjonalnie 2 wersje armaty 50mm długa i krótką.

Post zmieniony (29-12-13 23:07)

 
29-12-13 23:57  Odp: [R] GPM 084 - Panzer III L, 1:25
szkodnik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9


 - 2

Bardzo się cieszę z tak zaprawionego pancernego kibica jak ty Mrówko :D

@Piterpanzer: No własnie bardzo mi to na wersję L nie pasowało, bo nie miała ona włazów pod błotnikami za to np dodatkowo opancerzone jarzmo armaty itp. To ułatwi ewentualną selekcję zdjęć z których korzystam choć szaleć nie mam za bardzo zamiaru - będę wprowadzał poprawki na jakie pozwoli mi niemalowanie niczego :) Na pewno będę przesuwał wloty powietrza do silnika bo są za bardzo do przodu. Ale chyba te storzki też dorobię bo nie będzie widać :)
A budowie przypatruje się młodszy brat ( Panzer III M z Modelika ) i kuzyn ( Stug 40F z GPM ) więc z podwoziem III i jego opracowaniem jestem już obeznany. Wiem więc że pierwsze koło potrzymujące trzeba dać wyżej bo inaczej gąska opierać się będzie o mocowanie amortyzatora.

Mam jedno pytanie, jakie powinny być traki do tej wersji ? Na pewno będę korzystać z laserów. Dysponuję takimi:


Z tego co mi wiadomo odzwierciedlają wczesną wersję ogniw 40 cm więc teoretycznie merytorycznie powinny być poprawne ale pewny nie jestem.
Nie wiem z jakiej firmy są lasery tylko ze można je zrobić ruchome ale chyba z tego zrezygnuję bo będą za grube. Coś pokombinuję.

A już odnośnie tego co zrobiłem zapomniałem dodać że szkielet wierzy jest mocno zmodyfikowany. Innymi słowy wywaliłem go i wszystkie ścianki podklejone są tektura 1 mm. A skrzynia brystolem.

 
30-12-13 10:06  Odp: [R] GPM 084 - Panzer III L, 1:25
indianscout   

Drogi Szkodniku - ciekawy model , zwłaszcza malowanie typowe dla Afrika Korps , Popraw "storzek " na stożek i będzie całkiem fajnie . Pozdrawiam - Paweł

 
30-12-13 22:12  Odp: [R] GPM 084 - Panzer III L, 1:25
szkodnik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9


 - 2

Jeden dzień jedna noc a w życiu jakby piękniej, czyli efekt ostatnich zmagań, zaczyna wyglądać konkretniej. Trochę niedokładności było ale nic czego nie dało by się przeskoczyć :) Wszystkie płyty podklejone tekturą 1 mm więc oryginalny szkielet uzupełniony. Zwiększyłem to mniej więcej prawidłowego średnicę otworu pod wierzę i wyciąłem w prawidłowym miejscy otwory na wloty powietrza jeden wstępnie już zrobiony, mam nadzieję że wyposażeniem zamaskuje się czarną ramkę ;)





Mnie osobiście malowanie bardzo podchodzi pod front wschodni rok 1943 i bitwę na Łuku Kurskim i 6 Dpz ;-) A co do stożka postaram się pamiętać :D

Post zmieniony (31-07-16 15:22)

 
02-01-14 21:47  Odp: [R] GPM 084 - Panzer III L, 1:25
szkodnik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9


 - 2

Do muzeum trafił wahacz a u mnie pojawił się ich komplet:D



Oraz początki zamykania kadłuba, boczny właz :



Pozdrawiam

Post zmieniony (31-07-16 15:24)

 
06-01-14 18:05  Odp: [R] GPM 084 - Panzer III L, 1:25
szkodnik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9


 - 2

Dzisiejsze zdjęcie sponsoruje literka "Z" jak zawiasy.
Ostatnie chwile wolnego więc udało się pchnąć prace do przodu. Pobrudzone zostały boki kadłuba, doszedł drugi boczny właz, wizjer kierowcy z szybka, coś na górnej płycie kadłuba przed wierzą, wlot powietrza do silnika, Kawałek lufy i jeden z chwytów na wierzy i przede wszystkim klapy silnika więc kadłub powoli się zamyka, zapraszam do oglądania zdjęć:




--Edit
Zapomniałem,przybyły jeszcze amortyzatory

Post zmieniony (31-07-16 15:27)

 
06-01-14 18:38  Odp: [R] GPM 084 - Panzer III L, 1:25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Wierzę, że uwierzysz mi, że wieża, ta kamienna lub czołgowa piszemy przez "ż".
Od zawsze i niezmiennie.Nie rań tych, którzy tu zaglądają. Słowniki nie gryzą.

Co do brudzenia, to odpuść to, skończ sklejać model i dopiero myśl o weatheringu.
Ten brud nie tak się układał . Wierzysz?
Sama armata 50mm w wersji krótkiej to porażka. Użyj tej długiej, jest lepiej zaprojektowana. To co pokazujesz na zdjęciach bardziej przypomina armatę L24 75mm, ale ta pojawiła się dopiero w wersji N trójki.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
07-01-14 08:09  Odp: [R] GPM 084 - Panzer III L, 1:25
szkodnik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9


 - 2

Ta nieszczęsna wieża,sprawdzam czy nie zrobiłem błędów w pościea na niej się zawsze wyłoże. Bedę się bardziej pilnował.
Co do brudzenia hmmm, jest to tak naprawdę 2 pojazd gąsienicowy który brudzę więc się uczę cały czas, teraz wyszło zdecydowanie za mocno ale będę jeszcze nad tym pracował. To taki wstęp, po zamontowaniu kół nie dało by się tego pożądnie zrobić.

A działo spokojnie, będzie standardowe KwK 39 5cm/L60. Po prostu nie robiłem jeszcze reszty by nie uszkodzić podczas dalszych prac :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024