FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
10-07-13 20:53  [G] Pzinż. 130 Answer
wojciechG 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 15


 - 2

Witam, poniżej przedstawiam galerię ostatnio popełnonego polskiego pływadełka PzInż. 130 w skali 1:25, wydawnictwo Answer. Brudzing (który w tej wersji robiłem poraz pierwszy i nie wiem czy lekko nie przesadziłem...) robiony z ziemi + wikol + przyprawy (majeranek, prowansalsie). Wykonany w tzw. wersji III - przewidziana do produkcji i na podstawie dostępnych zdjęć. Z tego co zauważyłem to pierwszy skończony z Answera....
Model sklejał się dobrze, polecam początkującym lub dla "relaksu".
PS. przepraszam za jakość zdjęć, niestety korzystam z wypożyczonego aparatu pozostawiającego wiele do życzenia.



 
10-07-13 21:09  Odp: [G] Pzinż. 130 Answer
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

szczerze trochę przesadziłeś

 
10-07-13 21:12  Odp: [G] Pzinż. 130 Answer
FloggerB   

O - fajny model -kiedyś sklejałem z MM i mam zamiar kupić tego z Answera - teraz to pewnie zrealizuję.
Osobiście nie lubię brudzenia ale to nie mój model :-)

 
11-07-13 09:59  Odp: [G] Pzinż. 130 Answer
wojciechG 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 15


 - 2

Dzięki za uwagi. Błoto miało być realnym przedstawieniem jazdy po poleskich bagnach. Co do brudzenia hhmmm. Jest jak to mawiają szkołą falenicka i otwocka. Jak kleiłem modele bez "brudzenia" to były z kolei komentarze, że pojazd wyjechał z sali chirurgicznej.... :-). Także co kto lubi. Pzdr

 
11-07-13 11:00  Odp: [G] Pzinż. 130 Answer
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

No tak Wojtku, ale w tym wypadku nie mamy do czynienia z klasycznym, dobrze wykonanym "brudzingiem", tylko z zapaćkanym modelem. Nawet nie można dostrzec - poniekąd jest to również wina słabych zdjęć - jak zostały wykonane poszczególne elementy.

Sam, brudząc modele czołgów, popełniam wiele błędów i niedoróbek, ale Ty wykonałeś to na szybko, bez pomysłu. Wielu modelarzy, szczególnie mniej doświadczonych, brudzi w ten sposób modele. Niestety robiąc coś po łebkach, dostajemy mizerny efekt.

O ile brudzenie wanny kadłuba, układu jezdnego jest uzasadnione (choć mocno przesadzone - pomyśl, jak duże musiały by być takie grurudy ziemi), to "przyozdabianie" syfem niewiadomego pochodzenia wieży, włazów i ogólnie całej góry w takiej ilości, jest bez sensu. Zawsze sie tam coś pobrudzi, zawsze jakiś piach czy inny syfek się tu i ówdzie wciśnie, ale co za dużo to nie zdrowo, a w tym modelu tak właśnie jest.

Ale tak czy siak gratuluję ukończenia modelu - części niby niewiele, ale tył daje trochę popalić - wiem, wszak właśnie dłubię przy nim:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
11-07-13 12:13  Odp: [G] Pzinż. 130 Answer
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ale brudny i zaniedbany, że hadko do ręki wziąć. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
11-07-13 13:05  Odp: [G] Pzinż. 130 Answer
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja tam nie wiem o co Wam chodzi, ostatnio po burzy mój pojazd wyglądał 100 razy gorzej ;) A model w ziołach prowansalskich przynajmniej ładnie pachnie :)

pzdr,
k.

 
12-07-13 09:45  Odp: [G] Pzinż. 130 Answer
wojciechG 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 15


 - 2

...... poprawię się..... obiecuję.

--
Pozdrawiam
Staram się jak potrafię - kleję dla przyjemności

 
12-07-13 10:47  Odp: [G] Pzinż. 130 Answer
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

wojciechppanc napisał:

> ...... poprawię się..... obiecuję.

Chłopie, nie kajaj się ;) Tak Ci się podoba i to jest najważniejsze. A jak na poleskie bagna to i tak za mało błota, oregano i bazylii... ;)

pzdr,
k.

 
12-07-13 14:14  Odp: [G] Pzinż. 130 Answer
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Wojtek - tak, jak Konrad prawi, nie ma co się kajać, tylko sklejać dalej:-) Nie od razu Kraków ble ble ble:-) Działaj, najwazniejsza jest radocha:>

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024