FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
11-05-16 07:46  [T] Żagle po niemiecku
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Witam,
znalazłem opis robienia żagli z papierowych chusteczek do nosa (nieużywanych:-))), ale mój niemiecki jest za słaby i nie wszystko zatrybiłem. Ktoś to widział, zna, próbował, tłumaczył?
Opis jest tu: żagle

Pozdrawiam

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
11-05-16 08:05  Odp: [T] Żagle po niemiecku
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Tłumacz google i po krzyku. Da się zrozumieć. :-)

Materiał listy:

Potrzebne będą:
- Paczkę białych wielowarstwowych serwetek
- Filiżanka kawy na zimno
- Przezroczysty plastikowy kubek
- A kawałek drewna do mieszania
- Woda z kranu
- Niektóre taśmy samoprzylepnej lub podobny
- Szybkie utwardzanie kleju
- Ostry ołówek
- Ostre nożyczki
- Black and natural kolorowe sznurka lub Tarkelgarn.
- Normalny klej przezroczysty uniwersalny lub superglue
- Sznurki do suszenia
- Węgierski kask ze stali lub innego właściwą formą instrumentu.
- Szary i czarny kolor.
- Szeroka Bostenpinsel i grzywny szczotka do włosów

procedura:

Najpierw wymieszaj 1/3 szklanki kawy z czystego strzału kleju do drewna w stosunku około 15/01 rozpuszczoną czekoladą i wymieszać całą studnię. Potem daję, ile potrzeba do niego wody z kranu. Im więcej wody, tym jaśniejsza żagiel. Dla Phenix na przykład, mam rozcieńczyć 3/1. Wynik zależy również w dużej mierze od kawy i serwetki. Dlatego należy zabarwić wszystkie żagla w jednym kawałku. Na koniec, mniej lub bardziej karmelowym kolorze zupy.
Zanurz Teraz serwetki w Sud, ostrożnie rozwijać (bo łamią się bardzo szybko) i wiszące na krawędzi na linii do wyschnięcia. Nigdy nie załamują, szczeka lub umieścić do wyschnięcia na podłożu. Poszczególne warstwy podpaski nie może połączyć mocno, poza efektem jest przezroczysta, a zatem bezużyteczne. Konieczne będzie oczywiście pewne eksperymenty ....

Gdy papier jest odpowiednio wysuszone (powinna być podobna do pergamin czuć), pionowe utworów mogą być rejestrowane starannie ołówkiem. Nie za dużo i nie za mało. Następnie można wyciąć grubsza kształt żagla. Następnie żagiel jest starannie umieszczone na zakrzywionej powierzchni (kask, Wielkanoc, piłki, etc.) w formie i tym podobne, z klejem stałe. Teraz powierzchnia jest dokładnie pokryty grubości kleju. UWAGA! Nie zbyt mocno pocierać, ponieważ pływają w inny sposób jest przezroczysta. Oto kilka przykładowych zwraca będzie konieczne, aby spróbować na pewno ...

Kiedy klej wyschnie, żagle są starannie usunięte. Teraz powinien pozostać w formie. Przez formę na rysunkach kontur żagla zmieniła się i musi być ponownie przycięte. Tu należy zwrócić uwagę nie tyle na planach, ale starają się osiągnąć naturalne, formy płynące. Górna krawędź powinna być prosta, aby później dostosować Rahe.
Teraz płytki są cięte i klejone bogatej kleju do drewna na plecach. Uważaj! Zbyt wysokie ciśnienie może być przezroczysty ponownie.
Na przednich i tylnych haków są wskazane dla Reffbändsel teraz. Ja po prostu go używać szarego koloru. Reffbändsel ja je wyciąć i przykleić kawałki Tarkelgarn przód i tył oddzielnie. Ostrożnie !! Klej przedostaje się jak papier i zrobić przezroczyste plamy. Ekonomiczne sprawa! Nie ktokolwiek w stosunku 1: 150 prac, albo bardziej delikatne palce niż ja, można bardzo łatwo włączyć więcej szczegółów tutaj. Ostatni szczegół jest przyklejone do czarnej przędzy delikatnie okolice wzdłuż krawędzi ponownie żagla. Oczka (dla bowlines, etc ...) po bokach i na dole I wskazują np z kroplą czarnej farby na.
Wreszcie jeden koryguje ponownie formularz i malowane przód i tył delikatnie lakierem matowym ma aż blask Holzleimes zniknął. Jest to najtrudniejsza rzecz ze wszystkich. Zbyt dużo kolorów lub niewłaściwe zastosowanie, a kolor sączy tak, że warstwy papieru są przejrzyste na papierze. Wszystkie prace były na nic. Używam szczotką i noszenie bardzo trochę koloru na jednym cyklu, podobny do suchego pędzla. Lepiej mieć więcej niż jeden raz za dużo.

Całość zamontowane jedynie na gotowych przygotowanych prawej strony, a następnie przymocowana do masztu. Co znajdę piękną rzeczą tej metody jest to, że koszty pozostają w granicach i awarie nie są od razu widoczne negatywne torebka zauważalne.
Więc mam nadzieję, że był nieco zrozumiałe.

powitanie
Thomas Ruth

uzupełnienie:

Mała wskazówka do uszczelniania żeglowania zostały jeszcze wykonane z lakieru bezbarwnego na forum:
Nie szczotkowanie, ale natrysk. Jako modelarz morskich niekoniecznie musi sprężarkę i pistolet, ale nie są tak Gunze serii doskonała TopCoat jako spray. Lakier matowy może również dobrze np mgła matujące błyszczące punkty kleju. Ja robię często w naszym Grossdioramen. Ponieważ nie mogę malować, z różnych powodów, ale jako mgle Topcoat Matt następnie rozwiązuje problem.

Hans Trauner

Post zmieniony (11-05-16 08:12)

 
11-05-16 08:17  Odp: [T] Żagle po niemiecku
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Google tak mnie śmieszy, że nie mogę dokończyć czytania:-))))

Może ktoś tak próbował zrobić żagle? Udało się nie udało? Jak to wyglądało, bo odnoszę wrażenie na zdjęciach, że może być nieźle.

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
11-05-16 08:31  Odp: [T] Żagle po niemiecku
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Wszystko ok, ale skąd ja wezmę węgierski kask ze stali???

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
11-05-16 09:13  Odp: [T] Żagle po niemiecku
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Właśnie chciałem to powiedzieć on tym kasku ! Dobre ! :-)

 
11-05-16 09:38  Odp: [T] Żagle po niemiecku
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Kask ze stali może by się znalazł, ale innego właściwą formą instrumentu?
Kto to widział na porządnym forumie takie zberezeństwa wypisywać ;-))

 
11-05-16 10:12  Odp: [T] Żagle po niemiecku
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Efekt jest naprawdę super, ale przeczytać do końca zabrakło mi odwagi :) Acz z drugiej strony, czy efekt żagli z płótna jest gorszy? Chyba nie. A roboty o wiele mniej wydaje mi się wystarczy przeczytać pierwszy akapit o roztworze - kawa, czekolada, klej... Frytki do tego może jeszcze?)

--
54323031

 
11-05-16 10:32  Odp: [T] Żagle po niemiecku
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ostoja zniszczyłeś system. Czyścisz mi monitor.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
11-05-16 10:34  Odp: [T] Żagle po niemiecku
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Może w wolnej chwili spróbuję (jak zdobędę węgierski kask)
@Petrov - żagle z płótna wyglądają OK, ale mam bardzo drobny batyst(?), tak drobny, że nie mogę w miejsce wyciągniętej nici wpleść przy pomocy igły ciemniejszej nici. Mogę tylko narysować bryty i szukałem innych pomysłów. A i "węgierski kask" niektórym poprawił środowe humory:-))))

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
11-05-16 19:27  Odp: [T] Żagle po niemiecku
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ha, ha, ha - węgierski kask stalowy - nic prostszego:

https://www.google.pl/search?q=ungarischer+stahlhelm&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiVh6KbxdLMAhVPKywKHfgBCJ0QsAQIGw&biw=1352&bih=524

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024