FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-04-13 20:25  (P)Kalkomanie...
Miszka 

Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Szanowni koledzy modelarze.Czy ktos moglby pomoc i na podstawie zdjec i podanych wymairow zrobic kalkomanie do modelu?Mam kilka ktore stoja i czekaja na "naklejki",a ktore chcialbym zaprezentowac.Czy ktos doradi i pomoze?

 
07-04-13 20:44  Odp: (P)Kalkomanie...
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Miszka. Niedawno skanowałem i obrabiałem stare i popękane kalkomanie dla kolegi z naszego stowarzyszenia. To było dla Rotodyne chyba z Revella. Robiłem to na przeźroczystej kalce do kalkomanii. Napis był czarny, dlatego też użyłem przeźroczystego podkładu (kolega to potem zabezpieczał jakimś spray'em do kalek). Jak chcesz kolorowe kalkomanie, to musisz użyć białego podkładu, a potem bardzo dokładnie je wyciąć. Takim pomysłem moim, jeszcze nie sprawdzonym, jest wydrukowanie obrysu w kolorze części, na którą będzie kalka naklejana, wtedy straci się ewentualny błąd w wycinaniu kalkomanii.

PS. Może nie całkiem na temat, bo nie jestem w stanie ci pomóc w obróbce (do Szkocji trochę za daleko), ale może to się przyda dla kogoś, kto ci pomoże.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
07-04-13 21:13  Odp: (P)Kalkomanie...
Miszka 

Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

A gdzie mozna zdobyc taka kalke i ewentualnie taki plyn?Moze sa jakies sposoby wykonania samemu?(niestety nie posiadam drukarki).

 
07-04-13 21:24  Odp: (P)Kalkomanie...
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Do jakich modeli i w jakiej skali poszukujesz kalkomanii ?
Przykładowe firmy produkujące kalkomanie do samolotów http://www.jadarhobby.pl/kalkomanie-samoloty-132-135-c-20_102.html, to niestety kosztuje, ale chyba samemu jak nie masz doświadczenia to nie ma co się paprać , a koszta wcale nie będą mniejsze

 
07-04-13 21:26  Odp: (P)Kalkomanie...
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Posiadam kalki do polskich pojazdów z okresu wwII, do t34 różnych wersji z IBP, do cromwelli z 1DP, do shermanów z 1DP oraz do stuartaM5A5 w malowaniu amerykańskim.
Jeśłi coś trafia w Twoje potrzeby najlepiej kontakt przez gg.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
07-04-13 21:28  Odp: (P)Kalkomanie...
Miszka 

Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Do roznych modeli...Do samochodow i samolotow ktore czekaja a w planach nastepne...Czesc mozna wykonac malujac samemu ale to te proste.Niestety te skomplikowane wymagaja juz kunsztu...

 
07-04-13 21:44  Odp: (P)Kalkomanie...
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Kolega drukuje kalki na drukarce ALPS. Jak chcesz, pogadam, na kiedy i za ile. Pisz na maila z mojej stopki.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
07-04-13 21:51  Odp: (P)Kalkomanie...
gargo 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Swojego czasu robiłem kalkomanie na zwykłej drukarce atramentowej. Kalka do druku była kupiona na alledrogo.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024