FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-05-13 18:37  [R] Wagon osobowy BCi29 - Answer
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Do mojej lokomotywy elektrycznej El.204 dołączyłem wagon osobowy BCi29. Co prawda model wagonu jeszcze czeka kilka uzupełnień, ale już teraz chcę się nim podzielić. Moja mała makieta jest już na finiszu, mam gotowe słupy trakcyjne. W czerwcu pewnie wszystko wreszcie złożę w 100%. A mój wagonik czeka jeszcze na ostateczne pomalowanie dachu , dołożenie oznaczeń.

Akra za moment wrzuci fotki, wtedy opiszę je i podam szczegóły warte uwagi przy budowie samego modelu.

 
12-05-13 19:16  Odp: [R] Wagon osobowy BCi29 - Answer
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Zdjęcia robił THEO, ja jedynie je tu umieściłem.

, , ,

, , ,

, , ,

, , ,

--

Post zmieniony (12-05-13 19:24)

 
12-05-13 19:57  Odp: [R] Wagon osobowy BCi29 - Answer
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak to się popularnie mówi, by wespół w zespół, by.... dzięki Akra !
Model robiłem z kopii na plujce. Całość malowana, część wyposażenia wnętrza zrobiłem od nowa. Dałem podłogę z imitacji desek, przerobiłem też i rozwiazanie dachu, sufit wnętrza umieściłem na wewnętrznym szkielecie, zdecydowanie usztywniło to konstrukcję samego dachu. I tak nie uniknąłem mini- zawirowań powierzchni na krawędziach. Trudno klei się elementy tak dużego wymiaru..
Sporo kłopotów miałem z elementami podwozia wagonu. Rysunki pomocnicze sa bardzo lakoniczne.... trzeba się domyślać w wielu przypadkach, gdzie co i jak kleić. Ja jestem amatorem raczej w sprawach wagonowych... Pamiętam z autopsji te wagony, ale tylko z wierzchu.... Ale sam model jest super ! Tylko dlaczego jeden, jedyny w tej skali ? Model wagonu osobowego mam na myśli.
Jak mi przyjdzie chęć, to zabiorę się za ostateczne doszlifowanie modelu. Na montaż czekają oznaczenia. A do kompletu brakują mi już tylko elementy trakcji elektrycznej, całą koncepcję minimakiety mam w głowie.. Teraz dla odpoczynku dłubię przy Burzy...

 
12-05-13 21:56  Odp: [R] Wagon osobowy BCi29 - Answer
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

No w zasadzie są jeszce Cid-y u Modelika, a Answer ma w kolejce do wydania 120A i Bip-e chyba też w planach. Niby 1:25, ale w dół można skalować ;)

Całkiem nieźle wygląda choć same zdjęcia już mniej... To co mi się rzuca w oczy to pancerne resory Ci wyszły...

Post zmieniony (12-05-13 21:57)

 
12-05-13 22:42  Odp: [R] Wagon osobowy BCi29 - Answer
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dobierałem grubość kartonu do podklejenia blach resorów zgodnie z instrukcją. Ilość blach ( piór) też zgodna, ba chyba o jedno pióro mniej.. Na Parowozjadzie obfotografowałem elementy podobnego wagonu ze skansenu w Wolsztynie, resory są masywne i maja na sobie wiele warstw czarnej farby. Pewnie kiedyś zrobię jeszcze raz model wagonu z wydania Modelika, przeskalowany na 1/45. Czekam na model klasycznego Pullmana z lat 50-60 tych zeszłego wieku.

 
13-05-13 11:29  Odp: [R] Wagon osobowy BCi29 - Answer
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

THEO model był pracochłonny. Ciekawe jak wygląda w rzeczywistości. Fajnie popatrzeć na zestaw.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
13-05-13 21:59  Odp: [R] Wagon osobowy BCi29 - Answer
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Syriuszu, mam taka nieskromną nadzieję,że uporam się z całością do naszego, szczecińskiego Paprykarza. A może , jak nic mi nie zdarzy się nieprzewidzianego ( a mam sporo spraw róznych na mojej łepetynie... ), to w czerwcu przetniemy wstęgę na moim torze z lokomotywą i wagonem. Oba modele mają razem ponad 3000 cześci. Oczywiście żwir podsypki toru nie liczę....
Wiesz Tobie przede wszystkim życzę wytrwałości i utrzymania zdrowia ... dzięki ,że zajrzałes do mnie !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024