FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
19-06-10 16:58  [Relacja] Horch 1a MODELIK 13/2002 1:25
Seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam!

Przedstawiam Wam moją pierwsza relację z budowy modelu, więc proszę o wyrozumiałość :)
Po wielu przemyśleniach jego sklejalności podjąłem wyzwanie. Mam nadzieję, że wytrwam do końca. Będzie to mój siódmy model kartonowy. Niedawno sklejałem messerschmitta bf 109 g8 który był nie lada wyzwaniem (nie ma w necie żadnej relacji z budowy) tak samo jest z horchiem 1a także żadnej relacji z budowy nie ma. Jest jedynie relacja jego brata bliźniaka w malowaniu pustynnym z jakimś działkiem:) Instrukcji w tym modelu nie ma są jedynie rysunki.
Dobra koniec wyżalania się czas na konkrety.

Model ten będzie wykonywany w standardzie i retuszowany taką oto farbą.


Okładka


Rama sklejona teraz pozostały bebechy


Rama była klejona 2 razy hehe zapomniałem wkleić w środek szkieletu. Na razie nie zauważyłem żadnych błędów.

Pozdrawiam

 
19-06-10 19:57  Odp: [Relacja] Horch 1a MODELIK 13/2002 1:25
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Witam ;]
To ja robiłem tego brata bliźniaka w malowaniu pustynnym z jakimś działkiem ;]
model generalnie spasowany, jedyne co pamiętam to problem z wnękami na nogi, coś tam nie grało, części był za małe. Czekam na ciąg dalszy ;]

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
19-06-10 20:38  Odp: [Relacja] Horch 1a MODELIK 13/2002 1:25
Seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam w kolejnej odsłonie.

Marekb napisał:

> Witam ;]
> To ja robiłem tego brata bliźniaka w malowaniu pustynnym z jakimś działkiem ;]
> model generalnie spasowany, jedyne co pamiętam to problem z wnękami na nogi, coś tam nie grało,
> części był za małe. Czekam na ciąg dalszy ;]
>

Tak to właśnie twoją relację widziałem wcześniej :) i na twojej relacji wzoruje się jak nie wiem co gdzie przykleić.

Doszło to coś


W miarę często będę aktualizował temat, mam nadzieję.
Pozdrawiam i do następnej odsłony.

Post zmieniony (19-06-10 20:39)

 
20-06-10 15:58  Odp: [Relacja] Horch 1a MODELIK 13/2002 1:25
Seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć :)
Dzisiaj znowu aktualizacja, jak mówiłem będę się starał na bieżąco aktualizować stan swoich prac.

Trochę trzeba było się nagimnastykować przy tym elemencie ale jakoś poszło:


Mam nadzieję że to tak bardzo źle nie wygląda.

Pozdrawiam Seba

--

 
21-06-10 19:39  Odp: [Relacja] Horch 1a MODELIK 13/2002 1:25
Seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Doszły rury , zrobione ze starych metalowych wieszaków na ubrania, łączone ze sobą cyjanopanem i na łączeniach szlifowane.


Bardzo długo mi schodzi robienie każdej części, nie chcę zmarnować jakiegoś elementu przez pośpiech.

Pozdrawiam Seba.

 
22-06-10 20:03  Odp: [Relacja] Horch 1a MODELIK 13/2002 1:25
Seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam!
Dziś zrobiłem więcej niż zawsze. Wszystko do siebie idealnie pasuje. Znalazłem na forum zagranicznym relacje właśnie z tego modelu w malowaniu europejskim: http://www.zealot.com/forum/showthread.php?t=141398
Może się komuś przyda. Widzę jaki zrobiłem błąd. Otóż te pręty powinny być wyżej jest to sterowanie przednimi i tylnimi kołami :/ Nic już z tym nie zrobię, zostały przyklejone na cyjanopan. Dziwnie zaprojektował to projektant, namalował tylko czarne krechy.



Brak krytyki z waszej strony? Nie no nie mówcie że jest tak źle :D

Pozdrawiam Seba

Post zmieniony (23-06-10 10:18)

 
22-06-10 20:59  Odp: [Relacja] Horch 1a MODELIK 13/2002 1:25
Sawkuw 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ok... to moja uwaga jest taka, żebyś tak mocno nie paćkał farbą. Wystarczą tylko krawędzie bo na zdjęciach farba różni się od wycinanki.

 
22-06-10 21:16  Odp: [Relacja] Horch 1a MODELIK 13/2002 1:25
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

Sawkuw napisał :

>> Ok... to moja uwaga jest taka, żebyś tak mocno nie paćkał farbą. Wystarczą tylko krawędzie bo na zdjęciach farba różni się od wycinanki

Ja się pod tym podpiszę , mniej farbki.

 
22-06-10 21:42  Odp: [Relacja] Horch 1a MODELIK 13/2002 1:25
Seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki za krytykę :) Ach te plamy no rzeczywiście widać, jak zaschła farba to dopiero wtedy zauważyłem. Postaram się mniej ciapkać, retusz wychodzi mi coraz lepiej. Zdjęć dalej nie mogę coś zamieścić na photobucket :/ Też macie takie problemy?

Pozdrawiam Seba

Post zmieniony (23-06-10 10:13)

 
18-07-10 21:28  Odp: [Relacja] Horch 1a MODELIK 13/2002 1:25
Seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Przydała by się aktualizacja więc wrzucam parę zdjęć dla podglądu prac. Niestety przez te upały zupełnie nic nie przysiadłem do modelu i dlatego prawie nic nie zrobione. Jest mały błąd na szkielecie wręga nie pasuje do drugiej bo ma źle rozrysowane wcięcie ale to można łatwo naprawić.



 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024