FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
26-06-08 13:40  [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.Po zakończonym Panzer III.Pora na coś ze wschodu.Padło na T-26.Model będzie prezentował wersje z 1938 roku.wycinankę będę robił z wnętrzem,ponieważ nam w planach IS-2 który też posiada środek.Po eksperymentuje z nitami choć T-26 z tego okresu ponoć był spawany.



Ze szkieletem nie było problemów wszystko pasuje idealnie.Tak jak poszycie które przykładałem na sucho...ściąłem tylko wypustki łączące strop z bokami kadłuba bo nie były potrzebne i podkleiłem dodatkowo wręgę W4 na tekture 0,5 mm...Środek był szary pomalowałem go na bialo tak jak na fotografiach i po paćkałem suchym pędzlem,nie wiem czy to dobrze wyszło,jednak wklejając części środka znikły by one w czeluściach białego koloru



--

Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...



Post zmieniony (26-06-08 13:46)

 
27-06-08 14:50  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
Grzesio   

Po eksperymentuje z nitami choć T-26 z tego okresu ponoć był spawany.

Nie ponoć, ale na pewno. ;-) T-26 wz. 1938 były robione wyłącznie na kadłubach spawanych.

Pzdr

Grzesiu

 
10-07-08 18:20  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wnętrze zostało ukończone.Było trochę niedociągnięć związanych z przesunięciem koloru względem części nr 1i (coś podobne do szafy:)),wizjer po prawej stronie kierowcy oraz otwory które trzeba było wyciąć w szkielecie nie zgadzały się z otworami w wewnętrznym poszyciu.Ale to takie małe błędy,które szybko można poprawić.



Czerwoną gałkę zrobiłem z kulki pochłaniającej wilgoć,którą można nabyć razem w zestawie z butami :) Końcówki drążków wał napędowy zrobiłem z patyczka do szaszłyka.

--
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...

 
10-07-08 20:30  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Bardzo fajnie to wnętrze wygląda, oby tak do samego końca, pozdro.

 
10-07-08 21:53  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

No, nieźle to wygląda. Póki co bez trudności jak się domyślam? Obyś Ty czerpał więcej radości z tego modelu, bo prezentuje się zacnie :-)

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
18-07-08 00:50  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pracy nad modelem ciąg dalszy...

Chciałem pokazać jaki to błąd popełniła wycinanka...


Jednak nakładając strop okazało się że to ja popełniłem błąd....Z tego względu że kawałek stropu wystaje i dana część mniej wiecej pasuje.Wydobyłem ją z czeluści skrawków i na nowo nakleiłem,jednak babol został.



Lewa strona usprawiedliwiona.....prawa natomiast wygląda tak...



Dorobiłem też kawałek szkieletu...



W modelu powycinałem nity a wycięte miejsca zalałem wikolem...Nity są zbyt płaskie dlatego nakleiłem je jeszcze na karton....teraz się zastanawiam jak to po retuszować,czy nakleić i dopiero czy przed naklejeniem.A oto reszta fotek



--

Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...



Post zmieniony (18-07-08 00:53)

 
18-07-08 00:58  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Nity wydają się przede wszystkim trochę za duże i nadal, z tego co widzę na fotach, są bardzo płaskie. Co to w ogóle za metoda? Nie łatwiej było wziąć igłę? ;-)

A co do stropy i bocznej płyty kadłuba kadłuba - nie przejmowałbym się tym, bo ten model daleki jest od ideału. Ja również miałem problemy z bocznym poszyciem, też trzeba było przycinać. Ogólnie - wycinanka bardzo mi się nie podoba, wolę to, co po niemałych wywijasach z niej powstaje - przynajmniej w moim wypadku.

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
18-07-08 01:53  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kwiatek nie nakleiłem jeszcze ani jednego nita...To są tylko otwory wycięte igłą i zalane wikolem :)

--
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...

 
18-07-08 02:28  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Zaćmienie pomroczne, czytałem, ale mało zrozumiałem z tego ostatniego akapitu - na to wygląda ;-) Niemniej jednak wybrałeś dziwną metodę na zrobienie tychże nitów. Co Cię podkusiło?

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
18-07-08 09:44  Odp: [Relacja] T-26 -Modelik 14/07
Grzesio   

Tylko, że jak na razie, to nitowanie będziesz miał jak we wczesnym czołgu dwuwieżowym. :-/ Kadłuby nitowane późniejszych dwuwieżowych i wszystkich wz. 1933 miały wannę z burtami złożonymi z dwóch blach - przednia i środkowa były połączone w całość. Za to kadłuby spawane - w tym wszystkie wz. 1938 i 1939 - miały burty trzyczęściowe.

Pzdr

Grzesiu



Post zmieniony (18-07-08 09:45)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024