FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
27-02-13 00:51  [Relacja] Dodge Viper RT/10 skala 1:10 - opracowanie wg własnego pomysłu
durczok1982 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam Wszystkich!

Na tym forum jestem nowy, a modelarstwem kartonowym interesuję się od wielu wielu lat. Postanowiłem rzucić się od razu na głęboką wodę i zbudować od podstaw amerykańską legendę motoryzacji jakim jest Dodge Viper RT/10 rocznik 1996. Budowę bazuję na zdjęciach znalezionych w internecie, najpierw robię opracowanie w Corelu, później wydruk i wycinanie. Stosuję różnego rodzaju ścinki kartonów różnej grubości jakie posiadam, używam białego kleju (tzw. stolarskiego) i farbki firmy PACTRA. Budowę rozpocząłem od tylnych opon. Wyklejanie bieżnika na dwóch oponach zajęło mi około tygodnia, różowy kolor kartonu, taki akurat miałem pod ręką :-)



A tutaj dwukrotnie pomalowane koła Pactrą A46


--

Post zmieniony (27-02-13 21:26)

 
27-02-13 01:25  Odp: Dodge Viper RT/10 skala 1:10 - opracowanie wg własnego pomysłu
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Narobiłeś się. Wszystko ręcznie, nieźle!

--


 
27-02-13 08:15  Odp: Dodge Viper RT/10 skala 1:10 - opracowanie wg własnego pomysłu
Sebastian 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bardzo ładne oponki, zasiadam w pierwszym rzędzie...

 
27-02-13 11:15  Odp: [Relacja] Dodge Viper RT/10 skala 1:10 - opracowanie wg własnego pomysłu
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

No,no.....aleś się napracował z tymi oponkami :) fajny efekt.
Jedno ale: nie nazwałbym "legendą" auta produkowanego od 1992 roku,
co innego Challenger albo Charger... ale to tylko moja prywatna opinia.
Działaj dalej,będę podglądał.

 
27-02-13 11:21  Odp: [Relacja] Dodge Viper RT/10 skala 1:10 - opracowanie wg własnego pomysłu
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Fajny temat, jako fan amerykańskiej motoryzacji będę kibicować.
Lepic, akurat Viper przeszedł do historii amerykańskiej motoryzacji i można go nazwać legendą, nawet jeżeli nie pochodzi z lat 60 czy 70

 
27-02-13 11:35  Odp: [Relacja] Dodge Viper RT/10 skala 1:10 - opracowanie wg własnego pomysłu
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Ja biorę w Ciemno! Każdy taki model uświadamia mnie że oprócz kleju w żyłach mam jeszcze benzynę!

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
27-02-13 11:48  Odp: [Relacja] Dodge Viper RT/10 skala 1:10 - opracowanie wg własnego pomysłu
Bishoprd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam

Świetna sprawa. Pracowałem w Chryslerze.
Mimo młodego wieku, faktycznie Viper, doborbił się etykietki kultowego.
...choć to tak naprawde Mitsubishi...ale nie o tym.
Bardzo mi się podoba Twój pomysł i początek projektu zapowiada się
smakowicie.
Jestem wielce ciekaw jak rozwiążesz kwestie krągłości.
Czy robisz podniesioną/podnoszoną maskę silnika?
Tu zapewne wielkim problemem będzie wielki gabaryt tego elementu bo zapewne jak wiesz to maska to i maska i błotniki i grill...
Tak czy siak JESTEM CHĘTNY NA TEN PROJEKT!
Jesli zechcesz udostępnić to do pobrania i wydruku to jestem ZA.

Co do opon to są bardzo fajne choć chyba farbka była zbyt gęsta i porobiły się smugi.
Ja zastosowałbym zamiast farbki tusz do stempli albo farbkę mocno rozcieńczył.

Pozdrawiam i podglądam z zainteresowaniem.
Robert

 
27-02-13 19:11  Odp: [Relacja] Dodge Viper RT/10 skala 1:10 - opracowanie wg własnego pomysłu
durczok1982 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cieszę się, że jako nowicjusz zostałem tak miło przyjęty i pozytywnie oceniony. Będę dawał z siebie wszystko.

do Lepic
Może masz rację, trochę przesadziłem, to auto jest raczej kultowe niż legendarne.

do Bishoprd
Zaokrąglenia na modelu mam zamiar wykonywać łącząc kartony ze sobą do czoła, a później łączenie delikatnie smarowac klejem a wszystko na końcu czyścić cienkim papierem, mam nadzieję, że się uda, muszę zrobić próbę. Nadwozie chcę wykonać bez możliwości otwierania żadnych elementów, myślę, że w zupełności wystarczy, że będzie to wersja ze ściągniętym dachem i wnętrze będzie całe widoczne. Czy myślisz, że po przeszlifowaniu opon drobnym papierem i przemalowaniu bardziej rozpuszczoną farbą, zacieki powinny zniknąć?

 
27-02-13 19:16  Odp: [Relacja] Dodge Viper RT/10 skala 1:10 - opracowanie wg własnego pomysłu
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Fotki bardzo długo się otwierają, spróbuj korzystać z http://konradus.net/foto.php?scr=http://konradus.com/forum/img_upl/karton/rupieciarnia_5.jpg /

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
27-02-13 21:35  Odp: [Relacja] Dodge Viper RT/10 skala 1:10 - opracowanie wg własnego pomysłu
durczok1982 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tak wygląda komplet części do wykonania jednej opony



--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024