FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
25-04-13 21:01  [R/G] Nakajima Ki-43 Hayabusa - Orlik
M-BAR 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Nakajima Ki-43 I Hei Hayabusa (Oscar w kodzie aliantów), historii tej maszyny chyba nie trzeba przedstawiać (użytkownicy zapewne ją znają, a opis aby wniósł coś nowego musiał by być bardzo szczegółowy).

Model ten wybrałem ponieważ lubię estetykę Japońskich myśliwców a stosunkowo dawno żadnego samuraja nie skleiłem.
Miałem problem z retuszem, ten turkusowy w dwóch odcieniach był trudny do zdobycia (zazwyczaj używam pactr i agamy a takiego odcienia nie znalazłem), użyłem więc suchej pasteli rozmieszanej z farbką akrylową osiągając zadowalający efekt.

Co do pojemniczków, w pewnej perfumerii mają takie plastikowe małe pojemniki (używam ich do mieszania farb i odparowywania kleju BCG), można je dostać za darmo i są bardzo przydatne.
Po pierwszych 3h roboty taki efekt

Wiem że zdjęcia nie są najlepszej jakości (aparat 3.2 Mpx może w maju będę miał lepszy). Co do wykonywania zdjęć w pokoju przygotowałem takie oto studio:

Jest to moja pierwsza relacja więc proszę o wyrozumiałość (ale krytyka może być pomocna).

Post zmieniony (24-10-13 15:13)

 
25-04-13 21:14  Odp: [R] Nakajima Ki-43 Hayabusa - Orlik
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mariusz, nie rozdzielczośc aparatu jest tu problemem. :) Po pierwsze zdjęcia są nieostre, wyglądają jak zrobione aparatem telefonicznym. Przez to nie mozna nic powiedizeć o tym co się znajduje na nich. Po prostu nie widać żadnych szczegółów i wielkośc zdjęcia nie zmieni tego. Po drugie za ciemne oswietlenie! Spróbuj w świetle dziennym.

Poza tym to czekam na lepsze fotki i kolejne postepy w budowie. Jestem bardzo ciekaw tego modelu. Zatem powodzenia!

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
25-04-13 21:24  Odp: [R] Nakajima Ki-43 Hayabusa - Orlik
jowisz32 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Raziel ma rację spróbuj zrobić zdjęcia zgodnie z jego radą,będą na pewno lepsze.Powodzenia

--
jowisz32

 
25-04-13 23:27  Odp: [R] Nakajima Ki-43 Hayabusa - Orlik
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Miło cię widzieć. Wiedziałem, że się w końcu pojawisz. Nie wiedziałem tylko kiedy.
Zasiadam w pierwszym rzędzie.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
26-04-13 01:06  Odp: [R] Nakajima Ki-43 Hayabusa - Orlik
M-BAR 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Zamiast kleić walczyłem z aparatem, wielkie dzięki za porady (zwiększyłem oświetlenie, pokombinowałem z iso) efekt może nie powala ale jest troszkę lepiej. Tak więc z ambitnego planu wykonania środkowej części kadłuba pierwszego dnia budowy niewiele wyszło.

Nie zapominajmy że jutro też jest dzień i po powrocie z uczelni a przed GEKO mam zamiar coś jeszcze zrobić.

 
26-04-13 08:39  Odp: [R] Nakajima Ki-43 Hayabusa - Orlik
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Teraz przyjemnie się ogląda. Fajnie ci to wychodzi.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
27-04-13 19:32  Odp: [R] Nakajima Ki-43 Hayabusa - Orlik
M-BAR 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Po zaciętej walce z aparatem, przyszła kolej na klejenie.
Okleiłem kabinę i wykonałem kadłub, miałem jeszcze zrobić skrzydła ale na kolejną odsłonę może wystarczy.
Zatem zaległe zdjęcie kabiny (wreszcie cokolwiek widać):

Kadłub:

 
27-04-13 19:36  Odp: [R] Nakajima Ki-43 Hayabusa - Orlik
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Ale ostro, aż daje po oczach. Popracuj trochę nad przygotowaniem do malowania (lepiej odtłuszczaj), bo ci farba na kadłubie trochę odlazła. :)

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
27-04-13 20:27  Odp: [R] Nakajima Ki-43 Hayabusa - Orlik
Yukikaze 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

MBig napisał:

Popracuj trochę nad przygotowaniem do malowania (lepiej odtłuszczaj),
bo ci farba na kadłubie trochę odlazła. :)



Powiedz mi jak z kartonu ma odchodzić farba drukarska ?

--

 
27-04-13 22:30  Odp: [R] Nakajima Ki-43 Hayabusa - Orlik
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

A nie widać?? Z tyłu za kabinką taki duży placek metalu. ;)

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024